1. YAZARLAR

  2. Şaban Ali YILDIZ

  3. MUHALEFET VE ÜLKE GÜNDEMİ
Şaban Ali YILDIZ

Şaban Ali YILDIZ

Yazarın Tüm Yazıları >

MUHALEFET VE ÜLKE GÜNDEMİ

A+A-

Ülkede yangın var.
Gelir seviyemiz eridikçe eriyor. 
Hızla açlık sınırının altına sürükleniyoruz ve en önemlisi iktidarın son çırpınışlarından biri olan asgari ücret artışı bile halktaki derin umutsuzluğu dağıtamadı.
Bu durumda doğal olarak umutlar hemen muhalefete yönelmeli değil mi?
Ama maalesef o da yok! 
Burada muhalefetin, “Ama işte medyanın büyük bölümü iktidarın elinde. Bu nedenle halka sesimizi duyuramıyoruz” şeklindeki sözleri kısmen doğru olmakla birlikte fırsat buldukları zamanlarda da aynı davranışlar sergiliyorlar. 
Şu anki CHP yönetiminin yaptığı tek şey sıkıntıları sıralamak ve iktidarı eleştirmek. 
Bu asla yeterli değil. 
Bütün bunları halk bizzat yaşıyor zaten. 
Burada halkın beklentisi; inandırıcı bir ekonomi modelidir. 
AKP bile sanki bu durumun suçlusu kendisi değilmiş gibi yeni ekonomi modeli vs. gibi çözüm odaklı laflar etmesine rağmen CHP den halka “AKP ülkeyi yönetemiyor. Biz gelirsek sorunları şu kadar zamanda çözeriz '' gibi yuvarlak ve genel lafların dışında sunulan net bir somut model yok. 
Atatürk'ün kurduğu partinin “EY HALKİM ÇÖZÜM BİZDEDİR. MODELİMİZ DE 1923 - 1938 DÖNEMİNDE UYGULANAN VE 1950 DEN SONRA SAĞ İKTİDARLARCA AYAKLAR ALTINA ALINAN, TARİM VE SANAYİ ODAKLİ, ÜRETİME DAYALİ, TAM BAĞIMSIZ PLANLI, ÖZEL SEKTÖRÜN VE DEVLETİN BİRLİKTE YER ALDIĞI KARMÂ EKONOMİ MODELİDİR” şeklinde bir söylemden uzak durması akıl alır şey değil. 
Çekindikleri bir takım şeyler varsa halka açıklasınlar. 
Yok, eğer düşünce yapıları Atatürkçü düşünce yapısına ters düşüyorsa bir an bile durmasınlar orada!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum