1. YAZARLAR

  2. Seyfullah FIRAT

  3. Soru işaretleri acil cevap bekliyor
Seyfullah FIRAT

Seyfullah FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Soru işaretleri acil cevap bekliyor

A+A-

Millet olarak çok çetin, çetin olduğu kadar da anlaşılması zor ve soru işaretleriyle dolu bir dönemden geçmekteyiz. Kimlerin haklı kimlerin yanlışta olduğu, kimlerin birilerine karşıt gibi görüntü vererek kimlerin ekmeğine yağ sürdüğü sorularına net bir cevap verebilecek berraklıktan kopmuş bulunuyoruz. Haklı haksız milletin büyük bir kesimi sivil tepki adı altında meydanları doldururken, iktidar sahiplerine gelince de bu tepkiler görmezden gelinerek toplum ciddi anlamda bölünmelere doğru hızla kayıyor.
Böylesine nazik bir süreçten geçilirken, Sayın Genel Kurmay başkanımız sert bir uyarıda bulunuyor ve hükümet çevrelerine gelince de kılıçlar çekilerek resti görüyorlar. Olup bitenlere sağduyunun penceresinden yansız bir gözle bakıldığında, Askerin tavrını doğru bulurken, hükümet çevrelerinin karşı duruşunu da demokratik ve yerinde bir durum olarak değerlendirmek mümkündür. Mevcut tablonun ön yüzüne bakıldığında ortaya çıkan bu görüntülerin ardında hem Askeri çevrelerin hem de hükümet çevrelerin bu görüntülerin derinliğinde başka planlarının veya hesapların olduğunu düşünmeden edemiyoruz.
Genel Kurmay Başkanımızın tepki ve uyarısını doğru bir uyarı olarak görürken, tepkinin gerekçelerini alışıla gelmiş ve millet evlatlarının incitici bulduğu frekanstan yapılmış olması, AKP hükümetinin gaflet ve delalet boyutunda seyreden diğer günah ve yanlışlarını örtme niyeti ve şüphesi verdiğini de düşünmeden kendimizi alıkoyamıyoruz. Ülkenin küresel güçlere satıldığından, Ankara’yı küresel güçlerin devreden çıkardığından bahsedilmeksizin adeta AKP iktidarının ekmeğine yağ sürecek şekilde inanan çevreleri biraz daha başkalarının alanına itici tavrın seçilmesi yanlışından ve seçimlerde AKP’ye ciddi bir desteğe dönüşeceğini göremeden kullanılan siyaset dilden net bir anlam çıkarabilmiş değilim.
Askerin tavrına karşı aynı sertlikle tavır koyan hükümet gemileri yakmış bulunuyor. Asker, hükümet ilişkileri bambaşka bir döneme girmiştir. Bu son fotoğraf ve karşılıklı restleşmeler karşısında çıkış yolları bir hayli azalmış ve korkutur noktalara taşınmış bulunuyor. Hükümet yapacağını yapmış, top Askerin ayağına yuvarlanmıştır. Maç 2–1 iktidarın galibiyetiyle sürmektedir. Askerin seçenekleri azalmış, adeta Asker ya Erdoğan Hükümetine selam duracak, ya da tavrının gereğini hoş olmayan bir noktada bitirmeyi düşünecek. Allah korusun, bu her iki neticede küresel oyuncuların ve onların iş birlikçilerinin işine gelecek türden neticeler verecek gibi.
ABD ve AB, AKP Hükümetine tam destek verirken, Askerimizin haklı çıkışını doğru bulmadığını en yüksek ağızlardan dile getiriyorlar. Farklı görüntüler altında olup da Ordumuz içerisinde ast- üst ikilemi varmış gibi çok sinsi bir oyunun oyuncuları da, var güçleriyle hamle üzerine hamle yapıyorlar. Kısaca ortadaki görüntü veya oyunun senaryosu, senaryo yazarı, oyuncuları ve oyunun son perdesinin nasıl biteceği hususlarında karanlıklar içerisindeyiz. Öyle temenni ederiz ki, bu süreci trafik kazası yapmadan geçirmiş oluruz. Allah milletimize ve devletimize yar ve yardımcı olur inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum