1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Rize'nin genç MÜSİAD'cıları
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Rize'nin genç MÜSİAD'cıları

A+A-

MÜSİAD Rize Şubesi’ın Genç Müsiad'cıları; geçen hafta Yeşilay Cemiyeti Temsilciliğimizi arayarak, Yeşilay haftası etkinlikleri kapsamında üyelerine ve esnaflara yönelik bir konferans vermemizi talep ettiler.
Yeşilay’ın Rize’mizdeki en önemli destekçisi adeta dinamosu konumuna gelen, 82. Yıl Devlet Hastanemizin Doktorlarında Psikiyatrı Zelkif AKGÜL beye durumu ilettim. Gönüllü Yeşilay dostu kurucumuz Dr. Zelkif AKGÜL bey seve seve diyerek, yoğun programına rağmen “ Gençlik Soruları, Stres ve Madde Bağımlılığı” konulu konferansı gerçekleştirmiş olduk. Hocamıza ne kadar teşekkür edersek azdır.
MÜSİAD Rize Şubesi Toplantı Salonunda gerçekleşen konferansta arzuladığımız kalabalık olmadı. Bunun nedeni de aynı saatlerde RTSO’ DA Gürcistan Başkonsolosunun gerçekleştirmiş olduğu ziyaret ve toplantı faktörüydü.
Buna rağmen konferansa katılan davetliler büyük bir merak ve dikkatle slayt gösteri eşliğinde konferansı dinleyip, sonunda hocamıza konu ile ilgili sorular yönelterek, büyük bir mutlulukla stressiz bir şekilde salondan ayrıldılar.
Yeşilay Temsilcisi olarak şahsımın haftanın önemi ve çalışmalarımızdan bilgiler sunumu öncesi, Yeşilay Gönüllü kurucu üyemiz Eğitimci Ali İhsan ÖKSÜZ hocamız Yeşilay’ın dünü ve bugününü anlattı.
Çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan;82 Yıl Devlet Hastahanemizin Başhekimiz Opr.Dr. Lütfü ÇIRAKOĞLU hocamızda, kendisi ile gurur duyduğum dediği hastahanesinin doktorlarından olan konferansçımız Dr. Zelkif beyin ardından meslek dönemlerinde yaşadığı ilginç anıları bizlerle paylaşarak konferansa güzellik ve espri kattı.
Bu önemli konferansta bizi yalnız bırakmayan Opr.Dr. Lütfü hocamıza, Çay-Kur Genel Müdürü Ekrem YÜCE, Müsiad Rize Şube Başkanı Mehmet ERDOĞAN, Yardımcısı Ahmet ÖZYÜREK, Hasan Yardımcı Denizcilik Meslek Lisesi Müdürü İhsan BARAN, Rize İmam Hatip Lisesi Müdürü Hızır AKTAŞ, Müsiad Yönetim Kurulu üyeleri Mahmut DABAK , Yrd. Ahmet ÖZYÜREK, Yılmaz ÇORUH beylere Yeşilay adına teşekkürlerimi iletiyorum. Konferansa katılıp ta ismini unuttuklarımın hepsine teşekkür ederim.
Bu konferans fikrini oluşturan, Genç Müsiad Rize Şube Başkanı Mustafa KORKMAZ, Yardımcısı Sınan BAŞARAN, Şube Sekreteri Deniz VARLI, görevli Murat KOPUZ beylere bu başarılarından dolayı şükranlarımı iletiyorum.
Bu vesileyle uzun zamandır çeşitli değişim, sosyal, kültürel ve eğitim konularında üyelerine, Rizeli iş adamı ve esnaflara yönelik vermiş olduğu konferans ve seminerlere katılmanın kişinin ve kurumun menfaatine olacağını bir kez daha dile getirmek istiyorum. Yazdığı kitaplarla biranda Rizelilerin ve Rize’de yaşayanların sevdiği kişi haline gelen, Müsiad’ın katkıları ile “Bilinçli Aile-Başarılı Çocuk” isimli kitabı bizlere hediye edilen ve bu geçe de bizimle beraber olan Eğitimci- Yazar Mehmet POLATOĞLU’nu tebrik ediyorum

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız