1. YAZARLAR

  2. Hızır TONYALI

  3. Son nefeste gelen gol
Hızır TONYALI

Hızır TONYALI

Yazarın Tüm Yazıları >

Son nefeste gelen gol

A+A-

Pazarspor’a son haftalarda bir şeyler oldu.

Giresun’u farklı mağlup ettikten sonra hem futbol hem de skor olarak Pazarspor’da ciddi bir düşüş gözlemliyoruz.

Ligin sonuna yaklaştıkça heyecanın yükseleceğini beklerken, Pazarspor’da sanki bu duygunun kaybolduğunu hissediyoruz.

Önce Kırşehir’e ardından da Erzincan’a verilen 6 puan ile zirvedeki yerini tehlikeye sokan Pazarspor, Yozgat karşısında kötü oynayıp aldığı 3 puan ile umutlarını taşıdığı Ünye maçında da maalesef istediği futbolu ortaya koymaktan çok uzaktı.

Maçın ilk yarısı her iki takım açısından da pozitif futbol adına beklenenin çok uzağındaydı.

Ünyespor, önce beraberlik mantığıyla oynadığı için belki anlaşılabilir.

Ancak, 3 puan dışında hiçbir alternatifi olmayan Pazarspor’un kazanmak adına sahada ortaya koyduğu mantalite anlaşılır cinsten değildi.

Kaptan Erdinç ve Emre’yi yedek soyunduran Ertemçöz, Mehmet ve Mustafa’ya şans verdi.

Pazarspor sağdan Ozan ile Yozgat maçında yakaladığı pozisyonları 80 dakika bulamadı bu müsabakada.

Son 10 dakikada sahneye çıkan Ozan, bitime 2 dakika kala yine bildik bir pozisyonla Hakan’ı topla buluşturup 3 puanı getiren gole imzayı attırdı.

Bu müsabakada Pazarspor doğru dürüst 2 pozisyon üretemedi.

Taraftarın anonsuyla Emre oyuna dahil olduysa da özellikle sol tarafta gözler Kaptan Erdinç’i çok aradı. Onun kişisel becerisiyle getirip pozisyon ürettiği maçlar geldi aklımıza.

Özetlersek, Pazarspor kötü başladığı maçı iyi tamamlayarak 3 puanı zor da olsa almayı başardı. Şans her zaman Pazar’dan yana olmaz. Takımın biraz daha kendini ortaya koymaya ihtiyacı var. Kalan 2 müsabakadan biri Erzurum deplasmanı diğeri içerde oynanacak olan Kırıkkale maçı. Geçmişi bir tarafa bırakıp bu son 2 maçtan 6 puanı mazeretsiz almak zorunluluğu var. Yoksa ne Yozgat ne de Ünye galibiyetlerinin bir anlamı kalmaz. Pazarspor’da bir sorunlar olduğu muhakkak. Ancak herkesin duygularını bir tarafa bırakıp takımın başarısı için 2 hafta daha sabretmesi gerektiğine inanıyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum