1. YAZARLAR

  2. Sadık HÜR

  3. Pazar'a yüksekokul yapma çalışmaları
Sadık HÜR

Sadık HÜR

Yazarın Tüm Yazıları >

Pazar'a yüksekokul yapma çalışmaları

A+A-

Rize üniversitesi kuruldu, yöre halkı çok memnun.
Kampusun il merkezinde olması doğal tabii ki.
Sıradan bir üniversite olmasını istemiyoruz.
Rize Üniversitesi’nin geç kurulmasının bir avantajı, yeniliklere açık bir planlama ile gelişebilmesidir. Ancak kurulan Rize Üniversitesi’nin ilçelere de hareket getirmesi beklenmektedir.
Sahilde bulunan diğer ilçelerin KTܒye bağlı olarak yüksekokul ve fakülte almak gibi gelişmeleri varken Pazar ilçesi geç kalarak gereken atılımı gösterememiştir.
İlgililere sorulduğunda halkın yeterli talebi olmadığını ifade etmektedirler. İşte bu nedenle ilçede bir üniversite derneği kurularak gerekli takibi yapma fırsatı işine girildi. Kuruculara şimdiden teşekkür ediyoruz.
Pazar’a bir sağlık meslek yüksek okulu almak için dernek kurucuları kolları sıvamış.
Pazar ilçesinde YÖK’ün şartlarını yerine getirmek için hazineye ait içinde okul binaları bulunan elli dönüm arazi var.
İleride kampus olabilecek bir alanı yüksek öğrenim için tahsis etmeye hazır durumda ve aynı zamanda 200 yatak kapasiteli bir öğrenci yurdu mevcut. Sosyal fonun bünyesinde bulunup YURTKUR’a devri için kaymakamlık harekete geçmiş durumda.
Sayın rektörümüz çok değerli ve çalışkan, üniversite kurma konusunda tecrübeli bir hocamız.
Pazar ilçesinde mutlaka sağlık meslek yüksek okulunun temini konusunda her türlü desteği vereceğine inanıyoruz.
Pazarlı bürokratlar ve iş adamları bu yüksekokul için rektör beyin her türlü emir ve arzularını beklemektedir.
Pazar’da sağlık meslek yüksek okulunun alt yapısı hazır. Sağlık lisesi mevcut. İlçede 150 yatak kapasiteli bölge hastanesi yapılmakta. Yüksekokul için kullanılacak binalar, öğretim görevlisi ihtiyacını karşılayacak elemanlar da hazır. İl dışında Pazarlı birçok bürokratın bu iş için ilçeye her türlü desteğe hazır olduklarını deklare ettiklerini de biliyoruz.
Sağlık meslek yüksek okulunun ileride kurulması için en uygun yer olarak Pazar ilçesi seçilmelidir. Çünkü Rize iline mesafe ve zaman açısından fazla uzak olmayan, ilde kurulan tıp fakültesine destek olabilecek konumda ve arazinin bölgede en güzel coğrafi pozisyonda olması, çevresini kapsayan arazilerin de boş bulunması her türlü projeye uygunluğu açısından Pazar’ı bir adım öne çıkarmaktadır.
Temennimiz bir an önce şirin Pazar ilçesine sağlık meslek yüksek okulu ile ilgili çalışmaların başlatılarak hızla devam ettirilmesidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
18 Yorum