25 Nisan 2015 Cumartesi
Rize11 °C
Rizede listeler seçmenin içine sindi mi?
D. Ali TAŞÇI: “YÜZÜN MAYMUNA DÖNMÜŞ!”
Seyfullah FIRAT: ARAP DÜNYASININ SANCISI
Sefer YAZICI: ALATURKA
ATATÜRKE SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çok kitap okuyanlara onur belgesi
10 Şubat 2009 Salı 19:37

Çok kitap okuyanlara onur belgesi

Pazar Kaymakamlığı'nca başlatılan 'Önce biz okuyoruz' projesi kapsamında son 4 ay içerisinde en fazla kitap okuyan 10 kişiye takdir belgesi verildi.
NACİ GÜVEN
Pazar Kaymakamlığı tarafından başlatılan “Önce biz okuyoruz” projesi kapsamında, 2008 Ekim-Kasım-Aralık ve 2009 Ocak ayları itibariyle kamu kurum ve kuruluşlarında en çok kitap okuyan 10 kişiye ilçe kaymakamı Yalçın Sezgin tarafından takdir belgesi verildi.

Kaymakamlık binasında düzenlenen törende konuşan Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin; 'Önce biz okuyoruz' projesi kapsamında Pazar'da sadece 2008 Eylül 2009 Ocak döneminde kamu personelinin toplam 1 milyon 17 bin 882 sayfadan oluşan 3 bin 816 adet kitap okunduğunu söyledi.

Kaymakam Sezgin, bu rakamın Pazar nüfusuna oranlandığında, Ocak ayı itibariyle Türkiye ortalamasının yüzde 63 geçildiğini belirtti.

'Önce biz okuyoruz' projesi kapsamında 2008 Ekim–Kasım-Aralık Ve 2009 Ocak ayları itibariyle kamu kurum ve kuruluşlarında en çok kitap okuyan ilk 10 kişi; İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kavruk, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ayhan Erişken, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Günay, Öğretmenler Osman Kaya, Yunus Türk, Tuba Karakaya, Emine Göral, Muazzez Tikbaş, Nilgün Karayılan, Hatice Tabakoğlu, İrfan Şefik Şen, Sibel Saymaz, Ali Osman Güneş, Mustafa Çelik, Yusuf Aydın, Gamze Kazar, Murat Demir, Müftülükte görevli İmam-Hatipler Yusuf Aydın ile Mustafa Devrim takdir belgesi aldılar.

Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, törende yaptığı konuşmada, bilgiye ulaşma yolunun okumaktan geçtiğini vurgulayarak, “Öyle bir çağa geldik ki, bilgi en büyük hazine haline geldi. Eğer bilginizi arttırmıyorsanız, yani okumuyorsanız üretiminiz gerçekleşmeyecektir. Kitap okuma alışkanlığı zekâyı artırır, bilgiyi artırır, merak duygusunu perçinler, düşünce gücünü arttırır, kendini ifade etme yeteneğini arttırır, dünyaya ve olaylara bakış açısı değişir, doğruyu ve yanlışı ayırt edebilmeyi öğretir. Kitap okuma kampanyasına özel ilgi gösteren öğretmen ve diğer mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Okuyucu Yorumları
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Toplam 15 yorum.
 • muraşka14 Şubat 2009 Cumartesi 23:25tebrik ederim

  Tebrik ederim.Uygar ve kültürlü bir insan olmak,ecdadımıza layık olmak için; okumak düşünmek,tartışmak, sorgulamak eleştirmek ve bilim üretmek zorundayız.Bakınız Yavuz Sultan Selim günde 3 saat uyur 8 saat kitap okurdu.Biz okumayalım diye tv’lere yeni diziler eklendi,evlere bilgisayar girdi (girdiği evlerde bilgi saymadı ),James Hawel: “Dünyayı yöneten ,kalem,mürekkep ve kağıttır.” diyor .Bugün dünyayı yönetenlere bakın Filistin’e atılan bombalara şimdilik bize atılmadı onun yerine dergi atıldı,sigara atıldı yetmedi çoğalmamızı önlemek için nüfus planlaması yapıldı vs.Araştıran,inceleyen,irdeleyen,OKUYAN,bir toplum olma dileğimle…Okuyan bir toplum olabilirsek dünyada neler yapabileceğimiz belli içimizde çok Yavuz Sultanlar var.

 • kelebek12 Şubat 2009 Perşembe 12:59piton hocaya

  piton hoca ya
  piton bey önümüzdeki yıl pazarımız türkiye çapında derece yapacak. ilköğretim ve liselerde büyük dereceler bekliyoruz.
  kitop okuyup ödül alan öğretmenleri okullarımıza bekliyoruz. bize rehberlik yapmalarını bekliyoruz.
  bütün veliler kitap okuyan öğretmenlere öğrencilerini emanet etme istiyor.
  bu öğretmenler bize rehberlik yapsın hafta sonları.

 • bir eğitimci11 Şubat 2009 Çarşamba 21:13haberci ve editör arkadaşlara

  haber yazmak bir sanattır. Artı bir sorumluluk gerektirir. Yazılan haberin eksik ve yanlı olduğunu düşünüyorum.

 • halil ibrahim kalafat11 Şubat 2009 Çarşamba 20:32hedefe koşan pazar...

  goberi arkadaşım tarzına hayran kaldım yorumların gerçekten cok ilginç polis kadrolarında baya eksilme var ilçemiz bu konuya el atmalı bence kitaptan arda kalan zamanlarda ben bu işe talibim hayrı seven butun arkadaslarımı davet ediorum...

 • adios11 Şubat 2009 Çarşamba 20:08yalan yalan

  bu kitap okuma işi biraz yalan oldu 2 sayfaya okuyan 10 sayfa okudum diyerek gerçek hak sahiplerinin sırtına biniyo ben bu işin çok doğru olduğuna inanmıyom.........yalanız yalan her şey gibi

 • piton hoca11 Şubat 2009 Çarşamba 20:07umutluyuz.

  fotoğraftaki öğretmenlerin hepsini herkes çok çok iyi tanıyor. hepside kendi okullarında çok başarılı öğretmenler. heside alanında öğrencileri öss ve sbs sınavında dereceye sokmuş öğretmenler. kitap okumanın faydalarını şimdiden gördü bile. bu öğretmenlerimizin sayesinde önümüzdeki yıl öss ve sbs sınavlarında inşallah türkiye derecesi yapacaz.

 • Ziya TOPÇUOĞLU11 Şubat 2009 Çarşamba 19:07KAMPANYA

  Kitap okuma kampanyası bence hedefine ulaşmıştır. Okuduğu kitabın internet ortamında yayımlanmasını istemeyen olabilir. Ben de her okuduğum kitabı yazmıyorum. Ama bir gerçeği ifade etmeliyim. Kampanya başlatılmadan önce hiç kitap okumadığım aylar vardı. Şimdi her ay en az iki kitap okuyorum. Bu bir yarış değil. Takdir belgeleri teşvik amacıyla verilmiştir. Ben bütün öğretmen arkadaşlarımın ödülü hak ettiklerini düşünüyorum. Hatta listeye adını yazdıran herkesin. Hepimiz okuyarak Kampanyanın başarılı olmasını sağladık. Daha çok okuyarak desteklemeye devam edeceğiz. Ödül verilen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Ayrıca yorum yazan ZİYA adlı kişinin bebimle ilgisi olmadığını belirtmek istiyorum.

 • parpali11 Şubat 2009 Çarşamba 18:40goberi seni tebrik ederim.

  goberi lakaplı arkadaşıma...
  rehberik istiyorsun anlaşılan. rizede rehberlik hizmetleri var git oraya.. senin gibiler yüzünden üstümüze lazım olmayan işlere buaşıyoruz. çok yakında hamidiyede trafik polislerine yardım olsun diye yol bağlama ve hız kontrol noktalarında görev alırız.
  vallahi helal olsun sana kutluyorum seni.
  geleceğin nesillerini çok güzel yetiştireceğinden eminim artık. her yıl pazardan üniversitelere yüzlerce öğrenci gittğinimi sanıyorsun.
  rakamlar sizi yanıltabiir . istersen rize milli eğitimi arada öğren ildekaçıncı sıradayız.

 • murat11 Şubat 2009 Çarşamba 17:41anaokullu murat

  emine öğretmenim ile gürür duyuyorum:) :)

 • Rize'den11 Şubat 2009 Çarşamba 15:42kitap

  Kitap okuma kampanyasının öğrenci öğretmen ve kamu görevlilerini kapsadığı anlaşılıyor.Yine kampanyada öğretmenlerin okuması noktasına ağırlık veriliyor.Listede 4 aydır hiç kitap okumayan öğretmen var.Ve bir yorumcuda benim okuduğumu niye Türkiye bilsin diyor.
  Öğretmenin kitap okuması mesleğinin zorunluluğudur.Öğretmenein kitap okuduğunu Türkiyenin görmeside eleştirilecek bir konu değildir.Öğretmen başta öğrencisine sonra topluma başka türlü nasıl mesaj verecek?
  sonra benim okuduğumu niye Türkiye bilsin derken sen sakıncalı bir iş mi yapıyorsun? Ya da yasak kitaplarmı varda gzleniyorsun? Diyelim bir kaç siyasi içerkli kitap okudun ve bunu paylaşmak istemiyorsuni peki sen hep bu türden paylaşamayacağın kitap mı okuyorsun? Eğer böyle ise sen öğrencilerine ne veriyorsun?
  Onur belgesini almışmış hadi camım sende senin bu mantığına kim onur belgesi verir.
  Sana bir soru niçin ülkemizde okuma alışkanlığı yok. Herkesde onur belgesi varda ondan mı...

 • goberi11 Şubat 2009 Çarşamba 12:31her şey çok güzel olacak.

  sizi yürekten kutluyorum öncü öğretmen arkadaşlarım. geleceğimizin sizin gibi dehaların elinde yetişmesi bizi heyecanlandırıyor.şu anki gençlik çok şanslı olsa gerek. size verilen belgeler helal olsun. aslında size kupa vermeleri lazım.
  bir öğretmen olarak bu konuda bize rehberlik ve referans olmalarını bekliyoruz.

 • ZİYA11 Şubat 2009 Çarşamba 09:12..

  LEVENT BEY SİZE KATILIYORUM. DAYATMALARDIR, MÜŞKÜL DURUMA SOKAN,

 • KORAY11 Şubat 2009 Çarşamba 08:51ZİHNİYET DEĞİŞMELİ

  Niyet iyi,uygulama kötü olabilir,ama Pazar gibi insanların kahvehane köşelerinde pineklediği,okunan en önemli belgenin iddiaa bülteni olduğu bir ilçede okumaya teşviğin öğretmenlerden başlanmasının uygun olduğunu düşünüyorum.Öğretmenlerin ne okuduğu milletin umurunda olmayabilir ama en azından öğretmenevi köşelerinde okey oynamaktansa boş zamanlarını kitap okuyarak geçirdiklerinin bilinmesi önemli bir motivasyon olacaktır. sigara içen doktor misali kitap okumayan öğretmen de topluma kötü bir örnek teşkil etmektedir.Kaymakamı bu açıdan tebrik ediyorum,keşke her mülki amir bu derece duyarlı olsa.

 • rukiye sahin11 Şubat 2009 Çarşamba 02:33ne guzel

  hepsini tebrik ediyorum,herseyden guzeldir kitap okumak

 • LEVENT11 Şubat 2009 Çarşamba 00:34onur belgesi

  Proje diye ortaya çıkan, yeterli ilgiyi göremeyince dayatmaya dönüşen,öğretmenini kitap okumadı diye deşifre eden anlayışın neyi başarmak istediğini anlamış değiliz.Hem koca ülke niye bilsin ki bizim ne okuduğumuzu.
  Başından beri içimize sinmeyen uygulamanın yanında olmayarak en büyük ONUR BELGESİNİ kendimize çoktan verdik.

 • MANŞETTEN DÜŞMEYENLER
  ANALİZ
  ÜYE İŞLEMLERİ