1. HABERLER

  2. BİLİM - TEKNOLOJİ

  3. MSN'de kontör dolandırıcılığı
MSN'de kontör dolandırıcılığı

MSN'de kontör dolandırıcılığı

MSN adreslerini ele geçiren bir şebeke, listedekilerden kontor yardımı isteyerek büyük bir dolandırıcılık yapıyorlar.

A+A-

Sohbet sitelerini kullanan 985 kişi, iki ay içinde, arkadaşlarının internet adreslerini "hack"leyen kişilerin kendilerinden para ve kontör aldıklarını söyleyerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün www.iem.gov.tr sitesine şikayet mailleri gönderdi.
Gelen maillerde "Arkadaşımın adresini hacklediler. Arkadaşım gibi davranıp benden çok acil kontör istediler. Ben de zor durumda olduğunu düşünüp 500 kontör gönderdim. Arkadaşımı telefonla aradığımda, sitesi haclendiği için MSN’i kullanamadığını söyleyince, dolandırıldığımı anladım" deniliyordu.
Bir yetkili, "Bu şekilde 10 bin kontör göndererek dolandırılan bile var" dedi. Hackerleri bulmak için Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü’nde özel bir ekip kuruldu.
Polis yetkilileri MSN’yi kullananlara, sanal sohbet sırasında para veya kontör istenmesi halinde, bu kişinin gerçekten yakını veya arkadaşı olup olmadığının telefon açılarak teyit edilmesini öneriyor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız