1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Pazarlı müzikseverlere ziyaret
Pazarlı müzikseverlere ziyaret

Pazarlı müzikseverlere ziyaret

Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, ildeki tek müzik cemiyeti olan Pazar Müzikseverler Derneği'ne moral ziyareti yaparak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

A+A-

Abdullah UZUN - Pazar Müzikseverler Derneği’ne Emniyet Müdürü Mustafa Kavruk ile birlikte ziyarette bulunan ilçe kaymakamı Yalçın Sezgin, başarılı çalışmalar ortaya koyan dernek mensuplarını tebrik etti.
Dermek Başkanı Hamdi Parlak’tan faaliyetlerle ilgili bilgi alan Kaymakam Sezgin, ilde olmamasına rağmen Pazar ilçesinde teşekkül ettirilen böylesi bir kuruluşun müzik alanındaki ilgiyi ortaya çıkardığını söyledi.
 
Dernek Başkanı Parlak ise geçmişi çok öncelere dayanmasına rağmen resmi olarak 1988 yılında faaliyete girdiklerini belirterek, “Dernek asıl amacı olan musiki eğitimini sürdürürken disiplin ve musiki ahlâkını ön planda tutmaktadır. Kamu Yararına Çalışan Dernekler statüsünde Klasik Türk Müziği, Türk Halk Müziği, Harput Müziği (Yöre Müziği) ve Halk Oyunlarını bünyemizde eğitim çalışmalarıyla sürdürmeye devam etmekteyiz Bütün okullarımızdaki etkinliklere hiçbir ücret talep etmeden yardımcı olmaktayız.” Dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız