1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Köydes projesi
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Köydes projesi

A+A-

Köydes Ak Parti iktidarının başlatmış olduğu, Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olarak hayata ve tarihe geçmiş oldu.
Köydesin hedefi artık, Türkiye’de yolsuz ve susuz köy bırakmamaktır. Bence Ak Parti iktidarının ülkemize kazandırdığı en önemli projelerden biri de, Köydes çalışmasıdır.
Açılımı, Köylerin Altyapısının Desteklenme Projesi olan(KÖYDES) bilhassa Doğu Anadolu’muz için çok önemli bir projedir. Bu asırda Doğu Anadolu’da halen binlerce köyde evlere su gitmemektedir. İşte yıllardır geri kalmışlık, yolsuzluk, susuzluk, sefalet içersinde boğuşan Doğu Anadolu insanı bu çaresizlikler karşısında terörün pençesine ve tuzağına düşmektedir. Terör örgütüne en büyük darbeyi vuracak olan faktörlerden birisi de KÖYDES projesidir. Bu uzak köylerde yaşayan doğulu vatandaşlarımız artık köyünü terk etmeyecektir, evine ve bağına gelen yol ve su sayesinde tarlasını işleyecek, bağ ve bahçesine yatırım yapacak, daha sağlıklı yaşayacak, hayvancılığa ve tarım sektörüne tekrar sarılacaktır.
Ak Parti iktidarı eğer ülkemizde yolsuz ve susuz olan köylerimizin bu hayatı damarları mesafesinde olan ihtiyaçlarını giderirse, inanıyorum ki bir 5 yıl daha iktidarını sürdürecektir. Yaptığım seyahatlerde Anadolu’nu birçok köy güzergâhında halen genç yavrularımız, yaşlı ninelerimiz, bacılarımız omuzlarında su bidonları ile köyün bir tepesinden evlerine su taşımaya devam etmektedirler. Halen yüzlerce köyde hayvanlara, o köyde yaşayan insanlar aynı çeşmeden su içmektedirler. Hükümetin büyük mesafe aldığı ve hızla devam ettirdiği KÖYDES projesinde en büyük görev Sayın il Valilerine düşmektedir. Artık hangi köyde su yok, hangi köyde düzgün yol yok tespitini yapamayan veya bilmeyen Valilerimiz o makamı meşgul etmemelidirler. Köydes projesi kapsamında, Rize ilimiz Valisi Sayın Kasım Esen ve Rize il genel Meclisinin yapmış oldukları çalışmalar taktirliktir. Bu projede muhtarlara da çok büyük görevler düşmektedir.
Köydes projesinde artık kısa zamanda, Türkiye genelinde hedeflere ulaşılmalı, bu asırda ülkemiz için kara bir leke olan yolsuz ve susuz köy kalmamalıdır. Ülkemizin geleceğini şenlendirecek olan KÖYDES projesindeki başarısından dolayı, AK parti iktidarını kutluyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız