Sefer YAZICI

Sefer YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

EVET

A+A-


Sevgili dostlar Pazar günü yapılacak olan referanduma saatler kala sizlerin huzurundayım. Olağanüstü Hal devam ederken bir seçim süreci yaşıyoruz. İnşallah 16 Nisandan sonra daha güneşli günler görürüz diye umut ediyorum. 
Oran olarak % 55’in üzerinde bir sonuç çıkacağına inanıyorum. Bu sonucu peşinen kutsamak niyetinde değilim. Ancak yapılacak olan bu referandumu 15 Temmuzdan Fırat Kalkanından ve Papa’nın AB liderlerine sunduğu vaazdan vareste değerlendirirsek yanlış yapmış oluruz. 16 Nisan önemli bir kavşaktır. Bu kavşağın dönüşü önemli bedelleri de beraberinde getirecektir. Çünkü bu devlete ve millete kefen biçmeye çalışan odaklar boş durmadılar, durmuyorlar ve de durmayacaklar.  Bu ifademi sloganık bulabilirsiniz. 
Evet bu millete ve devlete kefen biçmeye çalışan dahili ve harici köpekleri de, hainleri de gördük. 15 Temmuz bir ihanet kalkışmasıydı. Bu ihanetin itleri içerde, başları dışarıdadır. Dışarda olan itleri yurtdışında bakanlarımıza yapılan muamelelerde gördük. 15 Temmuz ihanetini unutturmak isteyenler bu ihanete ve 250 şehidimizin kanlarına ortaktırlar. Elleri kanlıdırlar. Bugün genel başkan koltuğuna oturmuş birilerinin kalkıp ‘hukuksuzsa bazı şirketlere el konuldu kayyum atandı’ diyor. Allahtan korkmaz kuldan utanmaz bir portre bu. Ey gafletini ve ihanetini cehalet maskesiyle örtenler! 15 Temmuz en alçak en kahpe suikast girişimidir. Buna seslerini çıkaramayanlar. Bu ihanet darbesinin kesintiye uğramasından dolayı üzülenler. Aslında darbeye karşıyız sözünü sadece göstermelik olsun diye söyleyenler! sizlerde hainsiniz. Bizler sizlerin yüzünü Mısırdaki Sisi darbesine verdiğiniz destekten tanırız. Bizler sizi 12 Eylül’e 27 Mayıs’a 27 Nisan’a 28 Şubat’a verdiğiniz destekten tanırız. Bizler sizleri bir zamanlar okyanus ötesi diye tanımladığınız F tipi ihanet yapılanmasının hainliği tescil olduktan sonraki desteğinizden tanırız. Bizler sizleri İttihat ve Terakkiden beri tanırız. Nerde bu millete ve devlete zarar verilecek sizler orada bittiniz. Yeri geldi. Abdülhamit’i ortadan kaldıracak bomba oldunuz. Yeri geldi, din düşmanlarının ortakçısı memleket sevdalılarının düşmanı oldunuz. Yeri geldi dedeleriniz ülkemin dini Hristiyanlık olsun diye teklif verdi torunları ise EVET diyenleri denize dökmek ile tehdit etti. Dedeler ve torunların marifeti ortada. 15 Temmuza güvercin olanlar 16 Nisana şahinler. 
Dar presfektiften baktığımızda hayır demek için de sebeplerimiz olabilir şüphesiz. Ekonomik, idari, ahlaki vb. birçok alanda iktidarı eleştirebiliriz de. Yeri geldiği zaman yazılı ve sözlü olarak eleştirdiğim birçok zamanlar olmuştur. Ancak 16 Nisan arifesinde büyük portreye baktığımızda Hayır dememizi meşru gösterecek ciddi bir gerekçe yoktur. Çünkü bir tarafta devletin ve milletin beka sorunu var diğer taraftan devletin içi işleyişiyle ilgili nispeten daha ucuz gerekçeler var. Bir millete ve devlete şu an deli gömleği giydirilmek üzere. Haçlı güruhu devletimin idarecilerini deli diye tanımlamakta. Osmanlının Diriliş’inden irkilen bati tüm gönüllü gönülsüz taşeronlarını Türkiyede seferber etmiş durumda. 
Efendim hayır diyenler hain midir tabi ki hayır. Tayyip Erdoğana ve siyasi geleneğine karşı duruşunu yaşam felsefesi haline getirenler hayır cephesinin milli karşıtlarıdır. Onlara saygımız sonsuzdur. Fakat Baykal kılıçdaroğlu meral akşener Perinçek PKK HDP FETÖ ve daha bir çok odak Türkiye bölünmesin diye Hayır cephesi oluşturdularsa orada bir durmak lazım. Ahmet Türk ve Baykal MRDINDE KOLKOLA Türkiye bölünmesin diye. FETÖ PKK DHKPC ülkem bölünmesin diye Hayır diyormuş. Gidinişinize ya! Bu milleti aptal mı sandınız. Muğla, Aydın, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Tunceli, Hakkari, Şırnak, Mardın ve Diyarbakır gibi en çok 15 il de hayır önde çıkabilir. 
Herkes araba ev gibi konular üzerine iddiada bulunuyor referandum için. Bende hızımı alamayarak bir iddia ile yazımı noktalayacağım. 18 ilde hayır önde çıksın ben bu mecrada yazı yazmayı bırakacağım. 81 vilayetin dörtte birinde hayır önde olmadıktan sonra neticeyi nasıl değerlendirdiğimi anlamışsınızıdır. Yazımın başında belirttim % 55’in altına düşmez. %65 rakamına kadar çıkacak sonuca şaşırmam. Ama %60 oranında çıkacak bir evet oyu bu devletin ve milletin istikbali için önemlidir. 
Devlet Bahçeli’nin şahsında MHP’nin Evet diyen kesimi başta olmak üzere tüm ülkücü camiaya, EVET oyunu rant için değil istiklal ve istikbal için atacak olanlara bu ülkenin teşekkür borcu olduğunu düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum