1. YAZARLAR

  2. Hızır TONYALI

  3. Pazarspor ne yapar?
Hızır TONYALI

Hızır TONYALI

Yazarın Tüm Yazıları >

Pazarspor ne yapar?

A+A-

Antalya kampının son günlerinde yaşanan istifa bir anda gözleri Pazarspor’a yöneltti.
Sezon başında büyük umutlarla takımın başına getirilen Ercan Ertemçöz ve ekibi kendilerine Play Off’u hedef koymuştular.
İlk periyodun sonunda ise bu hedefe küçük bir sapma neticesinde ulaşılamadı maalesef.
Kimilerine göre bu takım açık ara ligi lider tamamlamalıydı kimilerine göre ise gelinen noktada hedefe ulaşılmasa da toplanan puanlar başarı sayılırdı.
İş işten geçtiği için bu tartışmalara takılmak istemiyorum.
Bu tartışmaların gölgesinde takım apar topar Antalya’da kampa girdi.
Kamp süresince yapılan hazırlık karşılaşmalarından ise olumlu neticeler alınamadı.
Teknik ekiple oyuncular arasında bir uçurum olduğu gündeme geldi.
Hakeza yönetimin de aynı şekilde hoca ile bir uyum sorunu yaşadığı konuşulmaya başladı.
Ardından da Ertemçöz ve ekibi yönetime istifalarını sundu kampın son gününde.
Bu istifada Ercan Ertemçöz’ün gerekçeleri, istenen eksik mevkilere yönetim tarafından yeterli takviyelerin yapılmaması ve 2 oyuncuyla ilgili kendisine danışılmadan kadro dışı bırakma eylemine gidilmesi karşında verilen tepki olarak yansıdı.
Kamptaki maçlarda ortaya hiçbir varlık koyamayan ve sürekli kaybeden Pazarspor takımı ise Ertemçöz’ün istifa ettiği günün hemen ertesinde son maçta Şekerspor’u adeta perişan ederek 3–1 mağlup etti.
Bunlar kamptaki enteresan gelişmelerdi.
Ertemçöz’ün istifasından sonra ise Pazarspor hoca arayışına girdi.
Pazarspor’da sezon başında da gündeme gelen, ancak Ertemçöz ve ekibinin işbaşı yapmasıyla hayal kırıklığı yaşayan Şevki hoca için en uygun zaman olduğu kanaati vardı.
Nitekim görüşme yapılan 2 hocadan biri olan Şevki Tonyalı, yönetim kurulundan vize alamadı ve Mehmet Birinci Pazarspor Teknik Direktörlüğü’ne getirildi.
Bize göre şevki hocaya mutlaka şans verilmesi gereken bir dönemdeydi Pazarspor.
Kamuoyunun ağırlıklı görüşü de bu noktada kesişmişti.
Mutlaka Pazarspor’un görevdeki yönetim kuruluna aittir tüm sorumluluk.
Ancak sadece birkaç küçük anekdotla yazımı tamamlamak istiyorum.
Kendi değerlerimizi öne taşımak gibi bir misyonun öncülüğünü de yapması gerektiğine inanıyoruz Pazarspor’un.
Oktay Çevik Pazarspor ile profesyonel antrenörlük hayatına adım atmıştır. Ona güvenenler mahcup olmamışlardır.
Pazarspor’un altyapısında yetişen kaleci Selçuk, üstelik de Milli Kaleci Ercan Ertemçöz döneminde güvenilmediği için Pazarspor’dan koparıldı. Selçuk bugün Oktay Çevik’in çalıştırdığı Pendikspor’da gündemin 1. maddesi olacak şekilde mükemmel maçlar çıkarıyor. Oysa Pazarspor ona güvenemediği için gözden çıkarıp Ali Hıdır’ı büyük paralar ödeyerek aldı ve bir tek gün bile kaleye geçirmeden geri gönderdi. Şimdi de yeni bir kaleciyi deniyor büyük rakamlar teklif ederek.
Özetlersek, bu kentin tek sosyal aktivitesi olarak kabul ettiğimiz Pazarspor’un kendi değerlerini ön plana almasının öncelikli görevi olduğuna inanıyoruz. Pazarspor’un mevcut yönetimi Şevki hocayı Zafer Bilgetay döneminde Teknik Direktörlük kursuna göndererek önemli bir adım atmıştı. Bugün o adımı somut hale getirme zamanıydı belki de. Ancak olmadı.
Şevki hocayı da medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyor, bu takımın öz evladı olarak dik duruşunu devam ettireceğini biliyorum.
Pazarspor’un kendi yuvası olduğu gerçeğinden hareketle Şevki hocanın bu takımda mutlaka bir gün görev alacağını da umuyoruz.
Yine de Pazarspor Yönetiminin aldığı bu kararın hayırlısı olmasını diliyor, yeni göreve başlayacak Teknik Direktör Mehmet Birinci’ye başarılar diliyoruz.
İnşallah Pazarspor’u ekibiyle birlikte Ercan Ertemçöz’ün bıraktığı noktanın bir adım önüne getirir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
11 Yorum