1. HABERLER

  2. BİLİM - TEKNOLOJİ

  3. Yeni teknoloji ürünleri sergilendi
Yeni teknoloji ürünleri sergilendi

Yeni teknoloji ürünleri sergilendi

Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi'nde düzenlenen COMPEX "31. Uluslararası Bilgisayar Fuarı"nı bu süre boyunca 134 bin 278 kişi ziyaret etti.

A+A-

14-17 Aralık 2006 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi'nde düzenlenen COMPEX "31. Uluslararası Bilgisayar Fuarı"nı bu süre boyunca 134 bin 278 kişi ziyaret etti. Fuarı ziyaret edenler, bilgisayar dünyasındaki yeni ürünleri de yakından inceleme fırsatı buldu.
Rönesans Fuarcılık tarafından düzenlenen ve ülkemizin en büyük bilgisayar fuarı COMPEX'te, Microsoft'un tüm dünyada ocak ayında satışa sunulacak yeni işletim sistemi Windows Vista'nın yakından tanıtılması için Bilge Adam tarafından verilen ücretsiz eğitimlerin yanı sıra, Fujitsu Siemens Computers ve Toshiba da ülkemizde ilk kez satışa sunacağı ürünlerini tanıttı.

 

Garanti Bonus'un ana sponsorluğunda gerçekleşen COMPEX'in açılış gününde gerçekleştirilen "Çocuk ve İnternet" konulu özel oturumda, son dönemde dünyada ve Türkiye'de sıkça tartışılan internette çocuk istismarı konusu ele alınarak anne-babalara öneriler sunuldu.

Oturumda konuşan uzmanlar, hazırlanan yeni yasa tasarısının internet suçlarına çok ağır cezalar getireceğini vurgularken, bu işin tek çözümünün yasak getirmek veya ceza vermek olmadığının altını çizdiler.

Anne ve babaların çocuklarının internete girmesi konusunda tedirgin olduğunu belirten konuşmacılar, çocukların ve gençlerin interneti kullanırken kişisel bilgilerini kimseyle paylaşmamaları ve siteleri gezerken daha bilinçli davranmaları gerektiğini hatırlattı. Ayrıca, anne-babalara çocukları istenmeyen içeriklerden koruyan özel yazılımların yanı sıra, evlerindeki bilgisayar ekranını herkesin görebileceği şekilde yerleştirmeleri önerildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız