1. HABERLER

  2. OTOMOBİL

  3. Çinli Chery AutoShow'a hazır!
Çinli Chery AutoShow'a hazır!

Çinli Chery AutoShow'a hazır!

Chery markası kasım başındaki "İstanbul Otoshow"da Türk tüketicilerle tanışıyor.

A+A-

Chery markası kasım başındaki "İstanbul Otoshow"da Türk tüketicilerle tanışıyor. Mermerler Şirketler Grubu tarafından getirilecek olan Chery'nin önce 2 veya 3 modeli tüketicilerle tanıştırılacak, 2007 başından itibaren de satışa sunulacak.
Mermerler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mermer, Chery'nin Türkiye'de üretimi konusunda da görüşme yaptıklarını söyledi. Chery'nin Avrupa pazarına girmek için Türkiye'yi basamak olarak kullanmak istediğini belirten Mermer, "1990'larda Mazda'nın Türkiye'de üretimi için anlaşma yapmıştık. Ama 1994'teki ekonomik kriz bu üretim projemizi baltalamıştı. Ekonomik şartlar tekrar dengeye oturdu. Biz de üretici olmak istiyoruz ve bunu Chery ile yapma niyetindeyiz" dedi.

Chery'e Türk tüketicisinin ilgisi fuarda ölçülecek ve buna göre 2007'deki satışa yönelik hedefler belirlenecek. Chery'nin satış ve satış sonrası hizmetler için şu anda bayilik ağı oluşturuluyor. Yüksel Mermer, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Çin markalarına satış iznini mutlaka vereceğine inandıklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum