1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Kardeşlik sınır tanımaz
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Kardeşlik sınır tanımaz

A+A-

İstanbul un büyük bir ilçe Belediye Başkanının, büyük başarısını karambola getirip görmezlikten gelmeyelim. Yazı başlığımdaki söz, üç dönemdir Bayrampaşa’da Belediye Başkanlığını büyük başarılara imza atarak yürüten HÜSEYİN BÜRGE’ YE aittir.

            “Doğudan Batıya ve Bayrampaşa’da Ramazan” projesi kapsamında Balkanlar’da Bosna-Hersek, Sırbistan- Karadağ, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’da toplam 23,Anadolu muz’da ise 27 ilde iftar ve gönül sofrası açarak gönülleri kazanmıştır.

Bu başlı başına çok önemli ve büyük bir başarı ve kaynaşmanın en önemli ve güzel örneğidir. Hafife Alınacak bir organizasyon değildir. Mübarek ramazan ayında hiçbir tehlikeden korkmadan, Güney Lübnan’ın Kana kentinde aşevi kurmak. Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın HÜSEYİN BÜRGE bu mübarek ayda sevgi, merhamet, dostluk ve kardeşlik adına büyük bir yükün altına girmiş, aldığı dualarla bu yükün altından başarı ile kalkmıştır. Sadece milyonlara oruç açtırmamış, sanat, edebiyat, siyaset, spor ve iş dünyasını da buluşturarak kültürümüzün en güzel örneklerini sergilemiştir.

            Gerçekten Bereket konvoyu yurt dışı ve yurt içindeki seferlerinde Müslüman – Türk Milleti tarafından büyük sevince karşılanmış, Sayın HÜSEYİN BÜRGE ve ekibi Anadolu insanları tarafından bağrına basılmıştır. Çok duygulu anlar ve anılar yaşanmıştır. İnsanlık âlemine çok önemli örnekler ve mesajlar verilmiştir.

            11 Ekin 2006 tarihinde Rize’ye gelen, “ Doğudan/Batıya Bayrampaşa’da Ramazan konvoyu, Rize Belediye Başkanımız HALİL BAKIRCI ve ekibi tarafından çok güzel organize edilmiş bir törenle karşılanmıştır. Havanın yağışlı olması nedeniyle, Rize 2 Mart Kapalı spor salonunda gerçekleşen iftar yemeğine 3 binin üzerinde genç ve öğrenciler ağırlıkta olmak üzere her kesimden insan katılmıştır. Başkan BÜRGE’ ye ve ekibine Rizelinin en güzel misafirperverlik örneğini sergilemişlerdir. Hacivat, Karagöz, Orta oyun gösterileri ve SİNAN ÖZEN konseri ile Rizelilere ramazan yorgunluğunu attırmıştır. Rize’deki organizasyonda kusursuz bir hizmet sergileyen Rize’mizin en Başarılı yöneticisi, Sayın HALİL BAKIRCI ve ekibini bir kez daha tebrik ediyorum.

            KARDEŞLİK SINIR TANIMAZ! Sloganı ile yolara koyularak, yılmadan, yorulmadan çok önemli bir ilke ve başarıya imza atan, Bayrampaşa’nın başarılı ve sevilen Belediye Başkanı ve kadrosunu bir kez daha kutluyorum. Sayın Başkan HÜSEYİN BÜRGE her türlü ödülü ve taktiri hak etmiş, milyonların gönlünü yapmış ve dualarını almıştır. Bu güzellikleri ülkemiz ve sınırlarımız dışındaki bütün insanlığa yaşatan, Başkan Sayın HÜSEYİN BÜRGE’ Yİ yılın en başarılı, Belediye Başkanı seçmekte geç kalmayalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız