1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Rizespor'un eski hocası hayatını kaybetti
Rizespor'un eski hocası hayatını kaybetti

Rizespor'un eski hocası hayatını kaybetti

Rizespor'da da bir dönem görev alan Ümit Kayıhan 64 yaşında yaşama veda etti.

A+A-

Ümit Kayıhan hayatını kaybetti. İki hafta önce zatürre başlangıcı teşhisiyle İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Ümit Kayıhan, bir süredir çoklu organ yetmezliği nedeniyle yoğun bakımdaydı. Kayıhan, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

56345.jpg

28 Şubat 1954 doğumlu Ümit Kayıhan, teknik direktörlük kariyerinde Altay, Karşıyaka, Denizlispor, Antalyaspor, Adanaspor, Diyarbakırspor, Erzurumspor, MKE Ankaragücü, Göztepe, Bursaspor, Malatyaspor, Kocaelispor ve Çaykur Rizespor takımlarını çalıştırdı. Kayıhan, en son 2013-2014 sezonunda Altay'da görev yapmıştı.

Teknik direktörlük kariyerinde 2000-2001 sezonunda Göztepe'yi Süper Lig'e taşıyan Ümit Kayıhan, futbolculuk döneminde de Göztepe, Balıkesirspor, Altay, Eskişehirspor, Altınordu ve Kuşadasıspor gibi takımların formasını giymişti.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN ÜMİT KAYIHAN İÇİN TAZİYE MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Teknik Direktör Ümit Kayıhan’ın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türk futbolunun önemli isimlerinden Teknik Direktör Ümit Kayıhan’ın vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayımladı.

Bakan Osman Aşkın Bak'ın mesajı şöyle: “Türk futbolunun değerli isimlerinden Ümit Kayıhan’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Ümit Kayıhan Türk futboluna yaptığı katkılar, verdiği hizmetlerle saygıyla anılacaktır. Merhum Ümit Kayıhan’a Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri ve futbol camiamıza başsağlığı diliyorum"​

Yönettiği takım    Göreve başlama    Görevden ayrılma
 Altay    13/14 (4 Eyl 2013)     13/14 (7 Kas 2013)     1,64
 Rizespor    09/10 (4 Şub 2010)     10/11 (30 Haz 2011)     1,39
 Denizlispor    08/09 (10 Kas 2008)     08/09 (5 Şub 2009)     0,85
 Kocaelispor    06/07 (10 Ağu 2006)     06/07 (27 Eki 2006)     -
 Malatyaspor    05/06 (17 Mar 2006)     06/07 (7 Ağu 2006)     -
 Diyarbakırspor    04/05 (1 Tem 2004)     04/05 (31 Ara 2004)     1,12
 Bursaspor    03/04 (18 Kas 2003)     03/04 (4 Mar 2004)     1,00
 Diyarbakırspor    02/03 (19 Eyl 2002)     02/03 (30 Haz 2003)     -
 Göztepe    01/02 (20 Ara 2001)     01/02 (30 Haz 2002)     -
 Göztepe    00/01 (19 Eyl 2000)     00/01 (30 Haz 2001)     -
 Ankaragücü    99/00 (31 Mar 2000)     99/00 (30 Haz 2000)     -
 Altay    98/99 (20 Nis 1999)     99/00 (12 Kas 1999)     -
 Erzurumspor    98/99 (3 Ara 1998)     98/99 (8 Mar 1999)     -
 Diyarbakırspor    97/98 (16 Eki 1997)     97/98 (30 Haz 1998)     -
 Adanaspor    96/97 (1 Nis 1997)     96/97 (30 Haz 1997)     -
 Antalyaspor    96/97 (1 Tem 1996)     96/97 (17 Oca 1997)     3,00
 Denizlispor    94/95 (1 Tem 1994)     95/96 (18 Nis 1996)     -
 Karşıyaka    93/94 (1 Ağu 1993)     93/94 (5 Nis 1994)     -
 Altay    91/92 (16 Eki 1991)     91/92 (30 Haz 1993)     1,41
 Göztepe    90/91 (1 Tem 1990)     90/91 (30 Haz 1991)     -
 Altınordu    89/90 (1 Tem 1989)     89/90 (29 Kas 1989)     -
 Karşıyaka    88/89 (20 Eki 1988)     88/89 (26 Ara 1988)     -
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum