1. HABERLER

  2. OTOMOBİL

  3. Artık arabalar da uçacak
Artık arabalar da uçacak

Artık arabalar da uçacak

İnsanoğlunun bir hayali daha gerçek oluyor. ABD'li mühendisler açıkladı. Uçan arabalar 2 yıla kadar hazır olacak.

A+A-

İnsanoğlunun bir hayali daha gerçek oluyor. ABD'li mühendisler, uçan arabaların 2 yıla kadar hazır olacağını söylüyor.

İtalyan lüks otomobil devi Ferrari'nin bir modeli üzerinde çalışan mühendisler, 2010 yılında uçabilen bir model üretebileceklerini açıkladı.

Amerikan Moller International şirketi, 400 bin dolar değerindeki Ferrari 599 GTB model bir arabayı uçurabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

'Autovolantor' adı verilen araba, kaportasına yerleştirilen 8 iticisi sayesinde dikey kalkış özelliğine sahip olacak.

Karada 160, havada ise 240 kilometre hız yapması planlanan araçın, taşıdığı yakıtla havada 120 kilometre, karada ise 240 kilometre gitmesi hesaplanıyor.
Aracın tasarımcısı Bruce Calkins, 800 beygir gücüne sahip olan 'Autovolantor'un iticilerinin çalışması için hibrid yakıt ve bir elektrik sistemi kullanılacağını söyledi.

Calkins, 'Ferrari 599 GTB, böyle bir proje için en uygun araba. Otomobil uçuşa hazır olduğunda 1.5 kilometre yüksekliğe kadar çıkabilecek' dedi.

Ancak uzmanlar, aracın bu yükseklikte çok fazla yakıt harcayacağını, bu nedenle ideal uçuş yüksekliğinin daha az olacağını söylüyor.

Aracın seri üretimine geçilmesinin ardından yaklaşık 1 milyon dolara satılması planlanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum