1. HABERLER

  2. OTOMOBİL

  3. Tofaş Türkçe istemişti
Tofaş Türkçe istemişti

Tofaş Türkçe istemişti

Tofaş'ın Bursa fabrikasında üretilecek yeni sedan modeli sonunda günışığına çıktı...

A+A-

Tofaş'ın, geliştirilme aşamasında da büyük rol oynadığı ve ilk etapta Türkiye'de üretilmesi planlanan "D200" kodlu sedan aracın isminin, "Linea" olarak belirlendiği kaydediliyor.

172 milyon Euro'luk bir yatırımla Bursa'da üretilip, Avrupa'ya da satılması planlanan aracın geliştirme çalışmalarının tamamlandığı ve dünya tanıtımının ilk kez 2 Kasım'da İstanbul'da kapılarını açacak Auto Show Fuarı'nda yapılacağı belirtilen aracın ismi İtalyancada 'çizgi, hat' anlamına gelen "Linea" olarak belirlendi. Tofaş, büyük ölçüde ihraç edilecek bu yeni Fiat modeline Türkçe isim bulunması için İtalya nezdinde girişlerde bulunmuştu. Bunun için de uluslararası ajanslar devreye sokulmuş, kolay söylenebilir ve akılda kalıcı bir isim arama çalışmaları yapılmıştı. Araca İtalyanca isim seçilmesinin, Türkçe bir ismin telaffuzunun zor olacağı düşüncesinden kaynaklandığı belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız