18 Nisan 2015 Cumartesi
Rize18 °C
Rizede listeler seçmenin içine sindi mi?
D. Ali TAŞÇI: “YÜZÜN MAYMUNA DÖNMÜŞ!”
Seyfullah FIRAT: ARAP DÜNYASININ SANCISI
Sefer YAZICI: ALATURKA
ATATÜRKE SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Silahı alındı, çelik yelekle geziyor!
09 Mayıs 2007 Çarşamba 16:06

Silahı alındı, çelik yelekle geziyor!

Rize'de de görev yapan, meslekten ihraç edilen ve silahına da el konulan Gazi Davası sanığı eski polis memuru Adem Albayrak çelik yelekle geziyor.
GÖKTÜRK FIRAT - Edinilen bilgiye göre, Adem Albayrak Rize'de görev yaparken 26 Şubat 2006 tarihinde merkez Fener Mahallesi'nde meydana gelen olayda, hırsızlar tarafından başına silah dayanmak suretiyle silahı gasp edilmek istenen bir polis memurunu kurtarmak için silahını ateşlemiş ve 4 kişilik bir hırsızlık çetesinin bir üyesini yaralamıştı. Albayrak, bu olayla ilgili Rize Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına katıldı. Sonuçlanmayan dava ileriki bir tarihe ertelenirken, Aybayrak'ın otomobilinde bulunan çelik yelek basın mensuplarının dikkatinden kaçmadı. Albayrak, görüntü almak isteyen basın mensuplarına tepki gösterdi.
Gazi Davası sanığı eski polis memuru Adem Albayrak, 2002 yılında kesinleşen mahkeme kararıyla, olaylar sırasında 4 kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle geçen yıl meslekten ihraç edilerek silahına da el konulmuştu. Terör örgütlerinin ölüm listesinde olduğu iddia edilen Adem Albayrak'ın halen polis korumasında olduğu öğrenildi.
Okuyucu Yorumları
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Toplam 12 yorum.
 • Çavuşoğlu15 Mayıs 2007 Salı 02:13Yıkılmadık ayaktayız satmadık sattırmayız

  Suyun başına kim geçerse su o tarafa akıyor yada başka türlü suyun başındakine kimin sözü geçiyorsa su yine o tarafa akıyor .O Allah Öyle büyük ki mazlumu gerçek ezileni görüyor ,kul bilmezse MALİK biliyor.

 • 52HEKİMOGLU14 Mayıs 2007 Pazartesi 16:37TEK KULLANIMLIK

  HERŞEYİMİZ TEK KULLANIMLIK OLDU. TEK KULLANIMLIK BARDAKLAR, ÇATALLAR, TABAKLAR, HATTA DOSTLUKLAR KULLAN VE AT. BU LİSTEYE BİRDE POLİS EKLENDİ.**....VARIN GAYRİ GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN....SAYGILAR.

 • yaşar mertoğlu11 Mayıs 2007 Cuma 20:17devletin ayıbı

  görevini kaçamak yollarla yapanlar elüstü tutulurken aslanlar gibi görevinin hakkını verenler,görevi uğruna ölümü bile göze alanlar malesef enufak bir yanlışta(bu arkadaşımın yanlış yaptığını düşünmüyorum)görevden alınıyorlar.mahkeme kapılarında süründürülüyorlar.Bu devletimizin ayıbıdır.görevine sadık insanların pasivize edilmesidir.arkadaşa geçmiş olsun.üzüldüm,

 • polis11 Mayıs 2007 Cuma 02:08özgüvenimiz kayboldu

  ben adem albayrakla çalışma fırsatını buldum aynı ilde.istanbuldada çalışmıştım beraber onun bu ülke için yaptıklarının yüzde birini dış ülkede yapan bir polis olsa emniyet müdürü yaparlar sınavsız ve şartsız hiç kimsenin girmeye hatta yanından geçmeye dahi cesaret edemediği bölgelere tek başına ekibiyle girer ve gereğinide yapardı.bir kez vurulduğunda hastahaneye yanına gittim halen bize şahsın ne olduğunu yakalanıp yakalanmadığını diğer arkadaşların durumunu soran bir insandı.o gerçek bir kahramandır.bazılarına göre katliyamcı işkençeçi diye anarlar ama o ülkesini seven yaralı olduğu halde sargılı ayağıyla mücadele eden biridir.ve vücudunda bu ülkeye hizmet ettiğinden dolayı başından ayak topuğuna kadar yara izi olan meslek büyüğümdür.onun ihraçı bizde şevk bırakmadı.saygılarımla

 • fatma bilgen11 Mayıs 2007 Cuma 02:03devlet göreve çağırılsın

  ben rizede çalışan bir görevliyim bir zamanlar rizede bir taksiçi çinayeti oldu yakalanmadı bir müddet.daha sonra bir devlet dairesinde otururken içeri sakallı birileri geldi herkez ona sarıldı kuçakladı çok sevilen biri dediler ve kendisinin polis olduğunu çokbaşarılı olduğunu terörle müçadelede görev yaptığını söylediler ama taksiçi cinayetini işleyen şahsı yakaladığını ve çok ugraştığını rizelinin kendisini çok sevdiğini anlattılar ben bu haberi okuduğumda inanın şok oldum bu gibi başarılı insanları nasıl görevden alırlar bende anlamış değilim.birde benim memleketim rizeye uzak olduğu halde benim memleketimdedahi bu polisin başarısı konuşuluyodu.adli suçluların dahi kendisini sevdiklerini ona saygılı olduklarını en sinirli suçlu bile onu çektiği çileden dolayı sevdiği söylenir bizim çalıştığımız dairede.yazık ettiler bu polis arkadaşa inşallah tekrar devlet bu arkadaşı işine iade eder.hem ülkemiz hem rizede onu seven tüm dosları sevineçektir kanımca

 • akay kurt11 Mayıs 2007 Cuma 01:56devlet yanlışını telafi etsin

  okudum haberi inanılır gibi değil.bu insan yirmi yıl terörle mücadele etmiş istanbulda ve diğer illerde sordum tanıdığım polislere gerçekmi bu haber şaka falan değil dediler inanasım gelmede ve bu polisimiz devlet adına üç yıl hapis yatmış ve savunma bile yapmamış devletina acığını vermemuş.her şeyi üstlenmiş ve bizim devletumuz bu kardeşumuzu ihraç etmiş ya üsteluk silahunuda almuş ya bu polis rizede yada başka bir yerde teröristlerce vurulursa bunun hesabını kim verecek kim bunun ailesine bu durumu izah edecek ya senin baban tererüst vurdi bizde attik onu görevden silahta vermedik kusura bakmayınmı diyeceksiniz yazıkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 • rizeli gençlik11 Mayıs 2007 Cuma 01:50çok yazık ettiler bu polise

  Ben rizeliyim ve polis adem abiyi iyi tanırım.Hemmde cezaevinden tanırım cezaevinde dahi ülkesini ve mesleğinin onurunu ağırlığını hissettiren ve taşıyan biri idi.cezaevinde tüm rizeli mahkumlara insani çok yardımlarda bulunan,ilacı olmayan insanlara kalp hapını çevresine haber salarak getirten dışarıdan gelen her yemegi insanlarla özellikle yoksul mahkumla paylaşan ayrıca trabzon cezaevinde yatan pkk militanlarının korkulu rüyası olan biri idi.rizede görevi esnasında tüm rizeliye yardımcı olan haksızlık etmeyen ve görevini de adam gibi yapan biridir.kardeşimi tutuklayıp cezaevine göndermiş olmasına rağmen onu her zaman canımı vermek pahasına rizeli gençlik olarak koruyacağız bu abimiz bunu bilsin.ona yapılan her yanlış rizeye yapılmıştır sayıyoruz inşallah rizede yerleşir o devlete lazım olan biriydi yazık ettiler böyle polisler zor yetişir bu ülkede saygılar sunuyorum ona.

 • Ali Taşpınr10 Mayıs 2007 Perşembe 15:51Yanlış çok yanlış

  Polisi meslekten attın bir de silahını alıyorsun. Yok efendim, can güvenliğinden müracaatı yokmuş. Böyle şey olur mu? bU Türk Polisini terör örgütlerine hedef göstermektir. Şimdi canını korumak için alıp beline bir ruhsatsız silah koysa, yakalayıp içeri atarsın. Bunlar da gelip geçer kardeşim. O polis Türk devleti adına, Türk Milleti adına görev yapıyordu. Onra emniyet mensuplarımız içinde intiharlar çoğalıyor. Elbette olur. Teröristle mücadele eden bu kahramanlar evindeki çoluk çocuğunun güvenliğini mi düşünsun, yoksa ay sonunda ev kirasını nasıl denkleştirdiği mi? Bir de görevden at sılahına el koy. E geriye ne kaldı? Ali Taşpınar-RİZE

 • SEYFULLAH FIRAT.09 Mayıs 2007 Çarşamba 20:00ÇOK YAZIK. GERÇEK BİR POLİS KAYBEDİLMİŞ OLDU.

  Adem beyi Trabzon ceza evinde ikamete mecbür edildiğim yıllarda tanıdım. Gerçek bir Anadolu dlikanlisi. Devletine ve milletine son derece bağlı bir insan. Uyanık ve atak kişiliği milliyetçi kişiliğiyle taçlanmış bir şahsiyet. Polis teşkilatımızın böylesi güzel bir elemanı kaybetmiş olması gerçekten üzücü. Devlet kendisine yakın duran bu tıp kahramanları baştacı etmelidir, onurlandırmalıdır. Eminim ki, bu hoş olmayan durum onu tanıyan arkadaşlarının hepsinin morallerini çökertmiştir. Adem beye sivil hayatında başarılar diliyorum. Onun şahsında bütün Türk polisine saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Adem Albayraklar bitmez. Onun yeri mutlaka başka Adem Albayraklarca doldurulacak.

 • m.bayrak09 Mayıs 2007 Çarşamba 19:26apoyu korusunlar

  Bu devlet apoyu korusun. onlara karşı mücadele eden insanları dışlasın. bu devlete vergi veren bu develet için can veren kan akıtan insanlar elbet bir gün gerçekten sahiplenileceklerdir.Karataş in bir şarkisi var *** bu şarkini çok seviyorum.

 • Rize Valiliği İl Basın Ve Halkla İlişkiler Müdür09 Mayıs 2007 Çarşamba 18:53Can Güvenliğinden Silah Ruhsatı

  Adem ALBAYRAK’ın Emniyet Müdürlüğünden alınan şifai bilgiye göre can güvenliğinden ruhsat talebi olmadığı bildirildiğinden gerekli belgelerle birlikte Emniyet Müdürlüğüne müracaatı gerekmektedir.

  İL BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

 • Kızıl_Elma09 Mayıs 2007 Çarşamba 17:09****

  eeee bu zamanda öyle, apoyu sayın ilan edenler vatan evladını çelik yelek kullanmak zorunda bırakır.

 • MANŞETTEN DÜŞMEYENLER
  ANALİZ
  ÜYE İŞLEMLERİ