1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Başarıya inanacaksın
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Başarıya inanacaksın

A+A-

Futbol takımı işleyen makinedir.

Yöneticisi, futbolcusu, teknik adamı ve taraftarı bu makinenin işleyen parçalarıdır. Her parçanın görevi ayrıdır. Eğer bu parçaların birinde arıza varsa makine istenildiği gibi çalışamaz.

Rizespor’un başkan ve yönetimi futbolculara karşı başta maddi olmak üzere tüm yükümlülüklerini fazlasıyla yerine getiriyor. Hiçbir fedakarlıktan da kaçınmıyorlar. Gereken ne ise eksiksiz onu yaptı yapmaya da devam ediyor. Bir yandan yeni tesislerin yapımı için uğraş verirken diğer yandan da takımın başarılı olması için çaba sarf ediyor. Taraftar ve camiada takımı için elinden geleni yapmaya çalışıp destek veriyor. Yani futbolcuların üstünde bir baskı yok.

Ligin 9. haftası geride kaldı.Buna rağmen bakın Rizespor takımına, sanki bir garip takımmış gibi, bu kadar temposu düşük nasıl futbol oynuyor şaşırırsınız. Böylesine futbolculardan oluşan bir takım rakibinden daha çabuk, süratli, temposu yüksek maç oynayan takım olmalıdır. Ama nerde? Kaleden başlayıp savunma, orta saha ve forvette organizasyon eksikliği var. Saha içinde herkes bir birinden medet umarcasına ne yardımlaşma var nede göze biraz olsun batan mücadele. Kayda değer doğru düzgün bir şey yok.

Rizespor takımında bana göre bir organizasyon eksikliği var. Sahada kimse ne yaptığını bilmiyor. Sanırım bir tek şeye sığınıyorlar aldıkları toplardan bir an önce kurtulup riske girmemek. Bununla da yasak savmak. Böyle olunca da rakip kalede tek bir pozisyon dahi bulamayan bir takım.

Saffet Susiç’in göreve geldiği 4 hafta oldu. Takıma katkısı tartışılır. Geçmişin mirasını yiyor. Ne kadroya ne oyuna müdahalesi yok. Rizespor’un kadrosu fazla geniş değil ama yinede Susiç  kulübeyi iyi kullanmalı ve rekabet ortamını oluşturmalı. Birde Susiç, Ferdi, Aydın, Hüseyin, Sezer, Cemil, Enis gibi gençleri unuttu. Bunlar unutulacak isimler değil. Susiç cesaretli olmalı. Formsuz olan sahada yürümekten başka bir şey yapmayan futbolcularla bir yere gidilemez.

Gerekli müdahaleyi yapmak zorundadır. Maçtan sonra Fransa’ ya gitmekle bu işler yürümez.

Başarıya inanacaksın, galibiyete inanacaksın, zafere inanacaksın. Seni ancak  bu inanç başarıya galibiyete ve yapmak istediklerine götürür. Rizesporlu futbolcular başarıya ve zafere inanırlarsa istedikleri her şeyi yaparlar.

Ayrıca futbolcular şunu unutmamalıdırlar. İnsan yenilince tükenmez pes edince tükenir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız