1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Rize’ye yakışmadı
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Rize’ye yakışmadı

A+A-

Çaykur Rizespor’un deplasman galibiyetleri sona erdi. Yeşil-Mavililer, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’dan tam üç gol yiyerek ne kadar kötü bir takım olduğunu gösterdi.

Yeşil-Mavili takım rakibi karşısında hiç ama hiç etkili bir futbol sergileyemedi. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor çok iyi futbol oynamadı. Ama bir maçta nasıl mücadele yapılır nasıl goller atılır, bunun en güzel örneğini sergiledi.

Rizesporlu futbolcular ve teknik kadro golleri izlemekten başka bir şey yapamadı. Üstüne koyacak diye beklediğimiz Rizespor bırak üstüne koymayı, geri gitmeye başladı.

Kalecisinden forvetine, defansından orta sahasına tel tel döküldü. Rizespor ligdeki ilk yenilgisini böyle farlı bir şekilde almasının bir hesabı olmalı. Bu hesabı da bakalım kim verecek. Yenilmenin de bir raconu var. Ama böylesine aciz duruma düşerek mağlup olmak, Rizespor’a hiç mi hiç yakışmadı.

Düşünün bir 90 dakika boyunca rakip kalede doğru dürüst bir gol pozisyonu üretemedi. Ev sahibi takım ise oyunu istediği gibi çekip çevirdi. Yeşil-Mavili takımın defansı yolgeçen hanı olmuş orta sahada üretken olamayınca forvetler de iş yapmadı.

Sonuçta böyle bir sonuç ortaya çıktı. Hesapta olmayan bu yenilgi Rizespor’un üç puan kaybetmesine neden oldu.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum