1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Çaykur'un yeni ürünleri
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Çaykur'un yeni ürünleri

A+A-

Ekonomide istikrarı yakalayan ülkemizde, ister tüzel, ister özel, isterse özerk olsun, kendini ve ürününü yenileyemeyen, geliştiremeyen firmaların artık ayakta kalması zordur.
İşte bunun bilincinde olan, Çay işletmeleri Genel Müdürü Sayın Ekrem Yüce çayda aromalı, meyveli ve bitkili içeceklerinin sayısını çoğaltarak kurumunun ürün yelpazesini bir hayli genişletmenin çalışmalarını başlatmış bulunmaktadır.
Onlarca firma yıllardır ülkemizde yeşil çay üretmektedir. Çaykur yeşil çay üretimine daha sonralar geçmesine rağmen, bugün geniş bölge Müdürlükleri ve yüzlerce bayi ağı ile Türkiye’de siyah çaydan sonra yeşil çay piyasasını eline geçirmiş bulunmaktadır.
Sayın Ekrem Yüce şimdilerde, öncelikle yeşil çayda meyveli, aromalı ve bitkisel çayların üretimine ve de kısa zamanda piyasaya sürülmesi konusunda hazırlıklarını tamamlamıştır.
Geçenlerde kurumda yaptığım bir ziyarette, Yüce’nin ABD seyahatinde olduğunu öğrendim. Yeni üretilecek yeşil çaylı bitki ve meyve çayları için Pazarlama Daire Başkanlığında hummalı bir çalışmaya şahit oldum. Pazarlama Daire Başkanı ve personelini bu heyecanlı çalışmalarından dolayı kutluyorum.
Sayın Yüce; Gelecek kampanya döneminde bazı fabrikalarında organik çay işleyeceğini ifade etmişti. Yeşil çaylı meyveli ve bitkili çayların ilk etapta limonlu, melisalı, elmalı, naneli ve sade çeşitlerden oluşacağını söylediler.
Çayımızın siyahlığına her geçen gün onlarca renk eklemenin gelecekte çaydan geçimini temin eden milyonlarca üreticimize kazanç anlamında da çeşitlilik getireceğine eminiz.
Gelin o nedenle Çaykur Genel Müdürü ve kurumunu takdir edip, her zaman destekleyelim. Bakın Çaykur çayımızın ekonomimize yeni katma değer katacağı ürünlerin yanında, sağlığımıza ve ruhumuza da faydalı olacak çeşitlilikler üretmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum