26 Nisan 2015 Pazar
Rize7 °C
Rizede listeler seçmenin içine sindi mi?
D. Ali TAŞÇI: “YÜZÜN MAYMUNA DÖNMÜŞ!”
Seyfullah FIRAT: ARAP DÜNYASININ SANCISI
Sefer YAZICI: ALATURKA
ATATÜRKE SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NUSRET BAYRAKTAR NE DEMEK İSTEDİ?
05 Ekim 2012 Cuma 10:25

NUSRET BAYRAKTAR NE DEMEK İSTEDİ?

Bayraktar'dan çıkış: "Ardeşen'de Mümtaz Sinan döneminde beklenen hizmetlerin henüz alınmadığı şikâyetleri var. Görev ve nöbet değişimi olabilir!

MUSTAFA ÖZYANIK
AK Parti’nin Ardeşenli Rize Milletvekili Nusret Bayraktar Ardeşen ile ilgili çok çarpıcı tespitlerde bulundu.

Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan’ın görevde kaldığı süre içerisinde yaptıkları ve yapmadıklarını değerlendiren Bayraktar “Sayın başkanımızın ne yapıp yapmadığı milletimizin gözünde açık ve net bir şekilde gözüküyor. Arzu edilen, hizmetlerin daha farklı daha canlı ve daha hızlı olması yönündedir. Yeterli olmayacağı kanaati vardır. Büyük imkânlara sahip olan, tecrübeli bir belediye başkanımızdan beklenen hizmetin bugüne kadar alınmadığı noktasında bir şikâyet söz konusudur. Görebildiğimiz kadarıyla da Mümtaz Bey de Ardeşen’de ihtiyaç duyulan yeni gelişmelere, yeni projelere, yeni yatırımlara yönelik adımları atmıştır. Seçim sürecinde bunu toparlar toparlayamaz belli olacak. Seçimler yaklaştığı zaman değerlendirmeler ve halkı istekleri bir kez daha gözden geçirilecek ve o dönemdeki tabloya göre gerek görülürse Ardeşen Belediye Başkanlığı’nda görev ve nöbet değişimi olacak.” dedi.

NUSRET BAYRAKTAR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA MI HAZIRLANIYOR?

AK Parti’deki 3 dönem kuralına göre bir dahaki dönem milletvekili olamayacağı ve milletvekili olamayanların belediye başkanı olabilme düşüncesi kapsamında önemli ifadelere yer veren AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Ardeşen Belediye Başkanlığı görevinden daha üst seviyede bir görevde olan birinin Ardeşen Belediye Başkanı olabileceği mesajını vererek, “Mesela ben gelecek dönemde milletvekili olmayacağım; ama tecrübemi ve bilgi birikimimi ülkem, milletim, bölgem ve Ardeşenim adına kullanmaya her zaman devam edeceğim.” açıklamasında bulundu.

“DIŞARDAN BİR İSİM ARDEŞEN BELEDİYE BAŞKANI OLABİLİR”

AK Parti’den Ardeşen Belediye Başkanı aday adaylığı için adı geçen Mümtaz Sinan, Hakan Gültekin, Mehmet Yerebakan, Avni Kahya, Adem Biberoğlu ve Dursun Yaşaroğlu gibi isimler hakkında düşüncelerini aktaran Bayraktar “Halkımızın tercihi ve teveccühü çeşitli şekillerde olabilir. Aday adayı herkes olabilir. Bu süreçte kimin daha etkili, daha olumlu, daha uygun olup olamayacağı konusunu zamanı geldiğinde hem halkımız hem de teşkilatlarımızla değerlendiririz. O değerlendirdiğimiz tabloya göre en uygun ismin kim olacağına o gün karar veririz. Dışarıdan bir isim de belediye başkanı olabilir. Bizim kulağımıza bu yönde bilgiler gelir. Bu yönde halkımızın talepleri olabilir. Hatta hiç belediye başkanı olmak istemeyen; ama belediye başkanı olmasında fayda olur diye düşünülen bazı isimler de olabilir. Bölgenin yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı olduğum için bu konuda çalışmalarım yoğun geçecektir. Ardeşen Belediye Başkanlığı için AK Parti’den adı geçen isimler belediye başkanı olabilirler. Ardeşen Belediye Başkanı adayı olmak istiyorum demek herkesin harcı değildir. Ardeşen bölgenin en büyük ilçesidir. Ardeşen, yerel yönetim açısından ciddi hizmet bekleyen, kısmi sorunları olan bir ilçedir.” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Toplam 19 yorum.
 • ebubekir14 Eylül 2013 Cumartesi 17:29ardeşene saadet lazım

  akp den kim aday olursa olsun ben bu sefer saadet partisinden eğer aday olursa ali okutan ın kazanacağına inanıyorum.

 • Rizeden10 Ekim 2012 Çarşamba 06:06Bayraktar Rizeye layık

  Sn.Milletvekilimiz 3.dönemi tamamlayacağı için mecburen bir daha Milletvekili olamayacak.Başbakanda bu gibi Milletvekillerine söz verdi,Hepsini Belediye Başkan adayı gösterecek.Nusret Bayraktarda bunlardan biri.Ağzı laf yapıyor,çenesi kuvvetli,hemde tecrübeli Rize Belediye Başkanlığı için bundan daha iyi aday olamaz. Bakırcı hem yıprandı hem yoruldu.Nusret Bayaaktar Rize Belediye Başkanlığına aday olacak.Başbakanın sözü öyle.

 • ahmet hasanoğlu09 Ekim 2012 Salı 13:58sayın milletvekilim

  sayın milletvekilim ne zaman esnafı dolaştın sorunlarını diledin şimdi belediye başkanı olacağım diyorsun mümtaz sinan ardeşen alt yapısını hep yaptı bunları neden bilmiyorsunuz tüm ilçeleri sel basarken ardeşen hepsini atlatıyor bunları bilmiyormusunuz

 • ardeşenli laz09 Ekim 2012 Salı 13:43nusret bayraktar

  nusret bayraktar millet vekilliğii bırakıp ardeşene talip oluyorsa başbakan talimatıdır beyler saygı duyun

 • isim yok09 Ekim 2012 Salı 13:42sayın millet vekili

  sayın millet vekilim ardeşen sayesinde millet vekili oldun kendi yerini kötülüyorsun

 • ardeşenli5309 Ekim 2012 Salı 13:39unutma nusret bayraktar

  unutma nusret bayraktar mumtaz sinan sayesindeo koltuga oturdun sen seçim zamanı başkanı yanına alıp nereye gidelim mumtaz sinan diye soruyordun ne çabuk unuttun

 • ardeşenlı07 Ekim 2012 Pazar 21:49ardeşen

  sayin milletvekilim hakli.ardeşende büyük bir belediye ve yonetim boşüğü var.belediye birakin işyapmayi çöpleri toplamaktan aciz heryer pislik götürüyor. belediye üyüyor. siyailerimiz hakeza.sivil toplüm kuruluşlarimizda da ardeşen için ciddi bir çalişma yok organize sanayi aldik diye belediye başkani açiklamasina rağmen hiçbirşeyyok yani bir donemdaha fuzuli geçti ardeşenin vek,li olmasina rağmen pazardan herkonuda çok geriyiz pazar fakültesinide aldi ardeşen hala yurdünü yapamadi.üyanin ardeşen halki. siyasilerimiz. sivil toplum kuruluşlarimiz. üyüyor üyandiralim.hepside aysonunu bekliyor ??????

 • ilçeden biri07 Ekim 2012 Pazar 10:0410 numara ilzyonistlık

  kaderın cilvesıne bak ...bak ki nasıl bakkk.... ne garip dünya kimlere kaldık adamın söylediklerı kelimeler yıyılıp yutulacak bir tarafı var mı Allah aşkına Eyyyyy Ardeşen uyan artık işimiz bunlara kaldı ıise yandık... yandık ki yandık
  şimdılık taktı Ardeşen halkının ardeşen halkı zamanı geldığınde ne yapacağını bilir.. saygılarımla.

 • hanya 07 Ekim 2012 Pazar 08:55ve konya

  bunlar halka bir şey vermek amacı gütmüyor.tamamaen kendi siyasi koltuklarını düşünüyorlar.partı tüzük gereği 3 dönem vekil seçilen belediye başkanlıklarına kaydırılıyor.şimdiden nabız yokluyor.pes vallahi.oldu olacak çaykur genel müğdürünü de belediye başkan adayı gösterin.o zaman görün hanyayı konyayı.

 • UZAKTAKİ;06 Ekim 2012 Cumartesi 12:10Gerçek Akıl tutulması;

  Sayın Nusret Bayraktar'ı biran için Beyoğlu Belediye Başkanı olarak düşünelim.Ve Beyoğlu bölgesinden milletvekili olan bir zatın aynı yönedi beyanını okuyalım.Ortadaki etik olmayan durumu sezinlermiyiz.Şimdi sayın Nusret Bayraktar'da gözünü yumsun ve aynı tabloyu düşünsün.Yorumu okuyuculara bırakıyorum.Bu çamurun izi kalacaktır.ve bu izden yararlanacaklar olacaktır.Derler ya 'yukarda Allah var' bundan 4 -5 yıl önce Ardeşendeki toplu açılış törenleri sayın Başbakan tarafından yapılmış,Ardeşen Rize'yi gölgede bırakmış ve burada en büyük takdiri Mümtaz SİNAN'ın aldığına herkes tanıklık etmişti.Hafıza zayıflığı ve yorgunluğu yada anlık kişisel mefaatler gerçekleri tersyüz edebiliyor.

 • HEZİMET06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39ARDEŞEN ÇÖKTÜ

  Pazar burnumuzun dibine kadar geldi.Hastane,adliye,fakülte,orman,liman,askerlik şubesi...daha sayayımmı?Hamidiyede yeni bir şehir kuruyorlar.Hani Hamidiye Ardeşenindi,yasal süreçde bitti.Ardeşen en büyük ilçe öylemi,biz rüyadayız.Pazar bölgenin Amerikası oldu,kendimizi aldatmıyalım.Ey Ardeşenli titre ve kendine dön.

 • adsız06 Ekim 2012 Cumartesi 10:26kım ne yaptı

  mumtaz beye haklı bı tepkı var ıyıde beledıye çalışmadıysa ılçe teşkılatı ne yapiyordu beledıyelerden sorumlu zatı muhterem kendı memleketı olan ardeşen beledıyesını nıye uyarmadı nıye yardımcı olmadı. beyler makarnacılara guvenıp yanlış yapıyorsunuz ortada olan başarısızlık hepinızındır en çokta beledıyelerden sorumlu mıllet vekılı bayraktarındır mumtazı kurban vermekle adağinız yerıne gelmez hepinızın kurbana gıtmesı lazım

 • bahri06 Ekim 2012 Cumartesi 08:13ya

  niye anlamakta zorlanıyorsunuz ardeşen belediyesi bundan sonra CHP nindir bunu akp lilerde görüyor

 • pazar ardeşen05 Ekim 2012 Cuma 21:11uçuruma doğru

  bu ülke akp iktidarı sayesinde demokrasi,hukuk ve özgürlükten zaten uzaklaştı.belediyeler ise artıkhalka hizmet etmiyor halk belediyelere hizmet eder hale geldi.koskoca ardeşen akp ile birlikte sürünüyor

 • hasan yormaz05 Ekim 2012 Cuma 20:28beledıye

  be kardeşım şu mümtaz sınandan bahsetmeyın ardeşen ilçesının beledıye olarak hıçbır yerıne hızmet vermedı çıksın soylesın başkalarını avukatlığına gerek yok ne yapmış ardeşene en büyük felaketı getırmış merkez camının etrafini kapatmakla şehrı çıkmaza sokmuş insanlarda yapılırken tebki vermemış o günkü müftüye akıl tutulmasımı olmuşkı oda mudahale etmemış halkın yüzde seksenı dıyorkı camının etrafındakı bınaları kım yıkarsa oylarımızı ona vererek ardeşenı bu ucubeden kurtaracağız. arka sokaklar perışan sahıldekı yerleşim merkezlerı perışan hala yolların ortasında eletrik dıreklerı var hamgı çağdayız yakışmıyor artık ufku dar insanların yapacağı fazla bır şey yoltur beyler artık uyanın.

 • orhan apaydın05 Ekim 2012 Cuma 18:05ARDAŞEN

  NUSRET BEY TALİPOLURSA ARDEŞEN VE ADEŞELİLER İÇİN ÇOK İYİOLUR DURUT VE ÇALİKAN İYİ BİR HEMŞERİZDİR GEÇLEREDE ORNEK OLUR

 • Yöreden 05 Ekim 2012 Cuma 15:03Bakış açım

  Beyoğlu Belediye Başkanlığı döneminde edindiği bilgi, birikim ve tecrübesi ile TBMM geçirdiği yıllar dikkate alındığında Ardeşen' de çok daha başarılı hizmetleri olacağına inanıyorum .

 • serdar05 Ekim 2012 Cuma 13:34bu nasılbir zihniyet

  hiç bir şey yazmıom tek olarak merak ettim bu bayraktar kırıkkale milletvekilimiki böyle konuşuyor. Böyle bir beyanat vermişse ayıp.

 • YURTTAŞ05 Ekim 2012 Cuma 11:18DEĞİŞİM

  İktidar gücünü arkasına almış Belediye Başkanından çok daha iyi hizmetler beklenirdi.Nusret Bayraktar dahil adı geçen isimler kim olursa olsun değişen bir şeyin olmayacağı kanaatindeyim.Dışarıdan birinin olması hiç doğru olmaz.Ardeşen'de yaşamış, Ardeşen'linin sorunlarını bilen biri olması lazım.Bence taze kana ihtiyaç vardır.Ardeşenli bir değişim istiyor.Bu da muhalefet partilerinden bir Belediye başkanı ile mümkündür.Artık değişim zamanı.

 • MANŞETTEN DÜŞMEYENLER
  ANALİZ
  ÜYE İŞLEMLERİ