1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Rizespor söktü aldı
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Rizespor söktü aldı

A+A-

Rizespor, Bank Asya Ligi’nde oynadığı maçlarda şu ya da bu şekilde zevk veren, kazanmak için mücadele edip her şeyini ortaya koyan bir takım olma görüntüsünden çok, gerilim dolu dakikalar izletti.
Diyarbakır maçın ilk 45 dakikası da böyleydi. Balans ayarı bozuk bir makine gibi ne yaptığı belli olmayan bir görüntü ortaya koydu. Futbol ve mücadele adına hiçbir varlık göremedik.
Rizespor’un şansı ise Diyarbakırspor'un da kötü olmasıydı.
Ancak Rizespor bu kötü futbola ayak uydurmamalıydı.
Volkan’ın kendi kalesine attığı gol ise kötü futbolu belgeler nitelikteydi.
İkinci yarıya Şadi’nin yerine Emrah Kol’u alarak başlayan Rizespor'da daha sonra da Erman’ın yerine Sedat oyuna girince bir hareketlenme gözlendi. Bu hareketlilik İlhan – Riberio değişikliğiyle birlikte gollere dönüştü. Sedat’ın orta alandaki mücadelesi ve topu sürekli ileriye taşıması, Rizespor’a son 15 dakikada önce beraberlik sonra da galibiyet golünü getirdi.
Diyarbakırspor’un üstünlüğünü koruma telaşı, Rizespor’un ekmeğine yağ sürdü. İlk 45 dakikada sahada varlığı ile yokluğu belli olmayan Rizespor son 15 dakikada Brezilyalı futbolcu Riberio’nun iki tamamlayıcı golüyle altın değerinde 3 puan aldı.
Diyarbakır’dan 3 puanla dönmek çok önemliydi. Özellikle henüz oynadığı futbolla güven vermeyen Rizespor adına…
Kazanan her zaman haklıdır derler. Rizespor da kazandı. Ancak unutulmaması ve bu maçtan ders alınması gerekir.
Çünkü her zaman bu kadar kötü bir rakip bulamayacağın gibi şans da her zaman yanında olmayabilir.
Dün gece Metin Diyadin’in sahaya sürdüğü onbir bana göre yanlıştı. Defansın göbeği, sağı ve solu inanılmaz açıklar verdi. Ancak ikinci yarıdaki değişiklikler yerindeydi. Bu değişiklikler maçı kopardı.
Üst üste oynanan iki deplasman maçının ilkinde son dakika golüyle puan alamayan Yeşil-Mavililer bunu Diyarbakır’da telafi etmeyi başardılar.
Darısı ileriki haftalara…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız