1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. AK PARTİ'NİN GÜCÜ
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ'NİN GÜCÜ

A+A-

Obama’nın yemin törenindeki konuşmasını dinlediyseniz, ABD’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin büyüklüğüne sürekli vurgu yaparak, ülkesinin kötü gidişatını milyonların gözüne bakarak söylediğini de görmüşsünüzdür…
Düşünebiliyor musunuz? Bu devlet halen dünyanın süper gücü olarak tanınıyor.
Gelelim Türkiye’mize ve kriz sonrası iktidara gelen Ak Parti yönetimine.
İkinci defa daha güçlü bir şekilde iktidara gelen Ak Parti bu sefer de dünyada baş gösteren dev ekonomileri ve şirketleri batıran küresel krizle karşı karşıya kalmıştır.

Dünya’da ve ülkemizde yaşanan her türlü olumsuzluklara rağmen, küresel krizle sarsılan dev ekonomiler maliyeti en aza indirmeye çalışırken, Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın içerde ve dışarıda yorulmak ve durmak bilmeyen çalışma temposu doğrultusunda, Ak Parti iktidarının kararlı duruşu ile alınması gereken tedbirleri zamanında alması neticesinde Türkiye güven ve istikrar içinde yoluna devam etmektedir.


Ekonomik krizin hiç etkilerini görmedik söylersek doğru olmaz. Krize Rize’den bakacak olursan esnafımız bir hayli zamandır alışverişlerde arzuladığı ciro ve kazançları elde edememektedir. Fakat Ak Parti iktidarı ekonomi yönetimi krizin Türkiye’ye yönelik etkilerinin en düşük düzeyde kalmasına yönelik önlemleri vaktinde aldı.
Bilhassa Sayın Başbakan Erdoğan’ın “Kriz çığırtkanlığı yapılmaması” noktasında ekonomik ve mali sektörlere soğukkanlılığın korunması ve kredileri kesmemeleri doğrultusunda ikazlarda bulundu.
Bu gerçeği de göz ardı etmeden, geçmişte ülkemizde yaşanan ekonomik çöküşlerin sonrasında bu iktidar ile dengelerini sağlamlaştıran Türkiye dünyada yaşanan küresel krizin olumsuz etkilerine karşı en hazırlıklı olan devletlerin başında gelmektedir.
Dünyada yaşanan bütün bu olumsuz gelişmelere rağmen, bu iktidarın Türkiye’nin mali disiplininden taviz vermeyerek, güçlü bir ekonomik yönetim ve başarı sağladığının altını çizmemiz gerekmektedir.
Bir örnek vermek gerekirse; atılan altı sıfırla tekrar itibarına kavuşan ve bu yılbaşından itibaren tedavüle çıkan Türk Lirası hiç de yabana atılamayacak çok önemli bir başarıdır.
Neticede dünyada yaşanan çok önemli küresel krizlerden Ak Parti iktidarının etkileneceğini bekleyenler, bu niyetleri tutmayınca şimdilerde de kurumlar arası gerginlikleri kaşıyarak kendilerince bu iktidarının yolunu kesmeye uğraşmaktadırlar. Bu farklı düşünce ve niyetleriyle de gayelerine ulaşamayacakları görülüyor. Çünkü Ak Parti halen çok güçlü. Tüm Türkiye öyle gösteriyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum