1. YAZARLAR

  2. Sadık HÜR

  3. Pazar’da 2009 mahalli seçimlerinin rövanşı
Sadık HÜR

Sadık HÜR

Yazarın Tüm Yazıları >

Pazar’da 2009 mahalli seçimlerinin rövanşı

A+A-

 

 

Tarih: 30 Mart 2014
Yer: Pazar Arenası
Taraflar: CHP-AK Parti
AK Parti Takım Kaptanı: Ahmet Basa
CHP takım kaptanı Hikmet Hatırnaz…
Süreç başlıyor.
Takımlarda oynayacak as elemanların son rötuşları yapılıyor.
Her iki tarafa da şimdiden hayırlı olsun.
Takımlar tam hazır olduğunda düdük çalacak ve siyasi rövanş Pazar arenasında başlayacak.

Kaptanları belirlemekte isabet tam oldu.
30 Mart’ta yapılacak mahalli seçim rövanşa dönüşecek.
Kaptanlar aynı, takımlar aynı; sadece ekipte değişiklik yapılacak…
İşte sonucu etkileyecek en önemli unsur burada ortaya çıkacaktır.
Her iki tarafta da yedekler yeteri kadar var, kaptanlara ekip kurmakta fırsat vermek gerekiyor. Çünkü sonuçta başarının da, başarısızlığın da faturası yine kaptanlara kesilecektir.

Geçen seçimin galibi Ahmet Basa ve belediye başkanı olarak tabii ki avantajlı görülebilir. Sahada 5 yıl kalarak saha düzenlemesi yapmanın avantajını kendi takımına yaşatmaya çalışacaktır. Ancak sahayı 5 yıl işletmenin dezavantajı olarak yıpranma adına hanesinde bu da görülecektir.
Rakip kaptan da nadasta olmanın avantajıyla siyasi mahsulü elde etmenin hesabını yapacaktır.  Ana muhalefet cephesinde olmak dezavantaj olarak Hatırnaz’ın hanesine yazılacaktır.

Takımların ve ekiplerin as elemanlardan oluşması çok önemlidir. Kısır hesaplar yapmadan, şikeye meydan vermeyecek gerçek elemanları seçmek şarttır. Bugüne kadar şikeye meyil edenlerin de süzgeçten geçirilmesi gerekecektir.

AK Parti cephesinde Ahmet Basa’nın birçok tecrübe ve birikimini kullanarak en az zararla takım kuracağından eminiz. Kaptanlar ne kadar iyi olursa olsun eğer ekip iyi değilse, siyasi yarış karşı tarafın zaferiyle sonuçlanabilir.  Bütün işler demek ki seçilecek ekipte düğümlüdür. Kaptanlık havalarına girerek kendi kafalarına göre hareket ederlerse yenilgiyi başta kabul etmiş sayılırlar.

Takım elemanları belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerinden oluşacaktır. Takımların hocaları kulübelerden izleyebilir. Cezalı ise tribünden izleyecektir.  Sahada maçı oynayacak kaptan ve ekibidir. Seyirci faktörü çok etki etmeyecektir. Çünkü maç her iki taraf için de evinde oynanacaktır.

Hazırlık sürecinde yarışı motive eden aday adaylarının, takımlar etrafında destek vermede sağlanacak birlik ve beraberlik sonucu etkileyecektir.

Evet, rövanş arenası 30 Mart günü tabi ki sona erecek.  2009’da 1–0 kaybeden Kaptan Hatırnaz, ya 1–1 yapacak veya 2009’da kazanan Kaptan Basa 2–0 yaparak rövanşın da galibi olacaktır.

30 Mart 2014 mahalli seçimleri Pazar’a ve tüm Türkiye’ye hayırlı olması dileğiyle…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
53 Yorum