25 Nisan 2015 Cumartesi
Rize17 °C
Rizede listeler seçmenin içine sindi mi?
D. Ali TAŞÇI: “YÜZÜN MAYMUNA DÖNMÜŞ!”
Seyfullah FIRAT: ARAP DÜNYASININ SANCISI
Sefer YAZICI: ALATURKA
ATATÜRKE SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakırcı; devlet, millet, bayrak, kuran dedi
11 Haziran 2013 Salı 13:57

Bakırcı; 'devlet, millet, bayrak, kur'an' dedi

Rizeli Kuvâ-yi Milliye kahramanı İpsiz Recep'i anma töreninde konuşan Bakırcı; devlet, millet, bayrak, Kur'an vurgusu yaptı.

İpsiz Recep ölümünün 85. yıldönümünde Rize’deki Ahmet Mesut Yılmaz Sahil Parkı’nda Rize Belediyesi tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Törende ilk olarak Rizeli araştırmacı yazar Ali Taşpınar günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı yaptı. Taşpınar, konuşmasında, “Bugün bir halk kahramanını, bölgemizin yetiştirdiği önemli bir Kuvâ-yi Milliyecisi İpsiz Recep’i anmak, onun fikir ve düşüncelerini devam ettirmek ve yeni nesillere aktarmak için buradayız” dedi.

ipsiz.jpg

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da konuşmasına, İpsiz Pecep’in Ergenekon sanıklarından Emin Gürses’in akrabası olduğunu hatırlatarak başladı.

Bakırcı, konuşmasında, “İpsiz Recep, Rize’nin Portakallık Mahallesi’nde kamuoyunun da yakından tanıdığı Emin Gürses’in dedesinin amcasıdır. Yani buranın insanıdır. Ticaretle uğraşmış. Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemal’in yanında yer almıştır. Bir iki özelliğinin altını çizmek istiyoruz. Askere ihtiyaç olduğunda 4 bin civarında insanı toplamıştır. Bunların büyük bölümü cezaevi mahkumlarıdır. Cezaevinden çıkarılıp İpsiz’in çetesine katılan hiçbir mahkum firar etmemiş ve zor şartlarda ülkeleri için savaşmıştır” diye konuştu.

ipsiz2.jpg

Rizelilerin milliyetçi olduğunu belirten Bakırcı, şunları söyledi: “Rizelilerin ortak bir özelliği vardır. Devletine, milletine, bayrağına ve Kur'ana sahip çıkarlar. Rizelinin milliyetçiliği budur. Büyüklerimizden bunu gördük. Buna inşallah devam edeceğiz”

Tören Rize Müftüsü Yusuf Doğan’ın yaptığı dua ile sona erdi.

Okuyucu Yorumları
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Toplam 6 yorum.
 • yöreden biri15 Haziran 2013 Cumartesi 09:21yörümsüz

  İpsiz RECEP -Topal OSMAN ve arkadaşları karadeniz bölgesinde ve yürdün farklı bölgelerinde bu ülkenin topraklarına ve namusuna ve bayrağına göz dikmiş vatan hainlerine ve ihanet çetelerine kan kusturmuş, Atatürk le birlikte bu ülke için kellesini koyan VATAN kahramanları olduğunu unutmayalaım .... ne garip ülkedeğil mi bu ülke şimdi Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı İpsız Recebin önünde hatıra resim çektiriyor.. ne dersınız arkadaşlar bu tabloya sizce ülkede yaşanlarla Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcının vatan kahramanı İpsız Recebin heykeli önünde resim çektirmesı bir tezat oluşmuyormu ...Rizeli hemşerilerim ya olduğunuz gibi yada görörünün ki herkes bilsin kimin kimler olduğunu Atatürkçü Düşünce derneğindeki olaylar hala sicaklığını korurken Atatürkün yanında savaşan RİZELİ kahramanları anarken hafızalarımızı test edelim.

 • Abdülaziz13 Haziran 2013 Perşembe 20:02pazara cevap

  yanlişunuz var mutasyona oğramamiş hiç bir rizeli kettiyyen yalakaluk nedur bilmez yalakaluği mutasyona oğramiş rizeli beki bilebilur sen demekki rizeli değilsun yada rizeliysen mutasyon geçirmişsun yoksa haboyle rizeliler yalakadur kelimesini kolanmazdun ilk defa senden duyayirum rizeliler yalakadur kelimesini neyise senun demenlen rizeliler yalaka olacak değildur senun duşuncen sağa aittur vesselam

 • pazar12 Haziran 2013 Çarşamba 16:32eksik ifade abdul abi

  birazda yalakadır..

 • ek12 Haziran 2013 Çarşamba 15:21.

  cumhuriyetin ilk yıllarında potomyada ( güneysuda ) daha sonra rizeye sıçrayan yobazların çıkarttıkları isyanda devlete karşı ayaklanmların yaşandığı yıllarıda ,daha sonrasında rize il meclisinin aldığı mustafa kemal atatürke

  ,fahri rize vatandaşlığı payesinin verilmesi ile ilgilide, vatandaşlara tarih kitaplarına sokulmyan cumhuriyet tarihinde rizenin rölünün detylı bir şekilde anlatılması gerekmiyormu,ozaman yaşanılan şeylerin gizlenilmesinin kime ne faydası var...!

 • pazar12 Haziran 2013 Çarşamba 11:38eksik dediniz

  atasına ayyaş der.. bir zamanlar apoya bebek katili derdik..apoya sahip çıkar..

 • abdulaziz11 Haziran 2013 Salı 16:58gerçek rizeliler dürüsttür cömertir merttir

  “Rizelilerin ortak bir özelliği vardır. Devletine, milletine, bayrağına ve Kur'ana sahip çıkarlar. Rizelinin milliyetçiliği budur.çok doğru söz

 • MANŞETTEN DÜŞMEYENLER
  ANALİZ
  ÜYE İŞLEMLERİ