1. YAZARLAR

  2. Sadık HÜR

  3. VURDUMDUYMAZ
Sadık HÜR

Sadık HÜR

Yazarın Tüm Yazıları >

VURDUMDUYMAZ

A+A-

Adamın biri arkadaşına bağırmış, bir türlü sesini duyuramamış.
Davul çalmış, zurna çalmış, yine duyuramamış.
Adamın yanına giderek kulağına bağırmış “Hey sana söylüyorum be adam” deyip vurmuş, yine duymamış.
Bu sefer bağırıp çağırdığı adamın gözlerinden, kulaklarından ve aklından özürlü olduğunu düşünerek, duygu hislerinin de kayıp olduğunu anlayıp uzaklaşmış.
Bir başka kafadar bulup onunla “Haliç’te zincir vardı, yoktu” diye iddiaya tutuşmuş.
Vardır diyen kafadar, yoktur diyene “Bak bu iddiamı ispatlarsam 2,5 liranı alırım” demiş. Diğeri de tamam deyip bahsi kabul etmiş.
Varlığını ispat edecek olan kafadar arkadaşını alarak zincirin bağlı olduğu yere doğru giderek “İşte gözünle görüyorsun, zincirin kulpu orada “ demiş. O yine hayır yok deyip iddiasına devam etmiş. Nihayet zincirin bağlı olduğu yere götürerek “Elinle tut işte zincirin bağlı olduğu kulp” demiş. O da kulpa tutarak “Sen al şu 2,5 liranı, ama ben yine yok diyorum” demiş ve ayrılmışlar.
Bu halkın seslerini duymayanların acaba hangi özürlü kategorisine girdiğini anlamak mümkün mü? Halkın bildiği bir şey var o da “Beni duymayanı ben hiç duymam” diyerek, zamanı geldiğinde bildiklerini değerlendirmektir.
Temel asker arkadaşını görünce “Ooooo asker arkadaşım Ahmet” diye sarılmış. Asker arkadaşı da “Sen kimsun ben seni tanimayirum” demiş. Temel de “Ula Ahmet, sen beni tanimayisun ha. O zaman ben da seni hiç tanimayirum.” demiş.
Bu milletin dertlerini tanımayan, sıkıntılarını bilmeyen, sorunlarını çözmek için uğraşmayan siyasetçileri halk da tanımaz. Kanunsuz hukuk, hukuksuz da suç olmaz. Suçlar, işleyen kişileri bağlar. Bunun aksi düşünüldüğünde guguklar bülbül olur. Anayasa mahkemesine abone olan partiler, bu milletten oy isteme gibi bir niyetleri olmadığını açıkça göstermektedirler. Biz onları meclise gönderdik, anayasa mahkemesine göndermedik. Siyasi bileği, siyasi bilekler bükmeli. Hile ile bükülen bilekler, halk nezdinde hükmen galiptir. Bu galibiyete düşen hile gölgesi, er-geç kalkıp gerçek görünecektir. Hilelere karşı tedbir almak gerekliliğine inanan biri olarak, şeytan kovalamaktan abdest almaya fırsat bulamayanları görüp, şaşırmamak gerek. Bu millet çok bedeller ödedi. Yeter artık diyor…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
12 Yorum