1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Bakan Özak’ın sabrını taşırmayın!
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Bakan Özak’ın sabrını taşırmayın!

A+A-

Konuya direk gireceğim. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, eski Bakan Murat Başesgioğlu’nun hemşerisidir. Bakan Özak, Spordan Sorumlu Bakan olmadan önce bu göreve atandı. Dahası hemşerimiz, sevgili dostum eski Genel Müdür Mehmet Atalay’dan sonra, bu göreve geldi. Gelmesine geldi de, kurum eski genel müdürleri olan Mehmet Atalay’ı mumla arar oldu.

Gençlik ve Spor, büyük bir teşkilat, geniş bir ailedir. Her il ve ilçede teşkilatı vardır. Dedikodusu fazla olan bir yerdir. Söylenenleri aynen aktarıyorum. Bakan Faruk Özak, Spordan sorumlu olunca, çok güvendiği, ilk günden beri yanında tuttuğu Bayındırlık Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire başkanı, olan teşkilatı bilen, yakından tanıyan, bilgi ve birikimi fazla olan Atilla Ferah’ı, boş bulunan genel müdür yardımcılığı görevine getirmek istedi. Genel müdür Yunus Akgül, bakan Özak’a ‘o kadroya başka birine söz verdim’ deme cesaretini gösterdi. Eğer bu doğruysa, bu Genel müdüre, bakan Özak’ın kızınca neler yapabileceğini anlatmalıdır.

***

Mahkeme kararını uygulamamak, ya da eksik uygulamak suçtur. Cezası bir yıldır. Ayrıca tazminat cezaları vardır. 7 Bakan ile çalışmış biri olarak, görevden alınan ve Mahkeme kararı ile göreve dönen bürokratları, göreve başlatıp, tekrar görevden alan bakanların aldıkları ceza ve ödedikleri tazminatları biliyorum. Bakanlıkları bitince de, kendilerini yanıltan bürokratlardan hiç kimseyi göremediklerine de şahidim.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü, Akgül, mahkeme kararı ile göreve dönen bazı bürokratları ‘ben istemiyorum’ gerekçesi ile tekrar, görevden almaya hazırlanıyor. Bakan Özak’ı de ikna etmiş gibi. Geçmişi şan ve şerefle dolu, hukukun üstünlüğüne inanan, benimseyen bakan Özak, buna itibar etmemeli ve mahkeme kararına saygılı olmalıdır. Aksi halde hem ceza alır, hem de tazminat öder.

Genel Müdür Yunus Akgül, şunu neden düşünmüyor; Bakan Özak, Ulus’taki Genel müdürlük binasına hiç gitmiyor. Kızılay’daki ek binadaki küçük bir odada çalışıyor. Kimse bakan Özak’ın iyi niyetini kötüye kullanmasın, faturası ağır olur. Gençlik ve Spor, Genel Müdürlüğü’nde bunlar ve başka söylentilerle çalkalanıyor. Ben sadece söylenenleri seslendirdim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız