1. YAZARLAR

  2. Sefer YAZICI

  3. UYDU DEVLET
Sefer YAZICI

Sefer YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

UYDU DEVLET

A+A-

 

“Bu seçim çok kritik” diye başlayan bir cümle duyduğunuz zaman muhtemelen “hep aynı hikaye” diye reaksiyon gösteriyorsunuzdur.  Sevgili dostlar bu yazımı bu hikaye denilen mevzuya ayırdım. Bu seçim gerçekten önemli.

Yurdumuzun 4 farklı bölgesinde görev yapan biri olarak şanslı olduğumu ifade etmeliyim. Marmara’sından Ege’sine, Doğu Anadolu’sundan Karadeniz’ine kadar tam dört bölge. Ve hala daha bu bölgelerdeki dostlarla görüşmeye devam etmekteyim. Aldığım izlenim işin oldukça ciddi olduğunu göstermekte. Türkiye’miz için kefen biçen Sevr hortlakçıları yeni bir operasyonla huzurlara çıkmış bulunmakta. Dünyanın seçkin dediği ama aslında paçavra olan yayınlarla Türkiye üzerinde karalama propagandaları yapılmaya devam edilmekte. Dünyanın her tarafında okullar açan Gülenizm hareketine bağlı misyonerler tüm güçleriyle ülkemiz aleyhine çalışmalarına devam etmekteler. Avusturya, Almanya, Hollanda, Belçika Fransa vb ülkelerde bir yakınınız varsa sorun; Gülenist misyonerler nasıl çalışıyor diye. Evet dostlar gece gündüz demeden çalışıyorlar. Demirtaş, Bahçeli, Kamalak ve Kılıçdaroğlu için var gücüyle çalışan Paralelciler “Yeter ki Tayyip gitsin de ne olursa olsun” demekteler. Bunu Paralelin köşe yazarı Şahin ALPAY açıkça itiraf etmekte. “Erdoğan’a hayır Demirtaş’a evet” eksenine gelenlerin bu dönüşümünü gördüğüm zaman hayretler içinde kalıyorum.

Hiç unutmam Tekirdağ’da görev yaparken cemaatçi öğretmen arkadaşım; hükümet, Kürt politikasında yanlış yapıyor, Kürtlere çok taviz veriyor, KCK davasında yargıyı tıkadı gibi birçok eleştiriler sıralamıştı peş peşe. O dönemde cemaatin içinde olan biri olarak bu düşüncelere katılmasam da susmuştum. Çünkü yapılan bu eleştiriler masum ve kardeşin kardeşe tavsiyesi ve ihtiyat telkini şeklinde düşünmüştüm. Şoven bir üslubun bu harekete yakışmadığını düşünen biri olarak aklıma kuşkular düşse de uyanmamıştım o zaman. Evet Habur’u eleştirenler, KCK için olmadık işler yapanlar ultra milliyetçi, radikal ulusalcı kesilen cemaatin paralel uşakları şimdilerde HDP sever olmuş. Evet, burası tuzun koktuğu noktadır. Papaya mektup gönderebilen, diyalog kanalları açan, Çevik BİR’e, Emin ÇÖLAŞAN’a muhabbet dolu mektup yazabilen ve son şefaat hakkını ECEVİT’e kullanan Pensilvanya imamı ülkesinin yarısına düşman olmuş. Ülkenin yarısından fazlasının oyunu alan başkanına hakareti marifet edinmiş. Gerçek Karun ve firavunlara sayın, muhterem ve âlicenap demekten hicap duymayan adam çıkmış ülkeme din özgürlüğünü getiren, başörtüsünü serbest bıraktıran, kat sayı zulmüne dur diyen İmam-Hatiplerin önündeki engelleri kaldıran AK hareketin liderine kara diyor. AK hareketin liderine atılan çamur tutmaz efendiler. Ele geçirilmiş yargısıyla, besleme basınıyla, hormonlu yazarlarıyla, şantajcı akademisyenleriyle oluşturdukları ihanet sarmalı bu seçim artık nihayetlenecektir.

Evet ondan bu seçim önemlidir. Seçim; uydu devlet-büyük devlet probleminin sonucunu belirleyecektir. Uydu devlet geleneğiyle devam etmemizi isteyenlerin oluşturduğu koro maalesef Paralelin güdümünde ve ihanetin göbeğindedir. Hiçbir siyasi parti bu seçimde AK Parti iktidarının muhalifi değildir. Önceki yazılarda da belirttiğimiz gibi tek parti, adı konulmamış Ana muhalefet; Paralel Parti (PaPa)’dir. AK Parti iktidarını ekonomik, sosyal, siyasal, mezhep ve etnik temelde zayıflatıp diz çöktüremeyenler son kozlarını masaya sürmüşlerdir.

Sevgili dostlar ekonomik olarak Gezi ile faiz ile ambargo ile Türkiye’ye şekil veremediler. Sosyal barışı bozma adına Suriyeli mülteciler ve diğer Sosyal yardımlar konusunda fitne çıkarma çabaları şükür sonuçsuz kaldı. Kürt Türk çatışmasını körüklemeye çalışanların oyunlarıyla yıllardır yol alınamadı. Alevi Sünni çatışmasını umanlar avuçlarını yaladı. Evet AK hareket bu yapılan her hamleyi savuşturdu bütün ihanet şebek ve şebekelerine haddini bildirdi.

İhanetin ve yeni Sevr’in mimarları APO ile becayiş yaptırılan bir kişiyi vitrine çıkardı. Çünkü bu toprakların çimentosu dindir. Din üzerinden bir ihanet tezgâhlanmalıydı. Ve şu an bu ihanet senaryosunun filmini izlemekteyiz. Gazeteler bu ihaneti ZAMAN olarak yazarken TV’ler BUGÜN’den desteğe hazırdır. SAMANYOLU’nun misyonerleri emre amadedir. Dergiler ihanet SİZİNTİ’sindan YENİ ÜMİT devşirmekte. Kargolar SÜRAT’le ihaneti taşırken seçimin sonuçları CİHAN’a kaos havasında sunulmak istenmekte. Evet bütün Fitne Eğitim Merkezleri (FEM) ve bu ihanet şebekesinin diğer uzantıları hep birlikte bütün ülke muhalefetini dizayn etmeye çalışmakta. Dindarların hakkını arayan, serbestliklerin önünü açan bir hareket ancak dini bir grupla alt edilebilirdi. Haydar BAŞ vb. birçok figür denendi ama başarılı olunmayınca son yılların hormonlu büyüyen cemaati çıkarıldı AK hareketin karşısına. Ve adı suçlarla milletin güveni sarsılmak istendi. Ama istenilen sonuç şükür ki alınamadı.    

Evet bu seçim genel merkezi Pensilvanya’da olan Genel Başkanlığını F.G’nin yaptığı Paralel Parti(PaPa) ile Genel Merkezi milletin vicdanı olan ve genel başkanlığını Recep Tayyip ERDOĞAN’in yaptığı AK Hareket arasında geçecektir. Bu seçim önemlidir. Demokrat Parti ve CHP çekişmelerine sahne olan ülkemizde ilk kez ittifak halinde seçime girilmekte. CHP-MHP-HDP-SP koro halinde PaPa ittifakıyla AK Hareketin karşısında. Hepsi gün gibi biliyorlar ki seçimi AK Parti kazanacak. En azından 276’yi bulamasındalar telaşındalar. Haklılar her şeye rağmen ihanet korosu 275’i bulamayacak ve mevcut iktidar yürüyüşüne devam edecek.

Bu seçim çok önemli; Mavi Marmara katliamında eli kanlı İsrail’e destek veren Benjamin GÜLENyahu’nun otoritesini sarsmak için… Netanyahu-GÜLENyahu ittifakına balyozu indirmek için.

     Davos’ta “one minute” diyen “uzun adama” diz çöktürmek isteyen GÜLEN Perez’e haddini bildirmek için… Şimon PEREZ-GÜLEN Perez dostluğuna son vermek için…

Evet, bu seçim önemli. Onun için milletin adamı meydan meydan gezmekte. Ne sandınız.  Recep Tayyip ERDOĞAN’in balkanlardan Orta Asya’ya ve bütün İslam coğrafyasının gönlünde tahta kurmuş olduğunu hala daha görmediniz mi?

Suriye muhalefetine silah yardımı yaptığı gerekçesiyle durdurulan TIR’ların içinden ister silah, ister tıbbı yardım çıksın fark etmez. Bu TIR’ları durduran şerefsizlik görüldü alenen. Suriye’nin başındaki acem uşağına kol kanat geren ABD ve Paralel şerefsizlik görüldü. Ne zorunuza mı gitti? Acem düşmanı gözüküp acemperverce davrandığınız yüzünüze vurulduğu zaman tipiniz mi değişti. İran düşmanı gözüken Haşhaşiler o TIR’lar felaketiniz oldu. Ülkem mazlumun yanında oluyorsa, başka ülkede operasyon kabiliyetine sahipse ancak gurur duyulur bundan. İhaneti genlerinde taşıyanlar anlayamaz bunu. Uzun adamı savaş suçlusu gösterip Lahey de yargılamak isteyen örgütün şebekliği meydana çıktı. Ben şahsen F.G’nin Türkiye’ye getirilip yargılanmasını istemiyordum. En sevilen din adamı olmaktan bedduacı hain konumuna düşmek en büyük cezadır diyordum. Ama emin olun F.G çok şeyi hak ediyor

Uğraşmayın AK Saray, Külliye işleriyle. Uzun adam sadece ülkemin değil dünya mazlumlarının gönlünde taht kurmuş. Onu hırsız, savaş suçlusu gibi mesnetsiz yaftalarla suçlayanlar bir baksınlar. Bosna ne diyor, Arnavutluk ne diyor, Makedonya neyi haykırıyor. Gazze kim için feryat ediyor. Bakın etrafınıza, bakın yurt dışına…

Her seçim öncesi tahminlerimi belirtirim. Seçim tahminimi sizlerle paylaşayım. Ucunda yanılmanın, mahcup olmanın olası olduğu tahminlerimi seçim yasaklarına uyarak aktarayım. Birinci olan parti % 44 ikinci olan parti %27 üçüncü olan parti %17 dördüncü olan % 9 ve %3 diğerleri. Umarım uydu devlet büyük devlet problemini çözecek olan bu seçim ülkemiz için hayrılar getirir. Yüce devlet sevdalıları eminimki cüce devlet bekleyenlere ders verecek. Milletimizin feraseti tamdır. Seçimin sonucu ne olursa olsun aynı gemideyiz. Batarsak beraber batacağız. Kurtulursak beraber kurtulacağız. Onun için kardeşlik kazansın. Onun için sandığa sahip çıkalım. Onun için sandığı keleşle değil güvenle koruyalım. Vatandaşımızın özellikle Kürt vatandaşlarımızın iradesine ipotek koymayalım. Alevi’si Sünni’si ile, sağcısıyla solcusuyla, Kürdü ile ve Türkü ile biz kardeşiz. Bu ülke hepimizin. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum