1. YAZARLAR

  2. Sadık HÜR

  3. VAHŞETİN BÖYLESİ
Sadık HÜR

Sadık HÜR

Yazarın Tüm Yazıları >

VAHŞETİN BÖYLESİ

A+A-

 

 

     Dünyanın gözü önünde yaşanan vahşete kimler karşı çıkıyor, kimler seyirci oluyor?

     Suriye’de, Mısır’da ve Ortadoğu’da birçok yerde aynı vahşet yaşanıyor. Çocuklar üzerine sıkılan kimyasal silahlar ve şehit olan bunca çocuk… Çünkü bu ölümler sadece Müslüman olmanın bedeli olarak ödeniyor. Bu zulmü kimler yapıyor? Kimler yaptırıyor?

      Avrupa’nın sözüm ona medeni  toplulukları ne yapıyorlar? Bu Avrupa ülkelerinde hiç mi sivil toplum örgütü yok? Hiç mi vicdanı zerre kadar sızlayan insan yok? Bu nasıl Avrupalı ki bir kedi ağaçta kaldığında seferber olabiliyor, bir sincap sıkıştığında ortalığı ayağa kaldırabiliyor, bir köpek kuyuya düştüğünde bütün itfaiye birimlerine alarm verebiliyor da bu mezalim karşısında sessiz kalıyorlar?

       Ey Amerikalı hayvanseverler! Bir balık karaya vurduğunda koşup dünyayı ayağa kaldırabiliyorsunuz, bir kedi ezildiğinde trafiği kapatıp allak bullak edebiliyorsunuz, kuşların tedavisi için hastane kurabiliyorsunuz da üretmiş olduğunuz kimyasalları fareyi acıyarak deneme yapmazken Suriyeli çocuklar üzerinde deneyip canlarına nasıl kıyabiliyorsunuz?

      Şimdi nerdesiniz? İnsanlar haksız yere, yok yere yaşlı genç kadın erkek ve çocuk demeden katlediliyor, hayatlarına son veriliyor çıtınız çıkmıyor! Siz mi insan yoksa o canına kıydığınız şehit olan çoluk çocuk ve gencecik kızlar mı insan? Bunun faturasını nasıl ödeyeceksiniz?

     Seyirci kalan medya dünyası, seyirci kalan siyasetçiler bir kuş başınıza pislese ortalığı birbirine katan çevreciler, sivil toplum örgütleri nerdesiniz? Holiganlar nerdesiniz? Gezi’de sokaklara inen taraftarlar, iki ağaç için yakan yıkan çapulcular nerdesiniz? Bunca öldürülen çocuklar için kılı kıpırdamayan duyarlı insanlar(!) nerdesiniz? Sesiniz çıkmaz çünkü akan kan Müslüman kanıdır.  Sizi ilgilendirmiyor çünkü ölen çocuklar haklı davalarında Hakk’ı üstün tutan insanların çocuklarıdır. Bunlar sizi asla alakadar etmez!  

      Yazarlar, çizerler ne oldu kalemlerinize ne oldu fırçalarınıza buz kesildiniz ağızlarınız dilleriniz lal oldu kaldı. Vicdanlarınız da mı hiç kıpırdamıyor. Ey Müslümanlar! Gözlerinize hiç mi yaş gelmedi? Namazda durup secdeleri ıslatarak Allah’a yalvarmadınız mı? Müslümanlar nerdesiniz? Yoksa yer açıldı da toprağa mı girdiniz? Bu ne dehşet ki günlerdir devam ediyor. Gür sesiyle bağıran, yok denecek kadar az. Yarın bu vahşeti size yapmayacakları ne malum? Geçmişte yapmadılar mı? Pek ala yaptılar ne çabuk unuttunuz? Halepçe’yi, Karabağ’ı, Filistin’i, Arnavutluk’u…

    Nerdesiniz Amerikalı çocukseverler? Gönderin uçak ambulanslarınızı! O petrollerinden sömürerek yaptığınız modern hastanelerinize kimyasalla zehirlenmiş yarı ölü taşıyın. Nerdesiniz savaş karşıtı Amerikalı vatandaşlar! Savaşın en büyüğü içsavaşlar şimdi dünyanın gözü önünde yaşanmıyor mu? Adeta sizler seyrediyorsunuz.  Nerdesiniz ABD, AB leş uğruna birleşmiş vicdansız milletler! Uyan artık İslam dünyası uyan! Bu vahşet karşısında hala uyuyorsan çektiğin, emelinin cezasıdır bilesin. Kula bela gelmez Hakk yazmadıkça, Hakk bela yazmaz kul azmadıkça.  Belki de bu zulümler uyanmanın, uyandırılmanın tokmakları olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum