1. HABERLER

  2. OTOMOBİL

  3. Eskiye özlem klasik otomobil fiyatlarını artırdı
Eskiye özlem klasik otomobil fiyatlarını artırdı

Eskiye özlem klasik otomobil fiyatlarını artırdı

Eski otomobil meraklılarının sayısı her geçen gün artarken, girilen ilan verilerine göre, klasik otomobil fiyatları geçen yılın 11 aylık dönemine oranla % 29 arttı.

A+A-

Klasik otomobillerde ilk tercih Volkswagen olurken, onu Mercedes-Benz ve Chevrolet takip etti.Sahibinden.com, klasik otomobil sevenler için 2013 yılının Ocak-Kasım dönemi verilerini açıkladı. Her iki yıl da klasik otomobillere en çok ilgi gösteren 3 il İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. En çok talep gören klasik otomobiller Volkswagen, Mercedes - Benz ve Chevrolet olarak sıralandı. Klasik otomobil meraklılarının en fazla tercih ettiği model Volkswagen 1303 S (Beetle) olurken, Chevrolet Impala ve Ford Taunus ise öne çıkan diğer modeller oldu.

1959 model Cadillac Eldorado Convertıble marka otomobil 240 bin dolardan alıcısını bekliyor. Bir diğer klasik olan 1962 model Chevrolet Belair’in fiyatı ise 220 bin euro. 1973 model Porche 911 RSR 3.0 de spor klasik otomobil tutkunları için 215 bin euroluk fiyatıyla öne çıkan otomobiller arasında yer alıyor.Klasik otomobiller kadar klasik motosikletler de yoğun ilgi gördü. sahibinden.com’un girilen ilan verilerine göre, klasik motosiklet fiyatlarında 2012 yılının aynı dönemine göre yüzde 11 oranında artış yaşandı ve ortalama 5 bin TL satış fiyatına ulaştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız