1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Rize emniyeti halkın içinde
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Rize emniyeti halkın içinde

A+A-

Ülkemizde bazı kurum ve kuruluşlar vardır ki, ne kadar başarılı çalışırsa çalışsınlar, konumları ve pozisyonları gereği eleştirilmekten kurtulamazlar. Derler ya işin doğasına aykırı. Ülkemizin bu kurumlarından birisi de, İçişleri Bakanlığımıza bağlı, İllerde Valilerimizin sorumlu olduğu, Emniyet il Müdürlüklerimiz ve ona bağlı birimlerdir.
Bizler yaşadığımız şehir Rize’deki Emniyet Teşkilatına bakacak olursak, bu dönem İl Müdürü Şammaz Demirtaş’la başarılı bir çizgi yakalamıştır diyebiliriz. Rize’miz başta asayiş, kaçakçılık, kapkaç, yankesicilik, hırsızlık, dolandırıcılık büyük oranda önlenmiş, can ve mal güvenliği sağlanmıştır. Yıllardır en önemli sorun olan trafik sorunlarında da önemli çözümler ve başarılar elde edilmiştir. Ve bu başarılı çalışmalar da kanunlardan ve uygulamalardan taviz verilmeden sürmektedir.
Sayın İl Müdürü Demirtaş, şehrimizin nüfusu, suç işleme durumu, konumu, ekonomik ve sosyal yapısı, coğrafi yapısı, cadde, sokak, mahalle ve kısaca jeopolitik durumu çerçevesinde alınması ve yapılması gereken tedbirleri alıp, yapılması gereken icraatları vaktinde yapmaktadır. Fakat son birkaç aydır, trafikte ve asayişte bilhassa şehir merkezinde yapılan sürekli denetlemeler, arama, yol kesme gibi uygularlar insanlarımızı bıktırmıştır. Tabii ki bazı istihbaratlar nedeniyle yapılan uygulamalara halkın diyeceği yoktur. Fakat daha çok trafik uygulamaları ve kesilen rakamlar halkı yormakta, üzmekte ve ülke yönetiminden sorunlu olanlara ağır eleştiriler yönetmelerine neden olmaktadır. Zaten ekonomik noktada sıkıntılı olan araç sahiplerini ve esnafımızı bu uygulamalar gerip üzmekte, ülkemizin başarısı için geçe gündüz çalışan hükümetimizin ve İl Emniyetimizin başarılı çalışmalarına gölge getirir duruma düşürmektedir.
Rize İl Emniyet Müdürlüğümüz, Belediyemiz ve ilgili birimlerle yapılan çalışma sonucunda yıllardır devam eden ve polisle halkı karşı karşıya getiren park sorunu bir çırpıda çözüme kavuşmuştur. Bu başarıya imza atan herkesi kutluyorum. Bu noktada Rize Trafik Şube Müdürü Sayın Ali Rıza Akkuş’un hakkını teslim etmek gerekir.
Takdir edersiniz ki sokakta ve çeşitli birimlerde görev yapan teşkilat mensupları içerisinde bu güzide kuruma pek yakışmayan tavır, uygulama ve davranışlarda bulunanlara da amirinden memuruna kadar rastlamaktayız. Ben yıllardır köşemde yazarım, polislik ağır stresin yaşandığı, mesai mefhumunun yok sayılacağı bir önemli meslektir. Fakat bu teşkilatın il müdürü, trafik şube müdürü ve diğer bir kısım müdürleri bu genç arkadaşlarımız için güzel örneklerdir. Bu önemli teşkilatımız tavır, davranış ve uygulamaları ile zarar verenleri, eğitmek ve olgunlaştırmakta en üst düzeydeki yöneticilerimizin görevlerindendir.
Netice olarak, Rize İl Emniyet Müdürlüğü kendisine bağlı tüm birimlerle şehrimizde daha huzurlu, daha güvenli, olaysız, kazasız ve belasız bir hayat sürmemiz için gereken tedbirleri ve uygulamaları zamanında alıp hayata geçirmektedir. Bu başarılarının artarak devamını dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum