1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Sadri Şener’e yakışmadı
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Sadri Şener’e yakışmadı

A+A-

CHP Trabzon Merkez İlçe başkanlığı tarafından düzenlenen ”Türkiye Gerçekleri” adli konferans ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Vakfıkebir’de düzenlenen gece muhteşemdi. CHP Grup başkanvekili Akif Hamzaçebi’yi, her iki toplantıda da göremedik.

Araştırdık. Akif Hamzaçebi’nin davet edilmediğini öğrendik. Toplantıyı düzenleyenlere yakıştıramadık. Akif Bey, İstanbul Milletvekili olabilir, onun Trabzon’a ve Trabzonlulara olan hizmetleri inkâr edilemeyecek kadar fazla, sevgisi yücedir.

Unutulmuşsa ayıp, küçük ayak oyunlarla küçük hesaplar yapılmışsa, yapan ve yaptıranlara çok ayıp. Çünkü Akif Bey, Türkiye için olduğu kadar Trabzon içinde büyük bir değerdir.

*

CHP Trabzon eski milletvekili ve Bakanı Ahmet Şener’i, ilk muhabirlik yıllarında tanıdım. Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı yurtsever bir siyasetçi, muhteşem bir Karadenizli, güzel bir insandı. Ülkemize ve Karadeniz’e hizmetleri çoktur. Mekânı cennet olsun.

*

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, kardeşleri işadamı Sani Şener ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sezer Komsuoğlu’nu yakından tanırım.

 Sezer hanım ve rahmetli eşi Baki Komsuoğlu ile aile dostuyuz. Dostluğumuz 1983 yılına kadar gider. Şener ailesi babaları gibi, soyadlarına yakışır saygın bir ailedir.

*

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor tesislerini ziyaret eden CHP Genel Başkan yardımcısı Umut Oran ile Gurup Başkan vekili Muharrem İnce ile görüşen Asbaşkan Nevzat Şakar’i kamuoyu önünde adeta aforoz etti, istifaya davet etti. Meydan okudu. Sanki Trabzonspor tesislerine CHP Miletvekileri değil de düşman güçleri işgal etmiş.

Ve başkan Şener, kendine yakışmayacak bir hiddet ve tarzla ”Ben olsaydım onları tesislere sokmazdım, kulüpten içeri giremezlerdi” dedi.

Başken Şener, seçimler öncesinde de kalbi Trabzonspor ve Trabzonlular için atan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’de suçlamış, Trabzonspor üzerinden siyaset yapmıştı.

Trabzonspor, herkesin ortak değeridir, isteyen herkes ziyaret edebilir. Bu yüce değer üzerinden siyaset yapmak, başkan Şener’e hiç yakışmadı.

Galiba başkan Şener, Trabzonspor Kulübünü kendi şirketi gibi görüyor ve üzerinden siyaset yapmak istiyor.

*

Başkan Şener, şike sürecinde CHP’nin Fenerbahçe ve başkanı Aziz Yıldırım’ın yanında yer aldıkları belirterek tepki göstermiş.

Doğru değil. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ”Aziz Yıldırım’ı ziyaret etmeniz Trabzon’da tepkilere neden oldu, buna ne diyeceksiniz” diye soru sormuştum.

Genel Başkanın cevabi son derece net olmuştu ”Ben Trabzonspor Kongresinin onur kurulu üyesiyim.Trabzonspor’un başarılarından her zaman onur duyanlardanım.  Benim Aziz Yıldırım’ın ziyareti sadece insanı ziyarettir”  diyerek, Trabzonspor un başarılarını anlatmıştı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, bir süre önce ayağı kırılan başkan Sadri Şener’i de arayarak geçmiş olsun dileklerini ileterek, aynı insanı davranışında bulundu.

*

Peki, Başkan Şener, kendisinden beklenmeyen bu çıkışı neden yaptı?

*Rahmetli babasına rağmen CHP’ ye alerjisi var.

*Başbakana şirin görünmek istiyor.

*AKP’de siyaset yapmak istiyor. (12 Haziran seçimlerinde AKP’den milletvekili olmak istediğini herkes biliyor)

* 20 Kasım’da yapılacak Genel Kurul öncesinde, kaybettiği imajını, başarısını tekrar kazanmak istiyor.

*Kurtulmak istediği, yol arkadaşlarından suçlayarak kurtulmak istiyor.

*Trabzonspor Kulübünü, kendi şirketi gibi görmek istiyor.

*

Daha öncesinde yazmıştım,  katıldığım birkaç televizyon programında dile getirmiştim.

Trabzonsopora haksızlık yapılmıştır. Haki yenmiştir. Alnının teriyle hak ettikleri kupaları hala verilmemiştir.

Her alanda muktedir olan AKP iktidarı ve temsilcileri Trabzonspor’un hakkini iade etmemişlerdir.

Trabzon’un Miletvekileri, bakanları, siyasetçileri, bürokratları, gereken tepkiyi göstermediler.

Bütün bunların faturasını CHP’ye kesmek, yüklemek insafsızlık olur.

Başkan Şener’e bu yüzden yakıştıramadım.

Aslında Trabzonspor’a yapılan haksızlığın, adaletsizliğin hakkını siyasiler değil, varsa adalet ve hukuk vermeliydi.

Bu adaleti hala bekliyoruz.

Trabzonspor’un alnının akı olan kupasını verilmeli.

Sonuç olarak Trabzonspor başkanı Şener, Trabzonspor kayığını karaya oturttu, kendine bahane arıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum