1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Metin Diyadin Ve Murat Kuş
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Metin Diyadin Ve Murat Kuş

A+A-

Çaykur Rizespor gibi teknik direktör Metin Diyadin de değişim süreci sancılarının son günlerini olumlu gelişmeler yaşanıyor.
İlk maçlarda korkular yaşayan ve yaşatan Diyadin, bu yüzden içinde tuttuğu düşünceyi açığa çıkaramıyor. Sakladığı korkunun kaynağı elbette takımın yani sahanın içi. Kim bilir belki de korkusunu birileri ile paylaşamıyordu. Ancak tüm korkularını yenecek cesarete de sahip olduğuna inanıyoruz.
İlk 5 maçta kale dahil olmak üzere her mevkide değişiklikler oldu. Futbolcuların performansı ve endişeler Diyadin’i tercihe zorluyor. Tedirginliği yüzünden tedbirli olmak isterken yanlışlar da yapıyor. Bu da mevkilerdeki oyuncu tercihlerinden kaynaklanıyor. Elbette 14 yeni transferle yeni oluşturulan bir takımda her şeyin mükemmel bir şekilde olmasını bekleyemezsin. Futbolcuların birbirini tanıyıp tamamlamaları için zaman gerek. Taşların yerine oturması bir anda olacak işler değil. Rizespor’da bu süreci olabilecek iyi düzeyde geçirdi diyebiliriz. Tüm futbolcuları formda tutma ve onlara güvenme düşüncesiyle Diyadin cesur rotasyonu ile sağlam adımlar atacaktır.
Rizespor ligin 5. haftasını 10 puan ile 4. sırada tamamladı. Lig için ısınma turları bitti bundan sonraki süreç kıran kırana bir mücadeleye sahne olacak. Bundan sonra atılacak her adımda oynanacak her maçta çok ama çok dikkatli olunmalı. Rizespor sahip olduğu imkanları ve gücü en iyi şekilde kullanmalı.
İmkan derken Genel menajer Murat Kuş’tan söz etmek istiyorum. Kuş, kulübe faydalı olmaya başladı. İyi işler yapıyor, yaptırtıyor. Duruşu, kalitesi, giyimi ve bilgisi ile farklılığını ve aykırılığını ortaya koydu. Benim söylemek istediğim Murat Kuş’tan daha fazla faydalanılması gerektiği. Kuş, Duam ile birlikte çalıştığı Beşiktaş, Fenerbahçe ve Köln’de sahanın içindeydi. Yani antrenmanda ve yedek kulübesinde. Murat Kuş Rizespor’da da antrenman sahasına ve yedek kulübesine girmelidir. Bu profesyonelleşmede bir adımdır. Bunu Metin Diyadin’in işine karışsın anlamında söylemiyorum. İki tarafın görevleri kendilerinin. Zaten ne Diyadin işine kimseyi karıştırır, ne de Kuş, Diyadin’in işine karışır. Genel menajerden daha fazla faydalanmak için köprünün daha iyi oluşması için Rizespor’da bunlar yapılmalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız