1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. AK Parti Rize’de Kongre tarihi belli oldu
AK Parti Rize’de Kongre tarihi belli oldu

AK Parti Rize’de Kongre tarihi belli oldu

AK Parti Rize İl başkanı Muhammed Avcı Rize İl kongresinin yapılacağı tarihi açıklayarak ilk il kongresinin Rize’de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla yapılacağını söyledi.

A+A-

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı katıldığı canlı yayın programında kongre süreci ve Rize kongresiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İl başkanı Avcı Rize Kongresiyle ilgili tarihin belli olduğunu ve 18 Kasım cumartesi günün saat 13.30’da Rize Spor Salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla birlikte kongreyi gerçekleştireceklerini ifade etti. İl başkanı Avcı İl başkanlığı ile ilgili de genel merkez tarafından daha önce de ifade edildiği gibi kendisiyle devam edileceğini ve il yönetim kuruluyla ilgili liste çalışmalarının genel merkezle de görüşülerek tamamlandığını söyledi.

İl başkanı Avcı İl başkanlığı görevinin devam etmesiyle ilgili şunları söyledi: “Bizlere söylenen bir durumdu ve bu kamuoyunda da izah edilmişti. Genel başkan yardımcımız Hayati Yazıcı Rize’de gerekli açıklamayı yaptı. Cumhurbaşkanımız, gerekli yerlerde bu konuyu dile getirdi. Ama ikna olmayanlar için tekrar söyleyeyim yaklaşık 10 gün öncesi genel merkez tarafından arandık ve geçtiğimiz Çarşamba gününe kadar bir zaman bize verildi.  Bu zaman dilimi içerisinde yeni il yönetim kurulumuz, disiplin kurulumuz, demokrasi ve hakem kurulumuzu yedekleriyle birlikte yaklaşık 75 kişilik listeyi oluşturmamız gerektiğini ve bu oluşturulan havuzla birlikte yeni il yönetim kurulumuza son şeklini vermekle ilgili bir karar bize tebliğ edildi. Biz de 75 kişilik bir havuz oluşturduk ve Çarşamba günü genel merkezimizde teşkilat başkanımız Mustafa Ataş başkanlığında yardımcıları Erkan Kandemir, Hacı Turan ve il koordinatörümüz Polat Türkmen’le birlikte yaklaşık 2 saatlik toplantı gerçekleştirdik.  Ve bu toplantıda 10 gün öncesinden arandığımızda ilk il kongresinin Rize olacağının sayın cumhurbaşkanımız tarafında genel merkezimize söylendiği, bizzat Rize’nin ilk il kongresi olmasını istedi. 18 Kasım cumartesi günün saat 13.30’da Rize Spor Salonunda sayın cumhurbaşkanımızın katılımıyla AK Parti Rize İl kongresini icra edeceğiz. Ve bütün Türkiye geneleninde ilk il kongresi yapılacaktır.”

Avcı, “bizde görev alınmaz, görev verilir”

Program sunucusunun , “Genel merkez tarafından size böyle bir görev verilmese yine aday olur muydunuz?” sorusu üzerine İl başkanı Avcı, “Bizde görev alınmaz, görev verilir. Bizim davamızın bir şuuru vardır. İl genel meclis başkanı iken Rize’de oluşan ortak kanaatle senin burayı devralman lazım dediler. Ve şu süreçte de genel merkezimiz biz sizinle devam etmek istemiyoruz görüşünü bana iletmiş olsaydı hiçbir şekilde benim aday olmam söz konusu değildi.  Biz burada AK Parti teşkilat prensiplerini çok iyi bilen bunu içselleştirmiş birisiyiz.  Onun için biz burada dedikodularla birlikte teşkilat yönetecek değiliz. Bizim bir genel merkezimiz var. Bir genel başkanımız var. Biz genel başkanımızla da genel merkezimizle de görüşmelerimizi tamamladık; şimdi delegemize kendimizi anlatacağız.” dedi.

İl başkanı Avcı İl başkanlığı adaylığı için , “İl başkanı olmak isteyen arkadaşlarımız olabilir; bunlar onların en doğal hakkıdır. Bunu saygıyla karşılıyorum. Ama il başkanı olmak için veya il yönetiminde yer almak için partinin vizyonuna misyonuna ters düşebilecek şekilde eylemlere tevessül etmek bizim hiç bir şekilde kaldırmayacağımız bir durumdur. Bunu yaparken mevcut il başkanına tuzaklar kurarak onun ayağını kaydırmaya çalışmak ve partinin misyonu, vizyonu, ilkesine ve prensibine aykırı bir şekilde hareket etmek bizim teşkilatımızın ahlakıyla bağdaşacak bir durum değildir. Tekraren altını çiziyorum il kongresiyle ilgili yapılan bütün çalışmalar demokratik daire içerisinde kaldığı müddetçe biz sonuna kadar bu duruma saygı duyarız ama iş bel altı vuruşlara gelmeye başladığı zaman hem bizden hem de teşkilatımızdan gereken cevabı alırlar.” diye konuştu.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum