18 Nisan 2015 Cumartesi
Rize23 °C
Rizede listeler seçmenin içine sindi mi?
D. Ali TAŞÇI: “YÜZÜN MAYMUNA DÖNMÜŞ!”
Seyfullah FIRAT: ARAP DÜNYASININ SANCISI
Sefer YAZICI: ALATURKA
ATATÜRKE SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hastane otoparkına yürüyen merdiven sözü
11 Eylül 2013 Çarşamba 15:28

Hastane otoparkına yürüyen merdiven sözü

RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin inşaatı devam eden otoparkına; üzeri kapalı, hastaneye kadar yürüyen merdiven yapılacak.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi için yapımı devam eden çok katlı otopark inşaatında incelemede bulunarak otoparktan hastane birimlerine kadar uzanan bir üzeri kapalı yürüyen merdiven projesi için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı bugün Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi için yapımı devam eden çok katlı otopark inşaatında incelemelerde bulundu.

halil.20130911195851.jpg

Bakırcı park sıkıntısının Rize’nin en büyük sorunu olduğunu belirterek, “Trafik ve park sorunu sadece hastanemizin değil ilimizin en büyük sorunudur. Hastanenin açılma sürecinde burada çok katlı bir otopark yapılması için girişimlerimiz olmuştu. O günler fazla bir trafik yoğunluğu olmadığı için ihtiyaç olmadığı söylenmişti. Zamanla ihtiyaç oldu. Yapımı da bugüne kısmetmiş. 600 araç kapasiteli, beş katlı, toplam yapım maliyeti 11 milyon TL civarında olacak” dedi.

Bakırcı burada yaptığı açıklamada, otoparkın bitmesi ile birlikte otoparktan hastane birimlerine kadar uzanan üzeri kapalı yürüyen merdiven projesi için çalışma başlattıklarını belirterek, “İnşallah bu projenin bitiminde, Sayın bakanımıza da sunumunu yaptığımız gibi otoparktan hastanenin birimlerine ulaşan üzeri kapalı bantlar ve yürüyen merdivenler yapılmasını amaçlıyoruz. Bu düşünceye Rize kamuoyu olarak hep birlikte destek vermeliyiz. Otopark tamamlandığında Türkiye’de eşine az rastlanılan bir yürüyen merdiven sistemini ilimize kazandırmak istiyoruz. Beklide Türkiye’de hava alanlarının dışında düşündüğümüz sistemin benzeri yoktur. Şehir içerisinde çeşitli noktalarda da yürüyen merdivenler inşa etmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Bakırcı, inşaat sürecinde hastane yolu trafiğini rahatlatmak için bir by-pass yolu çalışması başlattıklarını da belirterek yol çalışmasında da incelemede bulundu.

Bakırcı, otopark inşaatı boyunca açık tutulması planlanan yol ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Şu anda burada bin 200 araç park ediyordu. İnşaat dolayısı ile bu parklar yapılamadığı için bir yoğunluk oluştu. Tıp Fakültemizin yanında bir düzenleme yapıyoruz. Dolmuşçularımız ile de görüştük. Araçlarını orada park edenler ücretsiz olarak minibüslerden hizmet alabilecekler. Bu inşaat süresi içerisinde trafiği rahatlatmak için hastanemizin arkasındaki öğrenci yurdunun içerisinden, Hamzabey yoluna bağlanan bir by-pass yolu yapıyoruz. 3-4 yıl önce de bu yolu planlamıştık ancak olmamıştı. Kısmet bugüneymiş” dedi.

Okuyucu Yorumları
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Toplam 1 yorum.
  • kadem engin11 Eylül 2013 Çarşamba 23:26merdiven

    halil başkan gök e merdiven yapsan artık hayatı abi geliyor işin bitik kasımpaşa spora başkan ihtiyacı var marş marş anca gidersın.

  • MANŞETTEN DÜŞMEYENLER
    ANALİZ
    ÜYE İŞLEMLERİ