1. YAZARLAR

  2. İlhami GÜNAYDIN

  3. KORONAVİRÜS VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...
İlhami GÜNAYDIN

İlhami GÜNAYDIN

Yazarın Tüm Yazıları >

KORONAVİRÜS VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...

A+A-


'Koronavirüs' bütün gündemleri gündemden düşürerek, son ayların en önemli gündem maddelerinden birisi oldu...
Bu virüs ortaya çıkmadan önce gündem ortadoğu ve Türkiye'nin bu bölgede başlattığı başarılı "Bahar Harekatıydı"..Türkiye'nin bu ve bundan önceki hatekatlardaki başarısını gören bölgedeki taşeron güçler, Ordumuzun sarsılmaz gücü karşısında ateşkes için masaya oturmak durumunda kaldılar...Netice itibariyle Türkiye'nin birinci gündem maddesi de gündemden düşmüş oldu. Ama bu demek değil ki Türkiye savaşından vazgeçmiş.Türkiye masadaki şartların ihlali halinde öncekinden daha güçlü bir şekilde müdahalesini yapar gerekirse ŞAM'ı düşürür..Evet biz bu güce sahibiz..
Şimdi gelelim esas konumuza..Evet kim ne derse desin Türkiye Cumhuriyeti Devleti Devleti her alanda olduğu gibi bu olayda da çok başarılı bir tablo ortaya koyarak milletinin kendine olan güvenini yineledi..
Ülkeler arasındaki ölüm ve vaka sayılarına bakıldığında realite ayan beyan ortada..Başta ÇİN, ABD, AVRUPA Devletleri olmak üzere her yerde ölüm sayıları binlerle ifade edilirken, ülkemizde henüz ölüm vakası gerçekleşmemiştir. Bu elbette gerçekleşmeyecek anlamına gelmez. Lâkin Devletimizin, ilgili bakanlıklarımızın engin feraseti ve duyarlı çalışmalarından dolayı hızlıca yayılmasını önlemiştir. Son günlerde umreden dönen 10300 vatandaşımızı evlerine dönmeden uçaktan alarak yurtlara yerleştirmiş, her türlü yeme, içme, barınma ihtiyacını karşılıksız gidermiştir..Diğer avrupa ülkelerine bakıldığında, teşhis ve tedavi yöntemleri uçuk rakamlarla ifade ediliyor. Evet Devletimizin şefkat eli milletinin üzerinde...Ancak millet olarak bizler de Devletimizin emrinde ve yukarıdan gelen talimatlar doğrultusunda yaşantımızı idame ettirmemiz gerekmektedir.
Sağ duyuyla hareket etmeliyiz. Panik havası oluşturmamalıyız. Panik havası oluşturmaya çalışanlara tevessül etmemeliyiz..
Sağlık gibi en önemli meselede bile bunu fırsata çevirenleri, bundan çıkar sağlamak için kaos oluşturmak isteyenleri lanetliyorum.
Öteden beri ülke yönetimini ele geçirmek için terör ve darbe planlarıyla üzerimize gelenler, şimdi de bunu fırsat bilerek Ülkemizi ve ilgili bakanlıklarımızı itibarızlaştırmak için ellerinde geleni yapıyorlar. Sağlık bakanlığı imzasıyla sahte belgeler göndermek süretiyle algı oluşturulmaya çalışılıyor..Bu tarz oyunlara karşı uyanık olmak durumundayız. Sosyal medya aracılığıyla oluşturulmak istenen algılara itibar etmeyin.. Nitekim sosyal medya aracılığıyla sağlık bakanlığı adına yayımlanan yazının
sahte olduğunu bizzat televizyonlardan sağlık bakanı duyurdu.. 
Hasılı Devletimizin ve ilgili bakanlıkların talimatlarına uyarsak ,en az hasarla atlatacağız inşallah.. Rabbim Devletimize, ordumuza milletimize güç kuvvet versin. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bozmak isteyenlere fırsat vermesin.. selam ve dua ile...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız