1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Susiç'in hediyesi!
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Susiç'in hediyesi!

A+A-

Üzülmemek kahrolmamak elde değil. Rizespor ortaya koyduğu mücadele ile galip gelmesi gereken bir maçı kaybetti. Beşiktaş hiç hak etmediği bir şekilde 3 puanı aldı gitti. Üstelik 90 dakika boyunca Rizespor’un kalesinde 90 dakika boyunca 2 tane pozisyon bulup birini golle sonuçlandırarak galip gelen taraf oldu.

Yeşil-mavili takım adına beraberliğe bile üzüleceğimiz bir maçtan mağlup olmak insanın canının sıkıyor, içini acıtıyor. İyi mücadele ettiğin bir maçı basit ve ucuz hatalardan dolayı kaybediyorsun.

Bu yenilginin baş sorumlusu da kuşkusuz Teknik direktör Saffet Susiç, Beşiktaş çok kötü bir günündeydi. Bayram tatiline çıkmış gibi sahada gezip dolaştı. Bir puana razıyken 3 puanı alıp gitti. Bunda da baş rolü Susiç oynadı. Fransız hemşerisi Tiga’nın yüzünü güldürdü. Meslektaşının koltuğunu sağlamlaştırdı.

Rizespor dikkatli ve rakibini sahanın her yerinde kontrol ederek oynadı.Orta sahada allan daraltıp rakibine top yapması için boş saha bırakmadı. Orta alan ile forvet arasında gerekli köprüyü oluşturup rakip kaleye etkili ataklarla gitti. Maçın her iki yarısın da çok net gol pozisyonlarına girdi. Tjikuzu ve Cire ile pozisyonları yansızlık ve son vuruşlardaki beceriksizlik yüzünden golle sonuçlandıramadı. Tabi birde direkten dönen top.

Saffet Susiç, kadro seçimi bir yana dursun oyunun akışına göre gerekli müdahaleleri doğru ve zamanında yapamadı. Böylesine net pozisyonları kaçırırsan beklemediğin bir şekilde golü yersin ve mağlup olursun. Susiç cesaretli olsa gerekli müdahaleleri yapsa inanın maçın sonucu böyle olmazdı. Tjikuzu’yu yorulduğundan çıkardı. Ama büyük bir fedakarlık gösterip sakat sakat oynayan ve maçın son bölümünde yorulup oyundan düşen Altan’ı çıkarmamasının haklı bir yanı asla olamaz. Cem Baki ve Ferdi topla birlikte çok hareketli rakip kaleye seri bir şekilde inan bu isimleri daha erken oyuna almalıydı. Tabi birde gününde olmayıp üretim yapamayan Erhan Albayrak hatta Emrah ada gerekli önlemi maalesef almadı. Susiç maçtan sonra mükemmel oyun sergiledik ama şansımız yoktu dedi. Ama gerekli müdahaleleri yapma cesaretini gösteremediğinden mağlubiyetin ana sorumlusu oldu. Atlan elbette Rizespor için değerli bir futbolcu ama Susiç, “Atlan bana işaret vermedikten sonra onu değiştirmem” demesinin haklı bir yanı asla olamaz. Bu diğer futbolculara yapılan büyük bir haksızlık olur.

Tiga’na kötü oynayan takımına gerekli müdahale ile değişiklikleri yaptı ve kazandı. Kulübe de konu mankenliği görevi yapan Boşnak çalıştırıcı ise bunları sadece seyretmekle yetindi. Böylesine bir düşünce ile takım yönetirsen kaybetmeye mahkum olursun. Rizespor dün mutlaka kazanması gereken bir maçı maalesef kenar yönetiminin yanlışları ile kaybetti.

Buna rağmen maçın son dakikasında Cire beraberliği yakalayacak pozisyonu buldu ama bu kez de Runje izin vermedi.

Maçın sonuç analizini yaptığımızda bir tek şey ortaya çıkıyor. Kazanmak için gol atmak lazım. Rizespor bunun için pozisyon buldu ama sonuçlandıramayınca evinde Bursaspor’dan sonra Beşiktaş’ ada mağlup oldu. Susiç bu maçın kasetini izlediğinde yanlışlarını tek tek görecektir. Umarım gördükten sonrada doğruları yapar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız