04 Mayıs 2015 Pazartesi
Rize14 °C
D. Ali TAŞÇI: DOĞURMAMIŞ RUHUN IZDIRABI BİTMEZ
BİR EMPERYALİST MİTOS: ERMENİ SOYKIRIMI
Sadık HÜR: 7 HAZİRAN SEÇİMİNE DOĞRU
Osman YAZICI: Lazistan Mebusları
Sefer YAZICI: YENİDEN İHYA
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EYLEME KATILAN İŞÇİ GÖREVİNDEN ALINDI!
07 Ağustos 2012 Salı 12:34

EYLEME KATILAN İŞÇİ GÖREVİNDEN ALINDI!

Pazar'daki çay eylemine katıldığı gerekçesiyle Çaykur çalışanı Metin Posta'nın iş hakkı fesih edildi! Posta, izin evrakının daha sonra daksille silindiğini iddia etti!

Rize’nin Pazar İlçesi’nde bulunan Melyat Çay Fabrikası işçilerinden Metin Posta’nın, 21 Mayıs tarihinde Pazar İlçesi’nde Çaykur’un protesto edildiği eyleme izinsiz katılarak basın açıklaması yaptığı gerekçesiyle ihbarsız ve tazminatsız olarak iş hakkı fesih edildi.

EVRAKTA OYNAMA YAPILDI!

Çaykur, Metin Posta'nın izinsiz olarak eyleme katıldığı gerekçesiyle iş hakkını fesih ederken, bugün Gazeteciler Derneğinde bir basın açıklaması yapan Posta, izin kâğıdını çıkararak, "İzinsiz ve mazeretsiz iki gün izne gelmediğim gerekçesi ile hakkımda soruşturma açılarak iş hakkım fesih edildi. Ancak ben 21 Mayıs tarihi itibariyle 4 gün ücretli izin kullanma talebinde bulunmuştum. Dilekçem Müdür vekili G. Z. tarafından onaylanmış, fakat haberler basına çıkınca daksille silinip iptal edilerek sümen altı yapılmıştır." dedi.

"28 Yıllık işçiyim uzun süre sendika yöneticiliği yapmış birisi olarak iş yerini izinsiz ve mazeretsiz olarak terk etmenin yasal olmadığını bilen bir kişiyim." diyen Posta, "28 yıllık işçilik hayatımda 1 saat izinsiz olarak iş yerini terk etmedim” diye konuştu.

posta1.jpg

“ÇAY MI ÇALDIM, HIRSIZLIK MI YAPTIM?”

Posta, haksız yere iş hakkının fesih edildiği gerekçesi ile Çaykur Genel Müdürlüğü aleyhinde ve resmi izin dilekçesinin üzerindeki olur yazısını sildiği iddiası ile G.Z hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağını da sözlerine ekleyerek, "Çaykur tarihinde böyle bir işten çıkartma söz konusu olmamıştır. Çay mı çaldım, hırsızlık mı yaptım, kurumu zarara mı uğrattım? Yoksa bu, işten çıkarmaların bir başlangıcı mı? Özelleştirmenin bir adımı mı? Bugün itibariyle bu olayın mağduru değil, artık muhatabıyım. Çaykur genel Müdürü çay üreticisinin örgütlenmesini, Çaykur'un özelleşmemesini, kaçak çayın önlenmesini savunanları işten çıkararak bu mücadeleyi yıldırmaya çalışmaktadır. İşten çıkarmalar, baskılar bizi yıldırmayacak, konuşmalarımız ve mücadelemiz devam edecek" ifadelerini kullandı.

TEK GIDA’YA SİTEM

Mücadelesinde gerekli desteği göremediği Tek Gıda İş Sendikası’na da yüklenen Posta, “Diğer yandan üyesi bulunduğum Tek Gıda İş Sendikası yıllarca yöneticilik yaptığım sendika yöneticileri emeğe ve emek mücadelesini bir basın açıklaması ile geçiştirilmesini doğru bulmuyorum. Durumlarını duruşlarını gözden geçirmelerinin doğru olacağını düşünüyorum. Mücadelem, demokrasi ve hukuk mücadelesidir.” şeklinde konuştu.

EYLEMSE EYLEM!

Metin Posta, Çaykur’daki yanlışlıklar son bulana kadar, hukuk mücadelesinin yanında demokratik eylemlerine de devam edeceklerini belirterek, 13 Ağustos Pazartesi günü saat 12.00’de Melyat Çay Fabrikası önünde basın açıklaması yapacaklarını söyledi.

İLGİLİ HABER:
Çay üreticileri Pazar ve Fındıklı'da eylem yaptı


 

Okuyucu Yorumları
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Toplam 50 yorum.
 • arsovosli21 Ağustos 2012 Salı 23:01barbarsamet@hotmail.com

  bu metin denen arkadaş abi herneyse kmdr ki bnm hakkmi savnuyr benim hakkimmi kisenn savnmmasni istemmyyorumm bnmm hakkm kmsenin ustune vazfe değil gtsn fabrkada calişsn naaşini alsn yesn ona lazmm değil bu işler işine syaset bulaştrmmasn herkes kendi hakkni savnacak kadar akllidr.

 • Bora11 Ağustos 2012 Cumartesi 09:12İzmirli Rize hayranı....

  Ülkede, memlekette memura, işçiye, emekliye, gençlere yapılan haksızlıkları görmezden gelenler yüzünden bu haldeyiz şimdi, bu konu bünün Rizenin, sizlerin, akrabalarinız, komşularınız hepimizin sorunuyken en ufak öz eleştiri yapan insanlara hayretle şaşırmaktayım, sayın Posta göstermiş olduğu cesaretten dolayı tebrik ederim. Yapılan haksızlık hayret verici, ...br />
  Umarım bu hukuksal mücadele sonuna kadar kazanırsınız....

 • BESTT09 Ağustos 2012 Perşembe 20:44METTIN POSTA

  METIN POSTA ILE AYNI KURUMDA ÇALIŞAN BIR IŞCIYIM DUŞUNCELERI VE FIKIRLERI BENI ASLA ILGILENDIRMEZ BEN METIN ABININ DURUST VE YARDIMSEVER BIR INSAN OLDUGUNA BUTUN KALBIMLE INANIYORUM KIMIN HASTASI OLDUDA PESINE GITMEDI KIMIN SIGORTADA IŞI OLDU DA YAPMADI GELELIM IŞTEN ATILMA KONUSUNA BUNDAN EVVELKI MUDUR YARDIMCISI ALLAH BUYUKTUR INŞALLAH DUZ MEMUR OLUR CEZASINI CEKER GENEL MUDURDEN KORKTUGU IÇIN METIN POSTAYI BILE BILE YAKMISTIR GENEL MUDURE DESEKI SAYIN GENEL MUDURUM BEN BOYLE BIR HATA ETTIM METIN POSTAYA IZIN VERDIM SONRA SIZDEN CEKINDIGIM ICIN IZIN KAGIDINA DAKSIL CEKTIM DESE IDI IŞLER BU NOKTAYA GELMEZDI OZAMAN .. INSALLAH ADALET YERINI BULUR METIN POSTA ISININ BASINA GECECEKTIR

 • azrail09 Ağustos 2012 Perşembe 20:43kesilmek

  farzimahal metin posta emekliye ayrılsa, bu akplıler varya metin postaya emekli aylığı bile ziraat bankasına ödettirmeye koymazlar,bir yolunu bulurlar bu haktan mahrum bile ederler.eee iş güney doğu halkına gelince kürtler vergi vermez elektirik faturası,su faturası ödemezler,mesken konut arazi vergisi nedir bilmezler.sira çaykurdakı garıban işçiye sıra geldimi aslan ne kelime azrail kesiliyorlar.çunkü davul da ellerinde tokmağida. kağitta ellerinde muhurda el ınsaf yahu bu mübarek günlerde sizlere ancak bir bende bir çaykur işçisi olarak ancak şu kadarını söylüyorum allah sizi islah eylesin.

 • Ali KARAALİOĞLU09 Ağustos 2012 Perşembe 20:08İleri Demokrası , yetmez ama evetçi sozum ona solcular.

  İşte AKP nın ileri demokrasısı oy verenler görsünler bu adaletsizliği. Yapılanlar çok adaletsizce bir davraniş en ufak eleştiriyi bile tahammul edemiyorlar. Metin kardeş haklı davanı kazanacağına inacım sonsuzdur hiç geri adım atma herkes cezasını çekecek ve bir gün hesabını verecek. Sen ki hiç ayırım yapmadan her kesin işine koşan dostum. Maddı manevi her konuda yanındayız..

 • şansli 09 Ağustos 2012 Perşembe 18:14metin

  meşür oldun. milletvekılı adayı yada belediye başkani olabilursin!

 • pazarlı ya09 Ağustos 2012 Perşembe 17:18yazık bu kafaya

  diyorsun ki hiç bir kişi devletten büyük değildir... bu nazi almanyasında geçerli bir önermedir... ama demokrasilerde bu çöpe atılan iğrenç bir ifadedir... doğrusu şudur... hiçbir devlet vatandaşından büyük değildir... metin posta sadece kendisinin değil senin gibi ların hakkını savunmak için oradaydı... ...

 • ardeşenli...09 Ağustos 2012 Perşembe 17:15yazık

  Metin postanın görüşüne katılır ya da katılmazsınız... onu sever ya da sevmezsiniz... ama demokrasinin ağızlarda sakız olduğu bu dönemde demokratik hakkını kullanan bu insana karşı yapılan bu haksızlık bu halka karşı yapılan büyük bir terbiyesizliktir... bu hükümetin içyüzünü, bu hükümetin gerçek faşist yüzünü göstermektedir... biliyorum bu olayda susanlar hatta oh olsun diyenler var... ama unutulmasın ki bu gün bana yarın sana....

 • pazarlı09 Ağustos 2012 Perşembe 14:50DURMAK YOK YOLA DEVAM

  pazarlı arkadaşım Hüseyin Keser hakkında yazdıkları kesinlikle doğrudur ...hüseyin arkadaşımızda kirazlık çay fadrikasından pazar çay fabrikasına dilekçe vererek bu fabrikaya gelmişti bu olaydada kimin hakkı geçtiyse mahşerde hesabını verir hadiste okumuştum kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak diyordu.

 • PAZARLI09 Ağustos 2012 Perşembe 13:39BUNA BENZER OLAY

  2006-2007 yıllarında Hüseyin Keser diye arkadaşımız buna benzer olayda kendisi fabrikada buroloilçiydi o yıllarda martta bakımhane içşileri fabrikaya alınırdı kadro yoktu hüseyin arkadaşımızın mart ayında hakkı olduğu halde işe alınamamasını kendine tatmin olmamış mayıs ayında işe girdiğinde fabrika müdürünün başka angarya işi vermesini yapmadığından ağustos ayında 2 gün izin almış fabrika müdürü izinini kaldırmış bakımhane kadrosundan imalat kadrosuna sevk etmiş devletten 2007 yılında kadro geldiğinde 2006 yılında çaykurda180 gün çalışanlara kadro verildiği için hüseyin arkadaşımız hakkı olan günleri çalışmadığı için kadro alamamıştır.

 • saf ıscı09 Ağustos 2012 Perşembe 13:24...........

  HEM SIYASETIMI YAPARIM HEMDE MAASIMI TAKIR TAKIR ALIRIM MAALSEF 28 SENELIK ISCI 40 SENELIK MEMUR KURUM DOLU DURUYOR.BIR ISEDE YARADIKLARI YOK.KURUM ARTIK YASLANDI HANTAL YAPIYA BURUNDU.BIRAKIP GITMEYIDE BILMEK LAZIM .KOLTUK RAHAT GELIYE.NASIL OLOSA CAYIN AYAGINA GELIYO USTELIK BIRDE BEY DIYORLAR SANA.NIYE BIRAKILIP GIDILSINKI.MEMURLARDAN GELINLER COCUKLAR KURUMA YERLESTIRILDI.LOJMANADA SENELERDIR OTURULUYO.ALINAN DAIRELER KIRADA VERILIP LOJMANA DEVAM.DIGER TARAFTAN YUZDE YETMIS ISCI IMALATTA CALISTIRILIYOR.HERKES ELINI VACDANINA KOYUP DUSUNMELI.

 • Rizeli Mühendis09 Ağustos 2012 Perşembe 13:21olmaz böyle bir şey

  Çaykur işçisi hiç bir zaman hakettiği maaşını alamamıştır. Benim abimde 1998 den beri çaykur işçisi 200 yıllında aldığımız mmaaşın alım gücü daha fazla diyordu bügünki maaş çıplak maaş dedikleri 1230TL siz çaykurda 181. günü çalıştığınızda çıplak maaşınız 963TL oluyor vergiye düşüyorsunuz Metin Bey hakkını savunmuş işten atılmış hakkını savunmak Allahtan gelen birşey hakkını sonuna kadar aramadan ölüp ahirete gelme diyor Metin Beyin izin kağıdını dakstille silinmesi olacak şey değil arkadaş Rizede miting yapılırken çaykur işçilerine ücretli izin verilirken çünkü benim abimede rizedeki miting için çaykur müdürü ücretli izin vermişti ondan biliyorum çaykur müdürünün dakstille yaptığı olay şudur sağ cebinde 200TL banknot parası var eline dakstili alıyor 200TL nin bir sıfırını siliyor alıyor o parayı sol cebine koyuyor Rizede miting yapıldığında kendine izin kağıdı olarak kullanacak Rizede miting bittiğinde 200TL yi eski haline getirecek Hataydaki olayları görüyoruz bir milletvekilin oğlu oğlu polisleri sıraya diziyor olay gündemden kalkıyor örtpas ediliyor. Allahın 1000 türlü belası vardır Allah kimseye bir tane belasını vermesin derler Metin Beye bu müberek günde davasında kolay gelsin.

 • Bir dost;09 Ağustos 2012 Perşembe 11:59Metin POSTA!!!

  Siyasi görüşlerine hiç bir zaman katılmadığım Metin Posta çalışmakta olduğu ortamda;Fabrika idaresinin,Çaykurun,işçinin ve üreticinin aynı anda yanında olan ve bunu her platformda ispat eden biridir.Bu konuda terddütü olanlar(son dönem hariç ki o dönemle alakalı mızrak çuvala girmemiş ve gereken gecikmeli olarak yapılmıştır) Metin Posta ya amirlik yapan geçmiş dönemin fabrika müdürleri ile görüşşünler.Genç ve tecrübesiz bir müfettişin bölge gerçekleri ile örtüşmeyen yaklaşımı sonucunda düzenlenen rapor oılduğu ilk etapda anlaşılacaktır.Vicdan ve hukuk yanyana geldiğinde Metin Posta'nın mağduriyeti giderilecektir.Bu süreçte Metin posta'nın tahriklere kapılıp yanlış adım atmaması lazım.Kimse ile restleşme noktasına gitmeyip,iyi niyetini gösterip hukuk mücadelesini vermesi lazım.Eminimki bu mücadeleden galip çıkacaktır.

 • Davut09 Ağustos 2012 Perşembe 11:47HUKUK

  Sayın Hukukçu belli ki konuya hakim ve çok doğru tespitler yapmış. Bu iş burada bitmiyor. M. POSTA tazminatları aldıktan sonra bu ödemeye yol açanlar bunun hesabını vermeli. Kurum sorumlulardan bu parayı almalıdır. Bu da yetmemeli bu kişiler hakında ceza kovuşturması da yapılmalıdır. Öyle 3-5 bin lira maaş alıp, siyaset istedi diye belge düzenleyenler hesap vermelidir.
  Bir sözüm de yapılan uygulamayı haklı bulanlara. Bu kurumda geçmişte MHP il başkanı, DYP il başkanı ve pek çok parti yöneticisi çalıştı. Yeri geldi hepsi misyonları gereği Çay politikasını ve kurumu eleştirdi ama hiç biri işten atılmadı, ceza verilmedi. Çok eleştirilen Ekrem Yüce, ondan önce Nejat Ural bu eleştirilere tebessüm edip geçtiler. Sayın Sütlüoğlu kendisi bile yanlış yaptık diye üreticilerden özür dilerken bunu dile getiren daha doğrusu getirildiği gösteriye katılan bir işçiyi hukuksuz olarak işten çıkarmak nasıl kabul edilebilir. Siz diyorsunuz ki bizimkiler yaptı ise oh olsun. Hakmış hukukmuş sendikaymış, anayayal hakmış bizi ilgilendirmez. Ama unutmayın bir gün sizin de HUKUK'a ihtiyacınız olacaktır. Mazlumu oynayıp bu halkın oyunu alıp, ZALİM olanların maskesi çok sürmez düşecektir.

 • MUCADELEYE DESTEK09 Ağustos 2012 Perşembe 10:56DURMAK YOK S... DEVAM

  KPSS ...I-ÖSYM ...I- DENİZ FENERİ ... VE TOPLU ..TAN BİREYSEL A DÖNÜŞ.İZİN KAĞIDINDA SAHTEKARLIK. SORGULANMASI GEREKEN BUDUR.

  DURMAK YOOOKKK YOLA DEVAM.

 • HUKUKÇU09 Ağustos 2012 Perşembe 10:44POSTA BU DAVAYI KAZANIR

  Bir hukukçu olarak Metin Posta'nın açtığı davayı yüzde yüz kazanacağını düşünüyorum. Neden mi?

  1. .Yapılan etkinlikle ilişkin hiçbir idari, adli soruşturma açılmamış. Yeni eylem yasal.

  2. Çay-Kur konuya dair görevlendirdiği müfettiş raoporunda G. Z'ın Metin posta'nın izin başvurusunu uygunsuz olarak makamında beklettiği üstelik önce olur verip sonra daksille sildiği belirtilmiş, bu nedenle uyarı cezası almıştır.

  3. Yine aynı raporda belirtildiği şekilde Metin Posta'nın söz konusu etkinlikte yaptığı konuşma deşifre edilmiş ve Çay-Kur alehine bir beyanat tespit edilememiştir. Metin Posta'nın söz konusu roparda şuçlandığı kesim aynen şöyle: "Hernekadar kendisiÇay-Kur alehine konuşmamışsada kendisinden sonra konuşacaklara zamin hazırlamıştır". Suç ya da kabahat bulamamış, ama Genel Müdür istemiş bir şey uydurmuşlar..

  Yani ortada ne izinsiz işyerini terk var ne de kurum alehine beyanat.

  Peki neden atıldı. AKP'liler ve Çay-Kur Genel Müdürü bir araya geldi Metin Posta üzerinden kendisini eleştiren tüm kesimlere göz dağı vermeye kalktı ve buna işleme karar verdi.

  ama eldeki belge ve bilgilerle bu mahkemenin M.Posta'nın alehine sonuçlanması imkansız. Sanırım M.Posta'nın emekli ikramiyesini az bulmuşlar ona 4 maaş tutarında tazminat, 8 maaş tutarında da kötü niyet tazminatı vermeyi istemişler. Yani yarım emekli ikramiyesi de AKP'den Metin Posta'ya hediye edilecek.

 • HUKUKÇU09 Ağustos 2012 Perşembe 10:29POSTA BU DAVAYI KAZANIR

  Yorumunuz

 • Hemsinli09 Ağustos 2012 Perşembe 01:59..

  Kurumun basindaki kisiye bakarsaniz bunlar cok normal gelismeler. Orada ... birisi olsaydi o kurum o hale gelmezdi. Eger Metin beyde gercekten izin belgesi olmadan cikmissa o da hakketmis, yok izin belgesinde tahrifat varsa zaten kanitlanir, tazminat odense bile o tahrifati yapanlarda terfi alir seneye bakin gorun. Bi memleket bukadarmi kendi kendine dusman yetistirir. Demokrasi var yanliz herkese yok , onlardan degilsen hic bisey yok. Sonra el ac allaha dua et. Ciksin artik bi lider su canim memleketimden.

 • sevda yılmaz08 Ağustos 2012 Çarşamba 22:09haklı mücadelen de yanındayız

  metin abi haklı mücadelen de yanındayız....

 • Halim çiçek08 Ağustos 2012 Çarşamba 22:00BASKILAR YILDIRAMAZ

  Bilgi sahibi olmadan fikir yürütmek işin kolaycılğı olsa gerek bir kere sayın posta yasal iznini alarak o,gün çaya ve çaykura sahip çikmak ve ureticinin yanında yer almak uzere basın açiklamasını gerçekleştirdi sonradan izinli görunen dilekçesini tahrip ederek daksille silinip izinsiz gösterildi çaya ve çaykura sahip çıkmak ureticinin yanında olmak suç ise hepimiz metin postayız.

 • ercan ilker08 Ağustos 2012 Çarşamba 21:34o büyük gün geldiğinde

  herkes bilsinki devrimci hafıza bütün bu olan bitenleri tek tek kaydetmektedir.metin ağabeye bu kalleş oyunu oynayanların,bu oyunda parmağı ve cüreti olan herkesin ismi bu hafızaya kazınmıştır.ve o büyük gün gün geldiğinde bu hafızaya isimleri kazınmış her halk düşmanından tek tek hesap sorulacaktır,bu hesaptan kaçış yoktur,kendileri yoksa çocukları akrabaları kimse yoksa mezarları hesap verecektir.

 • GÜNGELİR08 Ağustos 2012 Çarşamba 19:28SERMAYENİN YALAKALARI GİDER

  BAKIYORUM DA BAZI KENDİNİ BİLMEZ İNSANLAR ÇIKMIŞLAR METİN POSTAYI ELEŞTİRME CÜRETİNDE BULUNUYORLAR. ONLAR ÖZELLEŞTİRME DAİRESİ BAŞKAN YARDIMCISININ ÇAYKUR DERHAL ÖZELLEŞMESİ GEREKİR DEDİĞİNDEN DE HABERİ YOK BU ARKADAŞLAR DÜNYA YA AT GÖZLÜĞÜ İLE BAKIYORLAR. METİN POSTA EMEKLİLİĞİNİ HAK ETMİŞ BİR ARKADAŞ İSTESE EMEKLİLİK BAŞVURUSUNDA BULUNUR DAVASINI DA AÇAR KAZANACAĞI KESİN TAZMİNATINI DA ALIR KEYFİNE BAKAR. FAKAT POSTA ÖYLE YAPMAYIP ÇAYIN VE ÇAYKURUN BU BÖLGENİN CAN DAMARI OLDUĞUNU BİLDİĞİ İÇİN MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR SENİ KUTLUYORUM METİN ABİ BİZİM YAPAMADIĞIMIZI YAPIYORSUN ŞU RAMAZAN GÜNÜ MASAMIZDAKİ NİĞMETLERİ SENİN VE ARKADAŞLARININ ONURLU MÜCADELESİ SAYESİNDE MASAMIZDA GÖRÜYORUZ. ÇAYKUR ÖZELLEŞTİĞİ ZAMAN ÇOOOOOK GEÇ OLACAK.

 • YURTTAŞ08 Ağustos 2012 Çarşamba 17:08HAKSIZLIK

  Metin POSTA'ya yapılan haksızlık, hukuksuzluk.Bu kadarı da olmaz.İnsanın ekmeği ile oynamak bu kadar ucuz değil.Ne yaptı Metin POSTA kötü giden çay politikasını eleştirdi çay üreticisinin yanında oldu.İzinsiz eyleme katılmışmış .AKP'nin mitingine izinsiz katılanları da işten alacaklar mı? Zaten kendisi 4 gün izin aldığını söylüyor.Oyuna getirdiler arkadaşımızı. Her zaman yanındayız arkadaşım.Haklı olduğunu biliyorum.

 • PAZARLI08 Ağustos 2012 Çarşamba 14:22GEREKEN NEYSE O

  DEVLETİN KURUMUNA AYRICA EKMEK YEDİĞİN BİR KURUMA İHANET EDİYORSUN HEMDE MESAİ SAATİNDE YAPIYORSUN OZAMAN SONUÇLARINA KATLANMAK ZORUNDASIN SENİ TANIMIYORUM METİN POSTA AMA HİÇBİR ŞAHIT KİŞİ DEVLETTEN VE DEVLET KURUMUNDAN BÜYÜK DEĞİLDİR OLAMAZDA HİÇ BİR KURUMDA KENDİSİNİ KÖTÜLEYEN BİR İŞÇİSİNİ TUTMAZ İSABET OLMUŞ.

  BUDA METİN POSTA GİBİ DÜŞÜNENLERE ÖRNEK OLSUN AYNI METİN POSTA GİBİ ÇALIŞANLARADA DUYURULUR..

 • BUDA SİZE ÖRNEK OLSUN08 Ağustos 2012 Çarşamba 14:19.

  BURDAN SESLENİYORUM KİMSENİN İŞİ GÜVENCE ALTINDA DEĞİLDİR.HELEDE KURUM ALEHİNDE YÜRÜTME ALEHİNDE HÜKÜMET ALEHİNDE KONUŞUP VE ONLARIN YÜRÜTMEKTE OLDUĞU KURUMLARDA BÖYLE KURUMUNU KÖTÜLEMEK EKMEK YEDİĞİN KURUMA İHANET EDİP PROBAGANDA YAPMAN DOĞRUMUDUR DİYORSANIZ SONUCUNNA KATLANMAK ZORUNDASIN Bİ NEVİ HERKEZ HAKKETİĞİ CEZAYI ÇEKİYOR VE ŞUNU DİYORUM ŞUANDA KURUMDA METİN POSTA GİBİ ÇOK KİŞİ DAHA VARDIR EĞER ONLARDA ÖYLE DÜŞÜNÜYORLARSA Kİ DÜŞÜNÜYORLAR BİLSİNLERKİ SONLARI AYNI BÖYLE OLACAKTIR KİMSE DEVLET KURUMLARINDAN BÜYÜK VE ÖNEMLİ DEĞİLDİR O KURUM HEPİMİZİN EKMEK YEDİĞİ BİR KURUMDUR SAYGIYLA SEVGİYLE İŞİMİZİN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ ÖNCELİKLE YOKSA BÖYLE ATIP METİN POSTA GİBİ KENDİNİZİ DEŞİFRE ETMEYİNİZ YAZIKTIR SONUÇTA KENDİN KAYBEDERSİN

 • GEÇ BİLE 08 Ağustos 2012 Çarşamba 11:40KALINMIŞ

  KARDEŞİM SEN İZNİN ONAYLANMADAN FABRİKAYI BİR İŞÇİ OLARAK NASIL TERK EDİYORSUN ONU BİR İZAH ET HELE DAHA SONRA İNSANLARA ÇAMUR AT HANGİ ÇAYKUR İŞÇİSİNİN FABRİKA İÇERİSİNDE KENDİNE AİT ÖZEL ODASI VARDIR ONU İZAH ET ÖNCE İŞE DOĞRU DÜRÜST GİTTİĞİNMİ VAR ONU İZAH ET ÖNCE,BURADAN SORUYORUM SENİN ALLAH AŞKINA FABRİKADAKİ GÖREVİN NEYDİ, BAŞKALARINA DA HABİRE ÇAMUR ATMA.NERDE GÖRÜLMÜŞ BİR İŞÇİNİN KURUMUNUN ALEYHİNE PROPAGANDA YAPTIĞI,GEÇ BİLE KALMIŞLAR.KURUMU ZARARAMI UĞRATTIM DİYORSUN EVET ZARAR UĞRATTIN HİÇBİR İŞ YAPMADAN MAAŞ ALDIN.

 • İSTANBUL08 Ağustos 2012 Çarşamba 11:13METİN OL ABİ

  METİN ABİ ARKANDAYIZZZZZZZZZZ

 • MERCEK08 Ağustos 2012 Çarşamba 10:35Onurlu mücadele:

  Meti Posta'nın açıklamalarını samimi buluyorum. Bu durumda olan ,evrakta sahteciliği yapanlara olacaktır. Ne varki yukarıdan emir verenleri hakim karşısında görememek bizleri üzecektir.
  Bölgede çayla ilgili yaşanan sorunların dile getirmek onurlu bir davranıştır. Bu sorunları dile getiren yürekli hemmşehrimizin yanında olmak da biz çay üreticilerinin boynunun borcudur.

 • farakan08 Ağustos 2012 Çarşamba 09:16kim haklı bilinmez ki!

  yorumları okudum. herkes yapılan haksızlıklardan bahsediyor. Haklılarda... Peki, bende şöyle bir yorum yazayım. Bir iş yeri düşünün ve siz patronsunuz. İş yeriniz için şu veya bu şekilde (ama doğru, ama yanlış) bazı kararlar alıyorsunuz. Ve aldığınız bu kararları işyerinizde çalışan personeliniz başında bir grup müşteri tarafından sürekli eleştiriliyor. Haklıda olabilirler. Sizde bu personeli uygun bir dille uyardınız. Ancak bu personel sürekli aynı faaliyetlerine devam etti. Bir patron olarak bu kişinin işine son verirmiydiniz yoksa vermezmiydiniz? Vermezdim diyen "yalan" der. Bu olayı bu şekilde değerlendirmek gerekim. Metin beyi tanırım, siyasi görüşlerimiz çok zıttır. Ancak yinede severim Metin beyi. Bu şekilde çalıştığı yerden ayrılmak zorunda kalması çok kötü. Ne diyeyim. Şeriatın kestiği parmak acımaz.....

 • ibrahim08 Ağustos 2012 Çarşamba 09:04çaykur haklı

  sayın metin posta öle her yere çıkıp avaz avaz bağırmakla olmuyor bu işler , çaykur seni mi batırdı pararanı mı vermiyordu çaykuru yerin dibine koydun.çayçının işi sana mı kalmıs da sokaklarda bağırıyosun otur evinde adamlar sana maaşını veriyorlardı millelletin derdi seni mi gerdi tekrardan diyorum adamlar işten cıkarmakta haklı bütün eylemlerde hep o adam var nedense

 • Davut08 Ağustos 2012 Çarşamba 08:39ZALİMLİK

  Metin POSTA''ya yapılan HUKUKSUZDUR. İzin dilekçesi tahrif edilerek sümen altı edilmiştir.
  Metin POSTA'ya yapılan ADALETSİZDİR Sürüyle AKP yöneticisi işçi çaykurda her türlü siyaset yapmaktadır.
  Metin POSTA'ya yapılan AYRIMCILIKTIR AKP mitingi olduğunda tüm işçikler ücretli olarak izinli sayılmaktadır.
  Metin POSTA' ya yapılan VİCDANSIZLIKTIR O sadecekendince yanlış gördüğü şeyleri dile getirmiştir.
  Metin POSTA'tya yapılan YAĞCILIKTIR Bir hafta sessiz kalan idareciler sütlüoğlunun "atın" talimatı ile harekete geçip düzmece işlemler yapmıştır.
  Metin POSTA'ya yapılan ZALİMLİKTİR sırf farklı düşündüğü için 28 yıllık emeği yok sayılmıştır

  Geçmişte HUKUSUZ, ADALETSZ, VİCDANSIZ, ZALİM olanlar tarih önünde hep hesap vermişlerdir. Bügünün ZALİMLERİ sanmayın ki sizin yanınızda kalacak bu yaptıklarınız.

 • ilkhan08 Ağustos 2012 Çarşamba 03:22YOLADAŞ

  İnsanın hakkını aramasının cezası bu mudur. metin abimize bunu yaptınız. o gün bizde oradaydık bende izin alıp okuldan inmiştim şimdi size soruyorum benim cezam nedir. İster jopunuzla ister silahınızla gelin baskılar bizi yıldıramaz.

 • ismail köse08 Ağustos 2012 Çarşamba 02:40kalleşler

  yazıklar olsun,,kavganında,çekişmeninde,siyasetinde bir ahlakı vardır...böyle bildik böyle yetiştirildik...METİN POSTAYA,,yapılan haksızlığın yanında kalleşliktir.belkide korkutacağınızı ve sindireceğinizi zannettiniz.metin posta yanlız değildir.her görüşten namuslu ve şerefli insanlar yanındadır.omuz omuzadır....kalacak olan kirli isminizi tarihe not aldırdınız...KALLEŞLER.......saygıyı hak edenlere saygılarımla........İSMAİL KÖSE

 • muhalif08 Ağustos 2012 Çarşamba 02:35!

  Yanındayız Metin Posta!

 • mazlumlar08 Ağustos 2012 Çarşamba 02:24kpss

  biz yıllardır kpsslere hazırlanıp devlet işi arıyoruz ama devlet işinde çalışanlar hele hele fabriklarda 12 ay çalışıp oda çalışmak olsa....arşiv odalarında yatıp sonradanda çalışmış olduğun kuruma küfredersen olacagı budur bizce çok geç alınmış bir karar alınan karar çok doğru tebrikler kimse devletten büyük degil herkez işini yapsa bu ülke ancak ifla olur bu tüm pazarımıza örnek olsun

 • dağuri08 Ağustos 2012 Çarşamba 02:07pazarlilar rumuzlu arkadaşa

  sana bışe demıyorum sadece yazıklar olsun sanaki yapılan bu yanlışa doğru dıyebılıyorsun eyerki sende çıkar amaçli düşünüp metin beyi siyaset yaptığı için hak etmışse gün gelir beterini sanada nasip eder inşallah başka bişe demıyorum

 • pazarlılar derken ?08 Ağustos 2012 Çarşamba 01:44sen ve senin gibiler

  pazarlılar adına yazı yazdığını sana o zata sesleniyorum buradan Sen kimsinde pazarlılar adına yazı yazıyorsun?Pazarlı dersin onu anlarım senin ..iktidar ne diyorsa onu yazıyorsundur. Ama pazarın bu konudaki fikri hiçde senin yazdığın gibi değil kardeşim.Sağ yada sol hangi siyası görüşe sahip olursa olsun insanların hakkını yemek en büyük suçtur.Demokratik olmayan yollarla insanların işine son vermek hiçbir vicdana ve insanlığa hattta yasaya uygun değildir. Yasaların hiçe sayıldığı suçsuz insanların kodese atıldığı bu dönemde sanki Allahın emri ile hareket ettiklerini sanan en yukarıdan en aşağıda olan gerici zihniyet elbetteki bir gün yaptıklarının bedelini ödeyecektir.kimler vardı hani nerdeler şimdi Kimsenin baki olmadığı bir dünyada insanlık suçu işleyen akp iktidarı ve onun yalakaları bir gün muhakak cezalarını ödeyeceklerdir. Düşünmeyen araştırmayan okumayan eliştirmeyen toplumumuz umarım çok geç olmadan uyanır . Sayın Metin postaya vermiş olduğu demokratik mücadelesinde kalben başarılar diliyorum .Kendisini tanımam ancak haklıya haklı demek için yandaş olmak gerekmiyor bence . kendilerinden olmayanları bertaraf eden zihniyete lanet ediyorum

 • kubilay08 Ağustos 2012 Çarşamba 01:03metin lokumcu

  sayın posta metın lokumcu ıcın pazar meydanında harıl harıl bagırıyodun katıl akp katıl polıs dıye dusmez kalkmaz bır allahtır .

 • VAAH VAAH08 Ağustos 2012 Çarşamba 00:24BUYUR BURDAN YAK

  Yorumlara baktıkça insan ne hale geldiğimizi çok açık bir şekilde görebilir görmrk istedikten sonra ..BU MİTİNG TAMAMAEN ÖDEPENİN MİTİNGİ İDİ ve çay üreticisinin mitimgi olarak halkımıza lanse edildi her zaman çaykurun bi açığini arayım siyası çıkarlarla insanarı alet etmenin bir anlamı yok.bu miting falan değildi çaycıyı üreticiyi kışkırmak karıştırmaktı ve metin posta bu işlere yıllardan beri meyilli ve başını çeken bir kişi aynı zamanda ödp nin İLÇE BAŞKANI zanedersem.çaykurda çalışıyor ve 12 ay paşa paşa maaşını alıyor ve çaykur karalama kampanyası için kışkırtmak için sokakta .işten çıkarılma konusu olmamalıydı ama bi uyarı cezası almalıydı bana göre SINIRLARI FAZLA ZORLAMAMAK LAZIM BENCE.

 • sendikacı07 Ağustos 2012 Salı 23:53öz gıda iş sahip çıksın!

  madem tekgıda sahip çıkmadı, özgıda sahip çıksın metin postaya. özgıdayı rizeye getiren metin postadır. bir vefa borçları olmalı. hem de her seferinde tekgıdayı eleştirirler. aha meydan buyur ozgıda sahip çık mağdur çaykur işçisine ve tekgıdadan bir farkın olduğunu görelim. ama yapamaaaazzzzzsın değil miiii?.. o zaman Çaykur'daki neman biter. Ey insanlık nerdesin? Burada bi zulüm var. Din, siyaset ayrımı yapmadan Allah'ın bir kuluna yapılan bu haksızlık karşısında varmı yüreğin, var mı söyleyeceğin bir şey? Varsa buyur. Aha meydan... Göreceğiz...

 • lazoğlu07 Ağustos 2012 Salı 23:12olmaz

  metin posta fabrikadan izin almadan AKPmitingine katılsa suç sayılmazdı çayçıcının yanında doğruları söyledı izinlı adam işten atıldı boyle iş görmedım işçiye siyaset yasakmi belediyede başk.y. adam akp nin tüm toplantılarına katıldı ödül olarak rizede müdürlüğe atandı al sana ılerı demokrasi metin sahıpsiz değıl dakstille evrak sılersiz ancak metini sılemesiz

 • karadereli07 Ağustos 2012 Salı 23:05sütlüoğlu zararı cebinden karşılayacak mı?

  Eğer Metin Posta mahkemeyi kazanır ve Çaykur'u yüklü bir tazminata mahküm ettirirse, "derhal bu adamı işten attırın" diye melyat çay fabrikasında emir vererek süreci başlatan İmdat Sütlüoğlu, cebinden bu tazminatı ödemeyi taahhüt ediyor mu?

  Yeni bir sürece girildi Çaykur'da. İnatla dikine dikine giden, aklı bakanlıkta kalmış ama özel sektör yöneticisi gibi hareket eden bir genel müdür ile kendi derdine düşmüş üreticiler karşı karşıya getiriliyor. Sayın başbakan, sayın Rize vekili bakan ve iktidarın temsilcileri ise içerden içerden dış gıcırdatıp süreci geri plandan izliyorlar. Bu sürecin hiç bir şekilde iktidar partisine de genel müdüre de gram kazanım sağlamayacağı aşikar. Bakalım ip ne zaman kopacak... Süreç bu şekilde devam ederse iktidarın hamle yapma alanı da daralacak. Sular biraz durulmuştu yeniden ısınmaya başladı. Bir an önce müdahale gerekiyor yoksa iş işten geçecek, benden hatırlatması.. Alın bu yazdıklarımı not edin. Demişti Karadereli dersiniz...

 • doğru 07 Ağustos 2012 Salı 22:01doğru

  METİN POSTA YAPTIĞI İŞLER YASALARA UYGUN AMMA SAYIN GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN VE MELYAT ÇAY FABRİKASI YÖNETİCİLERİN (ys PERSONEL MÜDÜRÜM HARİÇ )METİN POSTAYI YEMEK İÇİN HER ŞEY YAPTILAR AMMMMA YÜK ARDA ALLAH VAR BİR GÜN ALLAH BELALARINI VERİR

 • Ziraat Mühendisi07 Ağustos 2012 Salı 20:38"TEHLİKELİ SULAR"

  3-5 sene önce söylenenler yavaş yavaş gerçekleşmeye başlamış durumda. Ömrü siyasetle geçmiş, pek çok iktidarı görmüş bir çaykur işçisinin bu şekilde işten çıkarılması ASLA KABUL EDİLEMEZ. Çaykur yönetimi bu uygulaması ile tehlikeli sularda yelken açmaktadr. Bir işçinin ekmeği ile oynamak, onu ekmeğinden etmek kimsenin hakkı ve haddi olamamalıdır. Bu işten çıkarılma olayınıda FİGÜRANLIK rolünü oynayanlar, bunun hesabını kamu vicdanında nasıl vercekler? Çaykur yıllar içinde çok PARTİZAN ve- veya KEYFİ uygulamalara tabi olmuştur ancak hiçbir zaman "NE OLURSA OLSUN" kimsenin ekmeği ile oynama-kimseyi ekmeğinden etme cüretini gösterememiştir. Hep sağ partilere oy vermiş (AK Parti de dahil) milliyetçi-muhafazakar bir RİZE'li olarak siyasi düşüncesi-dünya görüşü ne olursa olsun HAK arayan (HAKIMIZI ARAYAN) bir ÇAYKUR işçisinin işine son verilmesinin KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE KABUL EDİLEMEZ buluyorum. Bu uygulama bütün çalışanlara bir gözdağıdır. Bütün RİZE halkı bu uygulamayı kınamalıdır.
  Benzerlik: Hatay Dörtyoldaki olay ile Rize Melyattaki bu olay arasında bir PARALELLİK aramak yanlış olmaz. Dörtyol olayındaki kamuoyu duyarlılığı Melyattaki olayda da ortaya çıkmalıdır ki YANLIŞ yapanlar yaptıkları yanlarına KAR kalmasın.

 • pazarlılar07 Ağustos 2012 Salı 20:28geçmiş olsun

  Ne ekersen onu biçersin senin kurumun iflasmı ettide çıkıp sokaklarda isyan bayragı açıyorsun sonuçta geçiçi bir sıkıntı yasıyan çaykurun bu badireyi atlatacagını bilmiyomuydunda avaz avaz bagırıyorsun.12 ay çaykurdan maaş alacaksın bide kendi kurumunu yerin dibine sokmaya çalışacaksın sayın posta sizin bu hareketleriniz hep siyaset koktuğu için böyle oldu şimdi hopadada sizin adınıza yürüyüş yapılsın çok çok geçmiş olsun rıskınız bol olsun allah yardımcın olsun

 • ÇAYKUR İŞÇİSİ07 Ağustos 2012 Salı 20:27ÇAY ÜRETİCİSİ VE ÇAY İŞÇİSİ POSTA'NIN YANINDA OLACAKTIR.

  BU YAŞANAN OLAY ÇAYKURDA YAŞANACAK OLAN SÜRECİN ANTREMANIDIR EĞER BURADA POSTA SESSİZ SEDASIZ GİDERSE BU İŞTEN ÇIKARMALARIN DEVAMI GELECEKTİR. ARTIK ÖZELLEŞTİRME DAİRESİ BAŞKANI STARTI VERDİ ÇAYKUR 2012 - 2013 YILLARI İÇERİSİNDE AÇİLEN ÖZELLEŞTİRİLMESİ GEREKİR DEDİ BURADA BASİRETSİZ TEKGIDA İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİNİN SINAVDA KALIP KALMAYACAĞINI DA GÖZLÜYORLAR FAKAT TEK GIDA İŞ SENDİKASI OLAYIN BAŞINDA SINAVDA KALMIŞ TAM ÇAYKUR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE AKP YÖNETİCİLERİN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA HİZAYA GELMİŞLERDİR. BUNDAN SONRAKİ SÜRECİ ÇAYKUR İŞÇİSİ VE ÇAY ÜRETİCİSİ ÖRGÜTLEMESİ LAZIMDIR. ÇAY ÜRETİCİSİNİN SIKINTILARINI KENDİ SIKINTISI BİLEN METİN POSTA ÇAYKURUN ÖZELEŞTİRİLMESİ SÜRECİNDE AKTİF ROL OYNAYARAK SÜRECİ ENGELLEMEYE ÇALIŞACAĞINDAN POSTA'DAN BAŞLANMIŞTIR. PAZARTESİ YAPILACAK OLAN BASIN AÇIKLAMASINA TÜM ÇAY ÜRETİCİLERİ VE İŞÇİLERİ KATILMALI ÜRETİCİ VE İŞÇİNİN GÜCÜNÜ ÇAYKUR GENEL MÜDÜRÜ VE TEKGIDA İŞ YÖNETİCİLERİ GÖRMELİ.

 • .07 Ağustos 2012 Salı 18:47Haklı

  Dağılın,sonuna kadar haklı....

 • Şilehitli07 Ağustos 2012 Salı 18:46Hak Aranırmı Bu memlekette

  Bu memlekette hak ramak suç olmuş ey çay mustasili sizin için bağırlıdı siz rahat çay satmanız istendi çokmu şey istedi bu eyleme katılanlar anlamıyorum. yazıklar olsun. Orda çay için bağıranlar terorist değil ha sensin benim komuzdur arkadaşımızdır. Koca çaykur kime teskim edilmiş vay anam var fabrıkalarından haberin olmayacak yok ya. Metin beyı tüm Rize tanır cahil değilya izinsiz orda olacak sonrada hak rayacak

 • bahri07 Ağustos 2012 Salı 18:10ya

  bügün metin postaya uygulanan faşist uygulamalar direnen hava işten atılanlarada uygulanmaktadır koskoca türk iş sendikasını yandaş yapan akp iktidarı federasyonlarıda sus pus etmiş korkutmuştur türkiyede sendikalar kuruldu kurulalı bukadar pasif satılmış ermayeden yana olmamıştır 12 eylül de bile sendikalar bügünlerden çook daha iyiydı gelelim metin postaya metin posta bu bölgede sevilen sendika temsilcilikleri yapmış ssk da çaykurda devlet dairelerinde emeklilikte sağlık promlemlerinde bölge insanına hep yardımcı olmuş herkes tarafından sevilen yürekli devrimci haklarını bilen asla yanlış kurumunu küçük düşürecek hareketlerde bulunan birisi deyildir ancak oda bir çay müstahsili mayis ayında çaykura çay satmanın tam bir zülüm olmadığını kim söyleyebilir ömrü birilerine yandaş lıkla geçen genel müdür bu millet asla sizi unutmayacaktır böyle izinli olan bir işçiyi kapı dışarı etmek belkide size pahalıya mal olacaktır zamanın müdür yardımcısı hanimefendi vicdanen rahatmısınız izin kağidini siz imzalamış sonrada silme yoluna gitmenizin mutlak hukuk karşısında evrakta tahribatın hesabını vereceksiniz metin kardeşim asla boyun bükmeyen haklı davasında bölge insanları olarak yanında olduğumuzu bu faşist korku imparatorluğunu mutlak yıkacağız asla korkutamasınız korkup kaçacak olan siz haramyediler hakınız olmadığı halde o koltukları işgal edenler olacaktır. eyy akp ye oy veren köylüler yarın hepinizin haklarını gasp edecek çaykuru yok etme uygulamaları çalışanlara müstahsile yanı sizlere yapılanlara nasil razi olabiliyorsunuz o metin posta hepinizin hepimizin adına o meydanlardaydı lütfen biraz insaf biraz vicdan sahibi olalım

 • daksille izin07 Ağustos 2012 Salı 17:58kağıdı sılınırmı

  böyle bir çaykur anlayışı olamaz.işçinin siyaset yapma özgürlüğü vardır.bir AKP lı işçi olarak çaykurdaki bu tür işçlere uygulanan faşızane tutumları kınıyorum.Posta, hırsızlık mı yaptı çay mı çaldı.Yanı bende bu seneki mayıs ayında çaykurun yaş çay alım polıtıkasını eleştıren bir üreticiyim.bu seneki mayıs ayında ki gibi çaykur çaykur olalı böyle zulum yaşatmamıştı üreticisine.Sütlüoğlu kendi başarısızlığını ona buna yıkıyor uğraşmayın bu işçi gurubuyla bakınız memurlarınız işçiden beter durumda memurlarınızla uğraşın bunun hesabı yoksa erken yerel seçimde sorulacak demedi demeyin

 • MANŞETTEN DÜŞMEYENLER

  ANALİZ
  ÜYE İŞLEMLERİ